OSP Praslity wyposażone w dodatkowy sprzęt, min. samochód gaśniczy, radiotelefony.

4
W dniu 20.09.2017 jednostka OSP Dobre Miasto przekazała nieodpłatnie w użyczenie do jednostki OSP w Praslitach średni samochód ratowniczo – gaśniczy GBA 2,5/25 na podwoziu Mercedesa ATEGO.

Przekazany samochód zastąpi 31 – letniego STARA 244 GBA 2,5/16, który następnie trafi do innej OSP na terenie gminy Dobre Miasto zastępując jeszcze starszy bardziej wyeksploatowany ponad 40 – letni pojazd. Dodatkowo wraz samochodem do jednostki w Praslitach trafiły radiotelefony nasobne oraz piła ratownicza do betonu i stali.

 


Również dzięki pozyskanym przez Gminę Dobre Miasto, środkom finansowym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, jednostka OSP w Praslitach, otrzymała m.in. zestawy do ratownictwa ekologicznego, sprzęt ochrony dróg oddechowych, specjalistyczne ubrania do pracy w zimnej wodzie, lekkie ubrania do ratownictwa chemicznego oraz urządzenie do zdalnego pomiaru temperatury przy wykorzystaniu lasera. 
Zakup nowoczesnego sprzętu oraz przekazanie samochodów pożarniczych nie byłoby możliwe gdyby nie wspólne działania obu jednostek w zakresie pozyskania środków oraz wsparcie Burmistrza Dobrego Miasta i Rady Miejskiej. Wszystkim zaangażowanym we wspólne działania i zrozumienie serdecznie dziękujemy.

Źródło OSP Dobre Miasto

4 KOMENTARZE

  1. FAMILIE RODZINNE z Praslit.
    zachcijta jeszcze niech wybuduje wam kościół. POWIEDZTA CHCEMY I JUŻ.
    Ma być.

  2. Jak chcą kościół to trzeba postawić kościół. Bo znają się tacy co postawią meczet albo salę królewską 😀
    Ja wolę kościół hehe

Napisz komentarz. Pamiętaj pisząc komentarz odpowiadasz za jego treść. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Administrator zastrzega sobie możliwość usuwania lub edytowania komentarzy bez podania przyczyny. Prosimy o zachowanie kultury wpisów.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here