Ostrołęcka policja zatrzymała mieszkańca Dobrego Miasta.

11
Ostrołęccy policjanci udaremnili jazdę kolejnemu kierowcy bez wyobraźni. Mężczyzna jadąc volkswagenem nie dość, że był pijany, to jeszcze przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 59 km/h. Mieszkaniec Dobrego Miasta (woj. warmińsko-mazurskie) stracił prawo jazdy.

Wczoraj godziny 21.25 policjanci z ostrołęckiego ruchu drogowego patrolowali DK 61.

Znajdujący się w obszarze zabudowanym funkcjonariusze zauważyli osobowego volkswagena, który jedzie z nadmierną prędkością. Jego kierowcą był około 37-letni mieszkaniec Dobrego Miasta. Pomiar prędkości wykazał, że przekroczył on ponad dwukrotnie dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Mężczyzna nie posiadał ani dowodu rejestracyjnego pojazdu, ani też obowiązkowej polisy OC, natomiast alkomat wykazał ponad promil alkoholu – informuje asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckich policjantów.

Volkswagen został zabezpieczony na policyjnym parkingu, a jego kierowca stracił prawo jazdy. Zgodnie z kodeksem karnym jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, które jest zagrożone kara do 2 lat pozbawiania wolności.

Źródło: Policja.pl

11 KOMENTARZE

 1. No, może będzie większa kultura komentarzy 🙂
  A teraz do brzegu. Zobaczcie jak w ciągu jednego wieczoru można sobie niechcący zwalić życie. Jedziesz na imprezę, fajnie jest. Piwczko, wódeczka, dziewczyny, muzyka… I nagle wsiadasz za kierownicę bo np. fajanki się skończyły. 20 min później siedzisz w areszcie…
  1. Jazda po alkoholu
  2. Znaczne przekroczenie prędkości
  3. Brak OC
  Żal mi tego człowieka bo nie był chyba świadomy tego co robi. Świadomy człowiek czegoś takiego by nie zrobił

   • Mogłem użyć słów np roz….. lub na przykład spier….. 🙂 Tak że staram się dobrać jakieś inne słówko

    • Ali
     Dzięki ci, łaskawco! 🙂
     Mogłeś także użyć słów takich jak np.: ,,zmarnować” lub ,,zniszczyć”.
     Twoje ,,zwalić” nie przykułoby uwagi i zapewne skupilibyśmy się na treści, gdybyś dwa zdania wcześniej buńczucznie nie pisał o kulturze komentarzy. Siebie samozwańczo stawiając w roli arbitra…
     Tak że do brzegu… Doceniam odróżnianie TAKŻE od TAK ŻE. Jest nadzieja, że U NIEKTÓRYCH na pewno będzie większa dbałość o czystość języka ojczystego.

 2. A ja wiem kto to jest. On robil to nagminnie ( jedzil nietrzezwy) kiedys juz stracil prawko. Robil to świadomie. Kto go zna wie ze to iduota tyle ze wyszczekany. Dziwie sie tylko kego zonie ze wytzymala z nim tyle lat. Dobrze ze dałaś mu kopa.

  • A ja nie wiem… i nie personalia są istotne. Wiem natomiast, że takie osoby należy bezwzględnie eliminować z grona kierowców. Gdyby ktoś taki, jadąc po pijanemu, zabił nam bliską, ukochaną osobę, np.dziecko, dla każdego byłoby to jak koniec świata. Reagujmy na takie sytuacje, zgłaszajmy Policji, dokonujmy zatrzymań obywatelskich, o ile warunki na to pozwolą. Kodeks karny, jak sądzę, powinien ewoluować w stronę penalizacji takich osób, jak gdyby usiłowały dokonać zabójstwa.

 3. Nie kumam, tzn ze słowo „zwalić” jest wulgarne albo obraźliwe?
  Chodziło mi jednak o „tak że”. Przecież nie nazwałem się arbitrem ani nie pisałem że jestem w jego roli? Masz zamiar się czepiać do wszystkich? Jak ktoś nie obronił doktoratu polonisty to znaczy że nie może wyrazić swojej opinii? q0yEb@o c!é?? 🙂 A można stawiać emoty? Albo #tagi?

Napisz komentarz. Pamiętaj pisząc komentarz odpowiadasz za jego treść. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Administrator zastrzega sobie możliwość usuwania lub edytowania komentarzy bez podania przyczyny. Prosimy o zachowanie kultury wpisów.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here