Dobre Miasto tonie! IMGW ostrzega przed intensywnymi ulewami.

12

Dobre Miasto tonie! IMGW ostrzega przed intensywnymi ulewami. Ze względu na intensywne opady deszczu w regionie dochodzi do lokalnych podtopień, zalań piwnic oraz posesji. Na ulicach kratki ściekowe nie nadążają z odbiorem wody. Większość z nich bardzo szybko zatyka się liśćmi i śmieciami. Zarówno strażacy jak i pracownicy wodociągów próbują na bieżąco udrażniać system burzowy. 

 

Jak podał IMGW najwyższe sumy opadów zanotowano w ostatnim czasie: w Olsztynie – 37 mm, w Elblągu – 35,6 mm, w Rozogach – 33,7 mm, w Szczytnie – 31,9 mm, w Mikołajkach – 31,8 mm, w Kętrzynie – 31,3 mm i Lidzbarku – 29,4 mm. Meteorolodzy przewidują dalsze występowanie opadów deszczu, miejscami o umiarkowanym natężeniu a przewidywana wysokość opadów wynosi od 10 mm do 20 mm. W Elblągu działa sztab kryzysowy powołany ze względu na możliwość wystąpienia tzw. „cofki”.

Zobacz wszystkie wydarzenia

12 KOMENTARZE

  1. No cóż… Dzisiejsza sytuacja pokazuje, że lokalne władze samorządowe sprawdzają się dobrze jedynie przy takich uroczystościach jak dożynki, pozowanie do zdjęć przy okazji różnych nasiadówek. Zatem generalnie kiedy jest łatwo i przyjemnie.
    System burzowy udrażniali? Nie rozśmieszajcie mnieludzie. O system burzowy nikt w tej gminie nie dba od 30 lat.

  2. co za głupoty wypisujecie co byście chcieli żeby urzędnicy parasol rozłożyli nad miastem bo tylko u nas w gminie są podtopienia

  3. O tym że jezioro Stobajno (Szafranowo) zalewa posesje też cisza..
    Zatkane przepusty, brak kontroli nad odnowioną tamą pod DM to się W/G miejskich urzędników nie liczy.

Napisz komentarz. Pamiętaj pisząc komentarz odpowiadasz za jego treść. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Administrator zastrzega sobie możliwość usuwania lub edytowania komentarzy bez podania przyczyny. Prosimy o zachowanie kultury wpisów.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here