Wyniki głosowania na Budżet Obywatelski. Wioski kolejny raz pokonały Dobre Miasto.

79
W III edycji Budżetu Obywatelskiego zwyciężył projekt pn.: Konsorcjum wsi: Wyrównywanie Szans – boiska dla wszystkich. Projekt zakłada budowę czterech boisk ze sztuczną nawierzchnią do gry w piłkę nożną w Barcikowie, Głotowie, Smolajnach i Urbanowie.W głosowaniu mieszkańców projekt uzyskał 715 głosów i tym samym zajął pierwsze zwycięskie miejsce.
 
W dniu 25.09.2017 r. Komisja ds. Budżetu Obywatelskiego w składzie:
Przewodniczący: Magdalena Iwanek – Sekretarz Gminy
Członkowie: Joachim Zawacki – Przewodniczący Rady Miejskiej
Weronika Ulewicz – Radna Rady Miejskiej
Anna Salmanowicz – Kierownik Referatu Budżetu i Gospodarki Finansowej
Dariusz Czaplejewicz – pracownik Referatu Inwestycji i Planowania Przestrzennego

 

powołana zarządzeniem Nr Og,0050.116.2017.MI Burmistrza Dobrego Miasta z dnia 31 lipca 2017 r. działając na podstawie zarządzenia Nr Og.0050.83.2017.MI Burmistrza Dobrego Miasta z dnia 6 czerwca 2017 r. w sprawie ustalenia zasad i trybu zgłaszania, weryfikacji i wyboru projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok dokonała komisyjnego otwarcia urny do głosowania oraz ustalenia wyników głosowania.

 

Po przeliczeniu i zsumowaniu głosów ważnych ustalono, że na wszystkie projekty oddano łącznie 1932 głosy, w tym poszczególne projekty otrzymały następujące liczby głosów:

Lp.

Nazwa i lokalizacja projektu

Liczba oddanych głosów

1

Aktywnie na każdym osiedlu – od juniora do seniora

333

2

Budowa drogi gminnej w Bzowcu

16

3

Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców miasta i gminy Dobre Miasto poprzez zakup specjalistycznego sprzętu ratowniczego do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

125

4

Konsorcjum wsi: Wyrównywanie Szans – boiska dla wszystkich

(Barcikowo, Głotowo, Smolajny, Urbanowo)

715

5

Przebudowa drogi od ulicy Grudziądzkiej do ulicy Kolejowej – wzdłuż garaży

299

6

Dobromiejski kompleks sportowo–rekreacyjny dla dzieci, młodzieży i dorosłych

154

7

Remont drogi gminnej Nr 160005N Nowa Wieś Mała – Głotowo

23

8

Plac rekreacyjno-sportowy z siłownią zewnętrzną i placem zabaw w miejscowościach: Cerkiewnik, Międzylesie, Orzechowo i Podleśna

200

9

Utworzenie terenów sportowo-rekreacyjnych przy Szkole Podstawowej Nr 1 i na Osiedlu Przysiołek Dolny

67

Biorąc pod uwagę oddane liczby głosów Komisja stwierdza, że do realizacji w 2018 roku zostaje przyjęty jeden projekt pn.: Konsorcjum wsi: Wyrównywanie Szans – boiska dla wszystkich (Barcikowo, Głotowo, Smolajny, Urbanowo), który uzyskał 715 głosów. Szacunkowa wartość projektu wynosi 499 380 zł.

Przewodniczący Komisji ds. Budżetu Obywatelskiego: Magdalena Iwanek

Zobacz wszystkie wydarzenia

79 KOMENTARZE

 1. wstyd – tak mało osób biorących udział w głosowaniu, a potem narzekanie że wszystko jest złe i nie takie jak chce suweren

 2. W tamtym roku pod urzędem i oknem Burmistrza stała Pani dyrektor szkoły z Glotowa oraz nauczycielka z tej szkoły. Wprowadzali ludzi z zewnątrz i nikomu to nie przeszkadzało. Teraz wielkie larum podniesli Ci, którzy przegrali pomimo zanoszeniaswpich ulotek do szkól . Przecież można było głosować od 18 roku życia. Dlaczego namawiacie nieletnich do głosowania. Pani Aramowicz to do pani. Pani projekt przegrał bo wstydziła się Pani stac pod urzędem jak inni?
  Dowód był wymagany bez dwóch zdań i nie mieszajcie ludziom w głowach. Ktoś przecież musiał weryfikować wiek głosującego.

 3. Pani Joanna także stała pod urzędem z Panią Natalią, ale nic to nie dało, głosów mało bo projekt niepotrzebny, są ważniejsze rzeczy do zrobienia. Brawo dla projektu „Konsorcjum wsi”.

  • niepotrzebny? A radna Izabela, ciągle mówi, że nie ma placów. Ma rację, takie place to nie place! To był dobry projekt i wierzę, ze te place kiedys będą.

   • a faktycznie placów zabaw nie ma ale nie ma na osiedlu przysiolek dolny oraz w srodmiesciu. zapomniane rejony. Jak patrze na tych chlopakow ktorzy probuja cwiczyc na dwoch z laski postawionych drazkach w parku to az serce boli i z zalu sciska gardlo. Jak tak mozna zapominac o zagospodarowaniu tego terenu dla mlodziezy? dlaczego pan Wonia-dyrektor szkoly nie zabiera glosu skoro na lekcje wf przychodzi tam jego mlodziez? jak dlugo mozna czekac ze ktos sie w koncu zlituje nad tymi mlodymi szkolniakami i mlodzieza ktora marzy zeby sie oderwac od telefonow i moc chociazby pocwiczyc na normalnej silowni zewnetrznej. Stare pryki zapomnieli jak to jest byc mlodym, co?

    • Dlatego i projekt Pani Joanny Aramowicz był dobry i Pana Pogorzelskiego był dobry. Smutno ze nikt nie chcial pojsc zaglosowac

    • były projekty w których chcieli rozbudowy siłowni w parku, projekt nr 6 i ten nieszczęsny nr 1 ale coś ta młodzież się nie wykazała aktywnością podczas głosowania. Słabe zaangażowanie w dążenie do celu.

    • Z tego co wiem, to w naszym mieście są takie siłownie… tylko chętnych by na nich ćwiczyć brak… są tak często używane, że tak zarosły trawą, że nie widać ich z ulicy… wybudujmy jeszcze kilka, będą to świetnie wydane pieniądze… a z tego co zauważyłam orlik cieszy się ogromną popularnością. Dlaczego dzieci oraz młodzież wiejska miałaby nie móc korzystać z takich udogodnień?? Nie wszyscy mają możliwość dojechać w godzinach popołudniowych do Dobrego Miasta i pograć w piłkę. Nie wiem więc dlaczego wygrany projekt jest tak krytykowany. Chciałabym przypomnieć, że gmina Dobre Miasto, to nie tylko miasto, ale także okoliczne wsie. Tam też są dzieci i młodzież, która ma prawo do rozrywki.
     Pozdrawiam.

   • A gdzie my mamy w mieście place zabaw? 🙂 Przecież są tylko na przysiółku uwielbianym przez Pana Trzaskowskiego. Na Grudziądzkiej ludziom coś postawcie, na przysiółku dolnym i w okolicy baszty. Tam są najbardziej potrzebne, Popytajcie ludzi na ulicy. Przeprowadżcie konsultacje jeśli są Wam potrzebne to się dowiecie całej prawdy i tylko prawdy. Na wioskach z sołeckich pieniędzy mają o niebo lepiej. Tam są i place i siłownie a my co mamy? Emigrację

    • To jest budżet obywatelski…. proszę napisać projekt i go zgłosić, jeśli taki plac zabaw jest ludziom potrzebny to napewno pójdą i zagłosują.

 4. Granda!! Ulotki w szkołach publicznych i przedszkolach, na co liczyli, że jak nie sprawdzają dowodów to dzieci będą mogły głosować. Podobno były też ulotki w żłobki w Spręcowie i w szkole w Tuławkach.

  • No proszę a hejt cały czas szedł na wioski, że ulotki, że stoją pod urzędem a tu proszę też pod urzędem stały a ulotki po całej gminie były rozdawane. A jeżeli chodzi o wygrany projekt 715 głosów raczej nie wzięło się tylko od stania pod urzędem. Widać jak wioski się zjednoczyly. Brawo.

 5. A słyszeliście ze Wolak dzwonił po ludziach, jak Abako z życzeniami świątecznymi, na koszt spółdzielni i kazał głosować na swój projekt. Ulotki też rozdawał, leżały na klatce.

  • Wolak? A On przypadkiem nie stał pod urzędem? Widziałem że stał. Jeszcze dzwonił. Dyscyplina słaba w spółdzielni, nie to co u Ryśka i Edzia. Tam na wsi jak jeden szli.

   • Razem pod urzędem, w miejscu publicznym? Pewnie spiskowali, tam powinien być zakaz zgromadzeń publicznych. Kto to słyszał żeby takie rzeczy działy się pod oknami urzędu

  • Nie może być, Prezes Kaczyński dzwonił po ludziach jak Abako na koszt spółdzielni i kazał głosować na swój projekt?

  • ulotki mogly lezec nawet w toalecie ale w szkole???? tak sie nie robi pani przewodniczaca. dzieci sie nie wciaga w swoja promocje

   • A w ogóle dzieci mogły głosować? Przy głosowaniu musiałem się podpisać i okazać dowód tożsamości, znaczyło by to że dzieci nie mogę oddawać swojego głosu. Więc o co ten szum?

 6. …..Jak sie komus nie podoba powinien w nastepnym roku usiasc na dupie i projekt napisac …krytykuja slabi , Ci ktorzy nie maja o niczym pojecia ….

 7. Pani Joanna użala się na portalach społecznościowych, że radni nie uczciwi, że stali pod urzędem a Pani co robiła? Dokładnie to samo, w sobotę gdy było głosowanie też Pani wchodziła z ludźmi do urzędu. A tak pozatym czy Pani projekt był do końca uczciwy? Strzeliła sobie Pani sama w kolano nie ustalając swoich planów z przewodniczacymi poszczególnych osiedli.

  • Czy przewodniczący osiedli pełnią rolę doradców i konsultantów podczas pisania projektów? Gdzie jest zapisane że coś trzeba z nimi uzgodnić, każdy mógł złożyć projekt na jaki tylko miał ochotę, wystarczyło zebrać 50 podpisów. Żadne uzgodnienia z przewodniczącymi, sołtysami, zarzadcami i doradcami nie były potrzebne

   • Oczywiście że nie musieli uzgadniac ale skoro przysiolek dolny i park na Zwycięstwa mieli swoje projekty to po co weszła im Pani w paradę? Liczyła Pani na wygraną a tu los okazał się przekorny , głosy się porozchodzily, ludzie byli zdezorientowani .

    • Ludzie byli tak zdezorientowani że nawet nie wiedzieli że jest budżet obywatelski, tak im przewodniczący informacje przekazali że o niczym ich nie poinformowali. 67 głosów, toć to wstyd, mając poparcie szkoły tylko tyle głosów zebrać

    • przysiólek 67 głosy mogli isc do urn co ma do tego inny przewodniczacy starczyloby waszych glosow tylko nikt nie umie Pana Stefana zastapić kiepski przewodniczacy co ludzi na swoim osiedlu w kupie nie trzyma wystarczy patrzec na boisko zarosniete caly rok

     • Jesli masz pretensje to pana Charkiewicza to po co wybieracie go na radnego? Bezsens totalny. facet po 80 ma trawe kosic? Kiedys kosil jak mial sily a anwet stadion obkaszal a teraz? Ciezko telefon wykonac do urzedu i zglosic ze zachaszczone?

     • i jeszcze dodam ze pan Stefan nie jest na przysiolku zadnym przewodniczacym. Na przysiolku dolnym macie przewodniczaca przeciez.

     • prawda przewodniczaca nic nie robi tylko ma pretensje na śródmiesciu to na wycieczce byli na górnym jezdzą i na grudziadzkiej a u nas tylko grill raz w roku

  • Joanna stała ale nie jest radną – to jest inaczej.
   Radny to nie powinien stać, co innego nie radny 🙂

  • ta ta ta i promocja z pania Haran nie pomogla niestety…bywa pani Joasiu..bywa pani Haran…trzeba przyjac na klate i w przyszlosci bardziej sie jedniczyc z ludzmi z miasta a nie liczyc na plecy

 8. CO za gamoń wywalił mój post skierowany do gamonia co nie umie czytać ze zrozumieniem.
  Czyżby ten sam gamoń co wywalił mój post napisał komentarz na Panią Agnieszkę.
  Powtarzam jeszcze raz – czytać wpisy ze zrozumieniem!

 9. Myślę że kase najlepiej spożytkować mógłby Mors ….przybudowka na bazie „edukacyjnej” moze strzelnica czy żlobek w lesie …..w końcu to czlowiek z żelaza ktory sam sobie przyznal 1 miejsce jako super dobromieszczanin 😝😝

 10. To jak to było? Wchodziła? Była? Stała czy się wstydziła? Bo mi się wydaje, że ludziom się głosować nie chciało. Były inne projekty i miały jeszcze mniej głosów. Hejt leci jak ta lala, mogłaś Jolu napisać projekt, stać, leżeć i się nie wstydzić. Może by wygrał! Ja ubolewam, ze straż przegrała. Najlepiej krytykować i samemu nie zrobić nic.

 11. Kajaki, wycieczki, teatr oraz modlitwa księdza Leszka daje jasny sygnał mieszkańcom osiedla-
  – „KUPUJ CIEMNY LUDZIE JEST PROMOCJA!”
  a ciemny lud, jak to ciemny lud, nie wie co to promocja, nie wie co dobre ale
  jednak wie kiedy ktoś chce zrobić kogoś w coś.

  Czekamy na kiełbasę z grilla i winko.

 12. Słowa Ewangelii według św. Łukasza
  (Łk 9,1-6)

  Jezus zwołał Dwunastu, dał im moc i władzę nad wszystkimi złymi duchami i władzę leczenia chorób. I wysłał ich, aby głosili królestwo Boże i uzdrawiali chorych. Mówił do nich: Nie bierzcie nic na drogę: ani laski, ani torby podróżnej, ani chleba, ani pieniędzy; nie miejcie też po dwie suknie! Gdy do jakiego domu wejdziecie, tam pozostańcie i stamtąd będziecie wychodzić. Jeśli was gdzie nie przyjmą, wyjdźcie z tego miasta i strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo przeciwko nim! Wyszli więc i chodzili po wsiach, głosząc Ewangelię i uzdrawiając wszędzie.

  Oto słowo Pańskie

 13. Słowa nie zapisane w Ewangelii
  (j-23, TKM)

  Jak już poczuli zmęczenie chodzeniem i uzdrawianiem, siedli na przydrożnych kamieniach i zaczęli rozmawiać – Słuchajcie, powiedział jeden, podobno Fama głosi, że Jezus zginie i wróci do domu swojego Ojca. Wszyscy go kochamy ponad życie ale On pójdzie tam, gdzie miłość i radość wszystkich otacza, a my zostaniemy tu, gdzie kamieni kupa. Musimy coś zrobić aby przetrwać ten czas rozłąki z naszym najwspanialszym nauczycielem. Jak powiedzieli tak zrobili. Zbudowali rękami niewolników wielkie i długie mury, otaczające grody zamieszkane tylko przez tych co wcześniej ich do swoich domów wpuszczali.

 14. Jakim debilem trzeba być aby na anonimowym forum, wśród obsrywających komentarzy, cytować słowa Ewangelii? Czy takiego pacjenta można jeszcze leczyć?
  Na sesji opowieść o Królu Salomonie, w necie Św. Łukasz. Czy jest wśród nas psychiatra?

 15. Ponad 49 % głosujących, z 1932 głosów ogółem oddanych zagłosowało na projekty związane z wsią, a na projekt który zwyciężył głosował 37%. Czy wstyd dla mieszkańców miasta za budżet Obywatelski? Sądzę, że tak!! Nie za to, że wygrał projekt boisk na terenach wiejskich, ale o frekwencję w głosowaniu za wnioskami. Mieszkańcy wsi potrafili się zorganizować, w czym też nie bez znaczenia miała kampania informacyjna radnych tzw. „wiejskich”. Szacun Wam panowie radni! A co na to nasi „miejscy” radni i „sołtysi osiedlowi’? Ano w Śródmieściu „kudłatemu” wiecznie się coś nie podoba, a to ktoś zaparkował auto tam gdzie jemu się nie podoba, a to źle ktoś pokosił trawniki, a to nie tak obciął żywopłot, a to ktoś krzywo popatrzył na „kudłatego” i się mu nie ukłonił, a to……. „Kudłaty” zajmuje się tylko krytykowaniem wspólnie z jaśnie oświeconą nam radną tych co coś chcą i robią, nie tylko pod własnym nosem, ale dla nas wszystkich. Przewodnicząca osiedla P. Górny zajęła się „czynem społecznym” (czytaj. obcymi rękoma i sprzętem za darmochę) budując park rekreacyjny na osiedlu. I zabrakło jej czasu na odpowiednią kampanię promocyjną budżetu obywatelskiego. I tak mógłbym pisać o tym i tamtym, ale szkoda czasu mojego na dyrdymały. Morał z tego jaki? Sam pokaż to co potrafisz zrobić dobrego, a później krytykuj innych.

  • Ej, no!!! Niegłupio piszesz, ale… Nie jesteś sprawiedliwy do końca. Nasza przewodnicząca Aramowicz pracowała razem z nami. Pozyskała 50 tysięcy na ten park. To ona praktycznie wszystko załatwiała i organizowała. Taka prawda i tyle. A jeśli nawet za darmochę sprzęt, to powiedz Ty mi DLACZEGO??? inni tak nie potrafią???Sam widzisz jak się mają na Śródmieściu.
   Nie głosowałam na nią, bo była od Kowalskiego. Dlatego przegrała. Aśka u mnie i u innych zapunktowała nie tylko tym parkiem. Organizuje mnóstwo imprez i stara się nas zjednoczyć!!! Aśka nie weszła do rady od Kowalskiego ale pokazuje że działać to ona działa i bez bycia radną.

   • Nic nie załatwiła. Projekt parku był opracowany przez Referat Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego. Panie tam pracujące znalazły program, dzięki któremu można było stworzyć park (była o tym mowa co najmniej rok temu na sesji). Był tylko jeden problem – o pieniądze nie mógł starać się Urząd tylko „czynnik społeczny”. I w ten o to sposób beneficjentem został Zarząd Osiedla Przysiółek Górny, który teraz ustami przewodniczącej chodzi i opowiada (także w internecie), jaką to dobrą robotę odwalili. Urząd już parę razy zrobił taki myk ze „słupami” w postaci stowarzyszeń, czy innych rad sołeckich.
    A park został zrobiony i zarasta chwastami, bo nie ma komu go skosić… Taka niestety prawda smutna.

    • Naprawdę??? Skoro tyle wiesz i taki ,,myk” zauważasz, to weź ty nam odpowiedz na proste pytanie:
     DLACZEGO O PIENIĄDZE NIE STARAŁ SIĘ ZARZĄD OSIEDLA ŚRÓDMIEŚCIE?

     • Bo w osiedlu Śródmieście nie ma parku, który można byłoby zagospodarować na nowo. Park na Zwycięstwa został zrobiony wcześniej. Natomiast na Górnym akurat jest. I niekrzycz Chłopie Myknięty, bo to nie elegancko.

    • Zong. Projekt zrealizowany za pomocą Zielonych Płuc Polski. Jeśli urząd coś pomógł to brawo ze jest na tyle sprytna, że ,,wychodziła ” aby na osiedlu nie bylo krzaków. Pomysł zagospodarowania był Pana Szczerbuka na zebraniu osiedlowym. Wszystkim się chciało żeby właśnie w tym miejscu było ładnie. Czy wam coś ściska z zazdrości? Może powinna nic nie robić?

    • Wniosek jeden. Nie powinni robić parku bo śródmieściu się to nie podoba. Może nikt nie powinien nic robić? Ławki z zakątka mają pewnie też Pani Prezes prosiła żeby tam postawili 😊

    • Zrozumialabym wasze oburzenie i zazdrość, gdyby zrobiła sobie piękny ogród na prywatnej posesji korzystając z pomocy Urzędu Miasta i wykorzystując tajemna wiedzę pracowników Referatu Ochrony Środowiska.
     Ten park na ul. Kopernika zlokalizowany jest na działce gminnej, publicznej i nikt inny tylko Urząd Miasta jest właścicielem i zarządza tą działka. Skąd więc oburzenie że Urząd Miasta uczestniczył w tym procesie. To ich obowiązek. Co więcej Zarząd Osiedla chociaż by bardzo chciał nie może nic zrobić bez Urzędu Miasta.

     • To nie boli zwykłych Mieszkańców innych osiedli. Oni doceniają i podziwiają to, co robi Przewodnicząca z Mieszkańcami Przysiółka Górnego.To ich zgodne działanie boli tych chorych idiotów, którzy nic nie zrobili, tylko skłócają, spisków szukają, myków, słupów, korupcji. A sami co zrobili? Ciągle wspominają jakieś zloty niemieckich samochodów i kopią zalewy na terenach, gdzie się zalewów kopać nie powinno.
      Nie dorastają Przewodniczącej Aramowicz do pięt. Od tej Pani powinni uczyć się zaradności i pracowitości.

 16. Wydaje mi się, że teraz mieszkańcy miasta powinni się trzy razy zastanowić przy wyborach samorządowych wybierając swoich radnych. Radni z wiosek nie wstydzili się promować swoich projektów, pomagali swoim mieszkańcom a gdzie byli radni dobromiejscy ? Ja nie mówię, że mieli stać pod urzędem ale czy w jakiś sposób wspomogli projekty swoich osiedli ? A przecież tak krzyczą na sesjach, że mało placów zabaw, że nic się nie dzieje, dzięki komu ? Dzięki Wam. A wioski proszę dokonują słusznych wyborów, jednoczą się, nie krytykują się wzajemnie i wygrywają. A w mieście tylko narzekanie. Brawo wioski !!!!!!!!

 17. Szanowna Pani!

  Ów błędny rycerz, który czytaniem ze zrozumieniem głowy swej nie męczy,
  wielką odwagą wybijający się ponad gmin tutejszy,
  per Ty do Pani prawi niczym znajomy jakiś lub też cham pospolity!
  Więc nie trudź Pani swego pióra, by tłumaczyć jemu czegoś,
  w co uwierzyć nie jest w stanie, gdyż siano je na śniadanie.

 18. Exactly! Zgadzam się z „tą Panią Agnieszką”. Większość komentarzy to jakieś wyzwiska, obrażanie czytelników, obywateli miasta itd. Obrażanie jest na tyle żałosne że obrażający nie ma odwagi się podpisać.
  Może przydało by się wrzucić jakiś prosty regulamin forum i egzekwować nieetyczne zachowania?
  A gdyby tak wyłączyć system komentarzy?

  • Brawo! Popieram Mohameta Aliego!
   Mohamet pokazał wszystkim, że można komentować podpisując się z nazwiska i imienia.

 19. Trzeba było iść i zagłosować (zabrać dziadka, babcie, siostrę, brata, żonę, męża i kochanka) Dlaczego było tak mało głosów? Teraz się zaczęło marudzenie. Jak by poszło 80% mieszkańców gminy Dobre Miasto to i na pewno wyniki były by inne. Ktoś wpadł na dobry pomysł, zrobił ulotki rozniósł po szkole (podobno) – bardzo dobrze. Nie wygrał projekt na który oddałem głos ale skoro na inny projekt Oddano więcej głosów to chyba im bardziej zależało tak? Pozostaje pogratulować, także tym co nie wygrali, bo włożyli w to bardzo dużo chęci, prywatnego czasu, pracę, pieniędzy. Chcieli zrobić coś dobrego dla innych. Oby jak najwięcej takich ludzi!

 20. Nie kłóćmy się, idzie dobre

  Gdy rozum z nudów zasypia a złość do przyjaciół się budzi,
  łatwo nie dostrzec czegoś, co może być zgubne dla ludzi.

  Gdzieś przy ulicy szpitalnej, gdy słońce już w oczy nie kłuje,
  przy stole, pod wiatą drewnianą ekipa nam przyszłość planuje:

  „Werka kiedyś w geesie piwko nam sprzedawała,
  więc na kaowca gminnego będzie się nadawała.
  Iza niegrzeczna z wyboru, choć ponoć niezła z natury,
  trochę się mówić nauczy i będzie w D.M. od kultury.
  Krzycho zastępcą, Gienia skarbnikiem,
  jest tylko problem z Andriuszą – o.m.c. Naczelnikiem.
  Andrzej choć nasz jest od zawsze i modły w kościele składa,
  od kilku lat trzyma z Bułą, tym gościem od Petro-gada.
  Jeszcze ta sztama z spółdzielcą, też nam nie daje pewności,
  czy, gdy fortuna się stoczy nie będzie skrywać radości.”

  Wiec gdy już wszyscy zmęczeni obroną swojego projektu,
  legniemy w trawie brązowej, własnego, ludzkiego odmętu,
  a złość przeminie i śmiech znów na twarzach zagości,
  nie dziwmy się wtedy kochani, że oni w tym bagnie wyrośli.

  Będzie Gmina jak ta lala a komu się nie podoba niech …

  • Co będzie z Dariuszem
   Czy będzie tajnym funkcjonariuszem,
   A może zostanie sanitariuszem?
   Helena Taraszeniuk go wspomoże
   Biały fartuch założyć pomoże

    • Mors przeżywa wstrząs!
     Biorąc sobie do serca maksymę „kto nie ma w głowie to musi mieć w nogach”,
     przegania wiatr nogami.

     Biega, morświn po krzaczorach –
     „kto podeśle mi doktora,
     który łeb mój zdiagnozuje,
     skąd ja miewam taką szuję,
     w sobie, własną oczywiście,
     czemu na mojej głowie liście?
     Kwiatki owszem, ładna głowa,
     tylko czemu ja mam fioła”

 21. Fajnie byłoby abyście pokazali statystyki (jeśli takimi dysponujecie) z jakiej części miasta, jak głosowali mieszkańcy.

  • Oczywiście, mamy takie statystyki i przedstawimy je, jeśli życzenie.
   Mamy opracowania, uwzględniające również, kto w czasie głosowania miał miesiączkę oraz karat.

  • Mnie też podoba się ten projekt. Tak ogólnie większość projektów była ciekawa. A w tym jak to piszesz narzekaniu chodzi tylko o propagandę. To taka nagonka tych oszołomów. No tej wiecznej opozycji wobec naszego Burmistrza. Co tu owijać makaron na uszy ale prawda taka, że naszemu Trzaskowskiemu do pięt nie dorastają.

Napisz komentarz. Pamiętaj pisząc komentarz odpowiadasz za jego treść. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Administrator zastrzega sobie możliwość usuwania lub edytowania komentarzy bez podania przyczyny. Prosimy o zachowanie kultury wpisów.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here