Zderzenie samochodów na skrzyżowaniu ulic Krótkiej i Zwycięstwa w Dobrym Mieście

21
W dniu dzisiejszym tj. 2017-09-19 przed godziną siódma rano doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ulic Krótkiej i Zwycięstwa w Dobrym Mieście.

 

Przed godziną siódmą rano kierowca Renault chcąc wjechać na skrzyżowanie od ulicy Krótkiej nie zauważył nadjeżdżającego z lewej strony ulicy Zwycięstwa samochodu marki Citroen. W wyniku czego doszło do zderzenia aut. Kierowca Citroena został przetransportowany do szpitala skarżąc się na ból głowy. Kierowca Renault oraz pasażerka nie odnieśli żadnych obrażeń.

Miejsce zdarzenia zabezpiecza straż pożarna oraz policja. Uwaga na utrudnienia w ruchu.

21 KOMENTARZE

 1. O kurcze szacun jeżeli chodzi o szybkość przekazywania informacji 🙂
  To skrzyżowanie jest nielogiczne, trudne. Łatwo się na nim zapomnieć.
  A teraz mam pytanko do was. Jadąc ul. Zwycięstwa od strony poczty w kierunku komendy policji, muszę zasygnalizować kierunkiem w prawą stronę jeżeli jadę prosto na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej i ul. Zwycięstwa? Ja nie sygnalizuje chodź wydaje mi się, że powinienem. Ale każdego kogo pytam o to odpowiada mi „no co ty?! przecież jedziesz prosto”
  Ale przecież zjeżdżam z drogi głównej… To jeżeli powinienem sygnalizować kierunkiem to nie będę przez to wprowadzać w błąd kierowców którzy nie są pewni czy trzeba tam wrzucać kierunek?

  • Proponuję poduczyć się z przepisów o ruchu drogowym i to szybko!
   Jadąc prosto na skrzyżowaniu NIE MA PAN PRAWA włączać kierunkowskazu.
   Włączenie w prawo kierunkowskazu da sygnał dla stojącego na drodze podporządkowanej (jadącego ul. Krótką), że chce pan skręcić w prawo, w ulicę Krótką i spowoduje zagrożenie kolizją.

   Skrzyżowanie nie logiczne? Logicznym jest będąc uczestnikiem ruchu drogowego znać przepisy o ruchu dr. i się do nich stosować. Znaki drogowe jasno i logicznie informują, kto jedzie drogą z pierwszeństwem przejazdu a kto nie.

   • jak wyżej kierowca moze WSZEDZIE UŻYWAĆ KIERUNKOWSKAZU gdyż nie ma mandatu za kierunki, ponieważ tłumaczy to zasada ograniczonego zaufania. Kodeks Drogowy kłania się nisko 😉

     • kodeks też wyrażnie precyzuje ile m wczesniej trzeba sygnalizować skręt a gamoniowaci kierowcy najpierw STOP potem kierunek ! TAKŻE NIE MĄDRZYC SIE TYLKO UCZYĆ KODEKSU !

     • Gamoniem jesteś ty, bonifacy. Trzeba wyraźnie sprecyzować pewną prawdę: większego gamonia ciężko znaleźć na tym forum.
      Tak że, nie mądrz się, tylko ucz się ortografii. Nie wspomnę o zasadach interpunkcji.
      TAKŻE oznacza RÓWNIEŻ.
      TAK ŻE oznacza ZATEM, WIĘC, TAK IŻ.

     • Owszem, młody, ale – BEZ URAZY – na stopro nie głupszy od ciebie, bonifacy. Tak jak pisałem powyżej, większego gamonia ciężko znaleźć na tym forum.
      Powiem szczerze, nie raz czytałem twoje ,,przemyślenia”, okraszone błędami, których powstydziłby się każdy szanujący się uczeń klasy piątej podstawówki. Powiem szczerze, na podstawie poziomu ortograficznego (semantyczny pomijam) twoich komentarzy można stwierdzić, że niektórym na wyrost dano dostęp do neta.
      Pierwszy raz postanowiłem odpisać na twój komentarz. Ale tak naprawdę nie liczyłem zupełnie, że dotrę do twojej odpornej na wiedzę mózgownicy troglodyty.
      Ludzie mądrzy – A JEST ICH TU WIELU – zapamiętają przy okazji, że jest różnica między TAKŻE a TAK ŻE. A ty jak zwykle, bonifacy, bez zmian na lepsze. Pozostaniesz gamoniem forum.

   • A Jak by ta zwycięstwa (odcinek w kierunku dworca) była pod kątem np 60 stopni w prawo to tyż bez kierunku? a jak by było pod kątem 45 stopnióf? a jak 5 stopnióf to trzeba było by kierunek czy nie? to łod ilu stopnióf tego kierunka włączać?
    łot zagwozdka

 2. pozmieniali i sie dzieje jak sie dzieje kiedys ul.Zwyciestwa jak leciales to miales [ierszenstwo i bylo si wgl w Dobrym Miescie w kilku miejscach przydalyby sie swiatla na owym skrzyzowaniu i chociazby kolo jelonka bo w godzinach szczytu to jakas patologia wyjechac z ulicy zwyciestwa to p[raktycznie cud i wgl wylot na olsztyn jak dfmy wyjezdzaja kolejna patologia gdzie powinny byc sweiatla elo

 3. Lidzbark Warmiński główna krajowa rondo goni rondo a u nas zastój w udogodnieniu kierowcom jak i pieszym. Wszystko się da wystarczy chcieć. Na przepisach trzeba się znać a nie pędzić jak szalony nawet z tego zwycięstwa .To jest teren zabudowany .Trochę oleju w głowach a nie pewności że zdążę . Mam prawko i wszystko wiem a guzik prawda .

 4. Kierunkowskazu używamy tylko w dwóch przypadkach:
  1) Zmiana kierunku jazdy.
  2) Zmiana pasa ruchu.

  W opisanym przez Pana przypadku nie wykonuje Pan żadnego z powyższych manewrów przez co nie powinien Pan włączać tam kierunkowskazu.

 5. Widze że niektórzy bardzo zasłaniają się kodeksem drogowym, a ja wiele razy miałem przykłady że kodeks idzie na bok i liczy się interpretacja przepisów…. Przez „inną” interpretację prawko zdałem dopiero za drugim razem. Egzaminator stwierdził że spowodowałem zagrożenie życia wielu osób itd…. Poza tym przepisu typu „kierowca powinien…” Można schować pomiędzy bajki. Słowo powinien nie oznacza musi. I znowu lepiej kodeks odłożyć na bok i powiedzieć Panu policjantowi że słowo powinien to nie to samo co musi…

  • Interpretacja przepisu dotyczącego włączenie kierunkowskazu?
   Z powyższego przykładu Radka doskonale widać, że czasami nauka idzie w las 🙂
   Oczywiście różnie można interpretować to stwierdzenie 🙂

 6. Jadąc na prosto włączamy prawy kierunek. Zjeżdżasz z drogi głównej na podporządkowaną. Na ulicę Krótką też kierunek prawy bo zjeżdżasz z głównej 🙂

  • Mam nadzieję, że „cicho tam” nie posiada uprawnień do kierowania żadnymi pojazdami.
   Taczka, z pompowanym kołem niech stanowi wyjątek.

Napisz komentarz. Pamiętaj pisząc komentarz odpowiadasz za jego treść. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Administrator zastrzega sobie możliwość usuwania lub edytowania komentarzy bez podania przyczyny. Prosimy o zachowanie kultury wpisów.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here