Burmistrz Dobrego Miasta na łamach Gazety Warmińskiej krytykuje budżet obywatelski w swoim mieście.

36
Burmistrz Dobrego Miasta dość ostro skrytykował ideę budżetu obywatelskiego. Może nie tyle samą ideę co sposób prowadzenia kampanii promocyjnej oraz uświadamiania głosujących na co tak naprawdę głosują. 

Według Burmistrza wszystko to jest związane z rozpoczętą kampanią wyborczą do samorządów, która w żaden sposób nie powinna być łączona z budżetem obywatelskim.

Źródło Gazeta Warmińska

Artykuł z Gazety Warmińskiej. Źródło elektroniczne wydanie Gazety Warmińskiej.

 

Zobacz wszystkie wydarzenia

36 KOMENTARZE

 1. Przecież to tragedia co dzieje się przed dobromiejskim Urzędem. Stoi tam dwóch takich znanych barczystych lokalnych vipów… którym naprawdę nie przystoi ciągnąć za rękę nieświadomych ludzi do głosowania. OPAMIĘTAJCIE SIĘ.

 2. Za późno na opamiętania. Dobre Miasto niech pamięta jak ciemnym jest miastem. Jeśli głosuje na boiska na wsi!

 3. Z przykrością trzeba stwierdzić, że radny Kowalski miał rację krytykując Budżet Obywatelski.
  To co dzisiaj się dzieje jest świetnym potwierdzeniem jego myśli.
  W „walce” o poparcie projektów, nie widać rozsądku. Najważniejsze aby nasz projekt wygrał.
  Trzeba się także zgodzić z burmistrem, co do rozpoczętej kampanii samorządowej.
  Od juniora przez boiska do klepiska – wszystkim chodzi głównie o poklask wyborców.

  ZA 500tys zł można wykonać około 1,5 km ścieżki rowerowej w kierunku Swobodnej!

 4. Ja tam nie mam nic przeciwko boiskom na wsi, skoro znajdą się ludzie i zagłosują to widocznie komuś na tym zależy. Ktoś się postarał zrobił dokumentacje, plan finansowy, to zostało przyjęte. Są ludzie którzy się starają poprawić warunki u siebie w wiosce. Tak naprawdę wszystko w rękach głosujących. Ciekawe ile osób pójdzie do głosowania bo kampania promocyjna była słaba. Tzn ja dowiedziałem się pocztą pantoflową

 5. … nie do końca.
  Wg Burmistrza jedni ordynarnie prowadzą kampanię wyborczą a drudzy zamiast kampanii prowadzą akcję promocyjną.
  Jedni i drudzy prowadzą kampanię. Inaczej ta kampania wygląda ale każdy ją prowadzi, nie oszukujmy się.
  Dwóch panów o szorstkiej skórze przyprowadza swoich wyborców i wskazuje im palcem gdzie mają postawić krzyżyk a dwie panie stoją przed urzędem i przekonują, że ich projekt jest najlepszy. Jak ktoś mnie wyciąga na chama z samochodu by go ukraść, to gorzej się czuję niż wtedy gdy samochód z parkingu wyparował, ale efekt jest taki sam – udaję się na Policję.

  Za rok, w trakcie kampanii samorządowej okaże się, czy ci panowie i te panie będą należeć do komitetów wyborczych.

  Mi osobiście nie podoba się nagabywanie lub jak ktoś chce powiedzieć „promowanie” przed urzędem.
  Oddając głos na jakiś projekt, nie czuję się dobrze, gdy mi ktoś zza węgła zaglądał pod długopis.

  • Cholernie dobrze czyta się takie pisanie, nawet jeśli nie ze wszystkim się człowiek zgadza. Ale właśnie o to chodzi, że ktoś nas zmusza do refleksji. W tym przypadku do konstatacji, że nie wszystko złoto, co się świeci.
   Napiszę w podobnym stylu.
   Może i z pozoru wygląda, że Burmistrz jest obiektywny, ale…
   … to tylko pozór.
   Burmistrz co prawda – jako wytrawny gracz – usilnie stara się zachować pozór obiektywizmu, bezstronności, niedoścignionej kultury. Ale to, że to tylko pozór, widać coraz wyraźniej.
   A i on – co tu kryć – ma swoje gorsze, a nawet złe i bardzo złe momenty.

   Burmistrz coraz mocniej okazuje swoje niezadowolenie i gniew. Do tej pory nie miał godnego przeciwnika. Kowalski to taka krowa, która dużo ryczy, a mało mleka daje.
   Można nawet powiedzieć, że mleka ani kropli. A jedynie pianę. Mógłby podpisać kontrakt z jakimś klubem Go-Go. Nie musieliby kupować wytwornic do piany.
   Łańko jest zagrożeniem. Burmistrz nie lubi przegrywać. A jeśli już przegra, nie umie przyznać się, że przegrana to jego wina. Tak. Z BO to głównie jego wina.
   ——-
   https://twitter.com/asystentsoltysa

   • Jeżeli to prawda, takie nagabywanie… Było by niezwykle chamskie i niesprawiedliwe… Ja oddałem głos na projekt realizowany w mojej okolicy, dlaczego? Bo jest w mojej okolicy i z myślą o dzieciach, bezpieczeństwie dzieci. Nie namawiałem nikogo na oddanie głosu na ten akurat projekt, poinformowałem znajomych że jest głosowanie i tyle. Niech każdy sam zdecyduje na co chce oddać głos. Zakładam że moi znajomi mają mózgi i potrafią myśleć samodzielnie

 6. haha naganiacze pod urzędem i boiska na wsiach za 500 tyś, dobre :)) niech komisja jedzie do tych miejscowości i przejdzie się po mieście, napiszcie artykuł i wstawcie zdjęcia jak dba się o istniejące obiekty, place zabaw w mieście i poszczególnych miejscowościach, pustki, butelki i trawa do kolan…. ( wcześniej poszły już na to środki z różnych dotacji w tym kasa z budżetów sołeckich) wtopiona publiczna kasa bo ktoś ma wizję i może chce błysnąć przed wyborami. Może lepiej dołożyć i zbudować w końcu coś konkretnego oraz zagospodarować teren nad jeziorem Limajno albo zadbać np. o infrastrukturę drogową w gminie – na pewno więcej osób skorzysta 🙂

 7. I co będzie jak jeden z tych dwóch wygra wybory na burmistrza? Urbanowo i Smolajny wystarczą by rządził ten co krzyczy na pół Warszawskiej.

  • Czy mi się wydaje, czy Rysiek komuś tak dopiekł swoją odważną oceną obecnego stylu zarządzania Gminą, że stał się czyjąś obsesją? 😉
   Burmistrz pyta: I co będzie? Będzie INACZEJ. I niewykluczone, że może być lepiej.
   Pod pewnym warunkiem… Rysiek nie straci rozsądku, będzie czujny i nie będzie słuchał podszeptów z kręgów Kowala.

   • rysiek nadaje sie na sołtysa a nie burmistrza miasta , poza tym on jest mocny tylko w gebie ,nikt z tej rady nie powinien zostać burmistrzem ! chociażby za podatki wobec dfm ,a to jest działanie na SZKODE MIASTA !

    • A czy ja w którymkolwiek miejscu napisałem, że Łańko powinien być burmistrzem? Nie wspominając o tym, że nie wiadomo czy Łańko w ogóle chce być burmistrzem…
     Pisząc o nim jako o godnym przeciwniku miałem na myśli tylko jego umiejętność grania.

     Na marginesie, jeśli miałbym alternatywę: Łańko-Kowalski, wówczas wybór byłby dla mnie oczywisty.
     Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
     Zalanie Łużyckiej po ostatnich ulewach najlepiej dowodzi, że zalew to nie jest to, co powinien mieć w głowie przyszły burmistrz.
     Nawet jeśli nie wszyscy tam mają odwodnienie jak należy.
     ——-
     https://twitter.com/asystentsoltysa

 8. Burmistrz reprezentuje miasto na zewnątrz. Rysiek zdecydowanie nie jest przykładem dyplomaty. Sołtys świetny ale nie burmistrz. Trzeba nowych młodych ludzi w radzie. Pod urzędem było widać od miesiąca jaki poziom mają Ci dwaj. Chyba nie o taką demokrację nam chodzi.

  • Z tą młodością w radzie to bym uważała. Dlaczego? Najprostszy przykład z możliwych czyli głupio-mądra (bez)radna I. K-S. Tak durnej baby dawno świat nie widział. Brak podstawowej wiedzy nt. funkcjonowania samorządu, niekompetencja i przesadzona wyniosłość swojego ego to znak rozpoznawczy blondyny. Bleee….

   • Dlatego na tle niektórych żałosnych przypadków tak szczególnie powinna imponować nowa Radna Iwona Grażul.
    Nie odzywa się bez potrzeby, żeby się tylko lansować. Mówi wyłącznie wtedy, kiedy trzeba. Słucha. Nie ośmiesza się. Nie ośmiesza się swoją głupotą i skrajną niekompetencją. Nie ośmiesza funkcji radnego. Nie robi min obrażonej primabaleriny. I to jeszcze kiepskiej primabaleriny, która na scenie znalazła się tylko dlatego, że ma tupet i na scenę wdarła się podstępem.
    W nadawaniu się na radnego nie chodzi zatem o to, czy ktoś ma być młody, czy stary. Ma być mądry i chcieć pracować dla ogólnego dobra Gminy.
    Tymczasem, do niektórych komitetów trafiają tylko tacy, którzy mają potem ZA WSZELKĄ CENĘ popierać wszystko, co wymyślił lider.
    Dlatego Zbawosław ma już następcę za Stefana. Bo choćby ostatnia sesja i mina Zbawosława po słowach Stefana na temat budowy nowego przedszkola pokazują, że bardzo nie podoba mu się to, co Stefan mówi. Bo Stefan mówi mądrze. Mimo wieku i tego, że ten wiek tak zauważalnie wpływa na jego pamięć. Czego dowodem jest głosowanie Stefana na temat wniosków Bielawskiego i Borka, które chwilę wcześniej zwyczajnie zmiażdżył.
    ——-
    https://twitter.com/asystentsoltysa

    • popieram, radny Stefan może już i nie domaga co było widać w głosowaniu ale do cholery ktoś powinien mu to powiedzieć lub podpowiedzieć, że inaczej głosuje niż przed chwilą mówił !!!

     • Kto ma to podpowiedzieć? Kowalski, który go wziął tylko, żeby wygrać na Osiedlu PD?
      Kowalski wiedział, że Stefana nikt nie pokona. Kowalski nie wziął Stefana do swojego komitetu z szacunku do Stefana. Kowalski to zrobił tylko, żeby na tym osiedlu mieć pewną wygraną.
      Co ciekawe, kiedy od jakiegoś czasu Stefan zaczął mówić głośno prawdę, która nie podoba się Kowalskiemu, to Kowalski szybko sobie znalazł następcę za Stefana.
      Stefan pewnie nawet tego nie wie.

      Aha… Była taka scena na jednej z sesji.
      Maj albo czerwiec. Kowalski wprost przerywa Stefanowi i nie pozwala mu wyrazić swojego zdania.
      To jest właśnie ,,demokracja” w wydaniu Kowalskiego.
      ——-
      https://twitter.com/asystentsoltysa

   • Nie wszyscy młodzi ludzie reprezentują poziom tej radnej. Obawiam się, że to ,,biały kruk” i w województwie drugiej takiej nie ma.

 9. Dziwię się tym co tak „kraczą” na budżet obywatelski w DM. Nie jestem mieszkańcem wsi, ale uważam że i tam tez mieszkają normalni, wykształceni, zdrowo myślący ludzie. To nie te czasy, że wieś kojarzyć się nam powinna z polami i pastwiskiem! Tam też trzeba, i to pilnie budować boiska, drogi, świetlice, itp. A co do dwóch panów (radnych) dyżurujących na ul. Warszawskiej. To w tym przypadku popieram tych, którym się to nie podoba. Nie o to w demokracji samorządowej chodzi. Pewnie! To ja mam z własnej i niewymuszonej woli, jeśli mam na to ochotę zagłosować na taką, a nie inną wersję inwestycji. Kampania wyborcza już się uaktywniła na ul. Warszawskiej? O tak. oczywiście. Jeden z vipów ma zamiar wystartować na burmistrza, a gdy wygra wówczas na odpusty święta Bożego Ciała mieszkańcy Dobrego Miasta będą pielgrzymować do Urbanowa na kalwarię.

 10. Bo w mieście tylko niezgoda tak jak to za kargula i Pawlaka. Jeden szef swoją politykę uprawia, drugi chcący być szefem zupełnie odmienny,trzeci szef osiedla całkiem pasywny i jaki by projekt nie stworzył nigdy nie wygra bo ma ludzi podzielonych. I tak to jest w tym naszymańska mieście. A wioski korzystają i w cudach biorą każdą kasę.

 11. Czyli jednym slowem jeden wielki przekret .Po co w Barcikowie boisko jak tam plac zabaw swieci pustkami chyba ze sa zajecia w szkole ..a co bedzie jak szkole zamkna ? Wybory sie zblizaja to wszyscy walcza o glosy w tamtym roku tak jak w tym naganiali do glosowania w tamtym nawet dzieci nagonili i wygrala wioska w tym roku sami radni naganiali te glosy powinny byc zwryfikowane

 12. Ale jak Panie od projektu nr 1 naganiały to dobrze? A teraz żal Wam wszystkim, że wioski wygrały. I bardzo dobrze skoro nie potraficie stworzyć jednego konkretnego wniosku. I głosy się wam porozchodzily skoro po dwa razy w różnych projektach te same inwestycje . Ja też jestem mieszkanką DM i też oddałam swój głos na projekt nr 4 i nikt mi nie nakazał tylko grzecznie zapytał czy zechcialabym wspomóc wioski i zrobiłam to z miłą chęcią, ja a później moja rodzina.

 13. Dobrze, że pomogłaś! Chwali się każda pomoc, możesz wolontariuszem zostać. Szkoda, że miastu nie pomogłaś aby dzieci i wnuki miały place zabaw lub defibrylator. Panie rozdawały ulotki ale chyba sporadycznie. Nie spotkałem podczas mojego głosowania- nie mylić z pomocą komukolwiek!

  • Edziu. To taki lokalny patriota z Ciebie? A co Ty myślisz, że na wsi nie ma dzieci i wnuków? Wieś to w chwili obecnej nie zaścianek!! Zauważ, że coraz więcej domów jednorodzinnych buduje się poza miastem i na wsi też!!
   Oj Edziu, wydaje mi się co to chyba jesteś dawnym imigrantem ze wsi do miasta, który wsi ma dość?

 14. Mieszkam blisko placu zabaw to po pierwsze a po drugie chodząc kilkakrotnie ul.Warszawską natknęłam się na te dwie panie więc raczej nie sporadycznie. Mój głos moje prawo.

 15. Wnioski wyciągnijcie sami . Oddano 1932 głosy, wygrany projekt 715 głosów, ogólnie projekty miejskie 978 głosów, projekty wiejskie 954 głosy. A wieś musiała dojechać, wstyd dla miasta. A teraz pretensje?

 16. Czy wstyd dla mieszkańców miasta za budżet Obywatelski? Sądzę, że tak!! Nie za to, że wygrał projekt boisk na terenach wiejskich, ale o frekwencję w głosowaniu za wnioskami. Mieszkańcy wsi potrafili się zorganizować, w czym też nie bez znaczenia miała kampania informacyjna radnych tzw. „wiejskich”. Szacun Wam panowie radni! A co na to nasi „miejscy” radni i „sołtysi osiedlowi’? Ano w Śródmieściu „kudłatemu” wiecznie się coś nie podoba, a to ktoś zaparkował auto tam gdzie jemu się nie podoba, a to źle ktoś pokosił trawniki, a to nie tak obciął żywopłot, a to ktoś krzywo popatrzył na „kudłatego” i się mu nie ukłonił, a to……. „Kudłaty” zajmuje się tylko krytykowaniem wspólnie z jaśnie oświeconą nam radną tych co coś chcą i robią, nie tylko pod własnym nosem, ale dla nas wszystkich. Przewodnicząca osiedla P. Górny zajęła się „czynem społecznym” (czytaj. obcymi rękoma i sprzętem za darmochę) budując park rekreacyjny na osiedlu. I zabrakło jej czasu na odpowiednią kampanię promocyjną budżetu obywatelskiego. I tak mógłbym pisać o tym i tamtym, ale szkoda czasu mojego na dyrdymały. Morał z tego jaki? Sam pokaż to co potrafisz zrobić dobrego, a później krytykuj innych.

Napisz komentarz. Pamiętaj pisząc komentarz odpowiadasz za jego treść. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Administrator zastrzega sobie możliwość usuwania lub edytowania komentarzy bez podania przyczyny. Prosimy o zachowanie kultury wpisów.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here