W Dobrym Mieście odbyły się pierwsze Dożynki Powiatowo-Gminne – Święto Chleba 2017

33

Święto Chleba – Dożynki Powiatowo-Gminne. To odwołanie się do trudu, kunsztu rolników, rzemieślników i tradycji naszej kultury.To święto wieńczące porę żniw czyli Dożynki w których sołectwa z gminy Dobre Miasto i Powiatu Olsztyńskiego zaprezentowali ekspozycje plonów, piękno i dorobek ich miejscowości.

Społeczności sołeckie uczestniczyli w konkursach na najpiękniejsze stoisko wiejskie, wieniec, a także tradycyjny zestaw chleba ze smalcem i ogórkiem. Po uroczystej Mszy uczestnicy dożynek przeszli barwnym Korowodem na Stadion Miejski gdzie rozpoczeli ceremonie dożynkowe. Oryginalnym wiejskim stoiskom, wystawie wieńców dożynkowych towarzyszyły pokaz łapania dysków przez psy uczestniczące w Ogólnopolskim Turnieju Psich Sztafet Niczuk Cup 2017. Na ponad pięćdziesięciu stoiskach mogliśmy otrzymać informacje rolnicze, zgłębić tematykę świata przyrody. Na dożynkowej scenie wystąpiły zespoły: Anker, Serduszka, Lelija pod kierunkiem Sylwii Pacholec- Rudol i Dariusza Ejsymonta, Kolosoczok pod kierunkiem Piotra Tabaki, skrzypaczka Magdalena Szymańska, oraz gwiazda wieczoru TOP ONE.

 

Strefa dzieci: trampoliny, dmuchaniec, malowanie włosów i buzi, bańki mydlane, warsztaty balonowe, zorbing w basenie, strzelaniez broni pneumatycznej dla dzieci i młodzieży, kącik dla najmłodszych z kulkami, gry i zabawy.

Wszystkim atrakcjom towarzyszyły wystawy:

– fotografii w Natalii Tejs – „Zapomniane miejsca” – Stodoła Kultury.

– traktorów i maszyn rolniczych fabryki Ursus S.A. – parking przy Stodole Kultury.

– maszyn, urządzeń i narzędzi rolniczych wyprodukowanych w Dobrym Mieście przed II wojną światową przez Fabrikate der Marienhütte Guttstadt ze zbiorów Skansenu Maszyn Rolniczych w Naterkach – parking przy Stodole Kultury w Dobrym Mieście.

– wystawa urządzeń elektronicznych – ultrasonografów z sektora weterynaryjnego oraz medycyny ludzkiej – firma Dramiński S.A.

– wystawa książek rolniczych.

– zwiedzanie Skansenu Miejskiego z ekspozycjami tradycji dobromiejskiego rzemiosła i wystawy „Kobieta”

Źródło tekstu materiały organizatora.

 

33 KOMENTARZE

 1. Borowik w pierwszym rzędzie – jednym rzędzie z Burmistrzem i posłem!!!
  Czy was ludzie kochani opuściło coś?
  Przecież to jest wstyd nad wstydy.
  Dzięki partii przebrał się z drelichu w garnitur a my na to patrzymy z podziwem?
  DObromiejski misiewicz pierwszego sortu -tfu!!!

  Panie radny Kowalski!
  Tak pan żeś krzyczał SKANDAL, gdy w niejasnych okolicznościach pan Borowik został zatrudniony w miejskiej spółce na etacie KONSERWATORA. SKAAAANDAAALLL, żeś pan krzyczał. Czemu pan nie krzyczysz teraz? Gdzie nagółwki w Gazecie Polskiej – DObre Miasto ma także swojego misiewicza!!!
  Taki jest pan uczciwy i propaństwowy?
  Tylko jeździć pod dom kaczyńskiego się pan nadajesz!!!

  • O co ten krzyk?? Co ma nie siedzieć w jednym rzędzie?? Gosiewski z PiS, Borowik z PiS, Trzaskowski podobno woli PSL ale ludzie mówią że dogaduje się z PiS.
   Co ma Trzaskowskiemu przeszkadzać siedzenie w jednym rzędzie?? Nie przeszkadza jeżdżenie w jednym samochodzie!!

  • Drogi końcu świata co się zbliża. Daj Pan na luz i zrób coś dobrego dla świata. Weź Pan udaj się do najbliższej apteki po meliskę i na spacerek np do lasu. Powinno zadziałać odstresowująco. Nie wszyscy podzielają Pańskie zrzędzenie typu ten zły, a tamten jeszcze gorszy… Skoro Pan Borowik znalazł się w jednym rzędzie z burmistrzem i posłem to znaczy chyba nie przez pomyłkę. Znają się to se usiedli razem i tyle. A Pan Kowalski nie krzyczy bo nie i tyle. Widocznie nie czuje takiej potrzeby. Może są ważniejsze rzeczy do zrobienia. Tylko Panu coś ciągle przeszkadza.

   • Może Kowalski nie krzyczy, bo poczuł, że jest za cienki na to wszystko? Za głupi, za mało cwany?
    Tak starał się dla dobrej zmiany a tu radny od tego przebrzydłego Staśka Grześka przez PiS doceniony.
    Może Kowalski nie krzyczy, bo zaczyna do niego docierać, że nic te jego krzyki nie dają?

    • Radny nie krzyczy na zbuja, bo zbój swój.
     Może i zaczyna do niego docierać ale dokąd z tym dotrze to nie wiadomo.
     Starał się dla dobrej zmiany bo w nią wierzył. Wierzył szczerze w mgłę, trotyl i w to, że stan wojenny wymyślony został przez Michnika aby ratować komunizm przed upadkiem.

     Pis docenił Borowika nie za to, że jest skoczny lecz dla tego, że właśnie skoczny nie jest.
     Niezbyt lotne gwiazdy olsztyńskiego PiS wybierają do swojego otoczenia nie takich jak Kowalski, który może ugryźć w przypływie zadumy, lecz takich jak grzyb, którzy nie mają zębów. Po co im konkurencja jak można spać spokojnie, o swoją nadziemskość się nie martwiąc.

  • Już przy relacji z Disco Polo wpadła mi w oko. Jest to piękna i interesująca kobieta. No i prawdziwa. Dodam, że o niebo przyjemniej na nią patrzeć niż na sztucznych i wyrachowanych polityków z krzyżem w klapie marynarki…

 2. Najgorsi są tacy nie merytoryczni krzykacze, nie ma żadnych konkretów, nic ciekawego do powiedzenia ale za to jak krzyczy! A żeby tak sam coś dobrego zrobił…

  • @Fachowiec
   Najgorsi są tacy krzykacze niekonkretni jak Fachowiec. Nie wiadomo o kim i o czym piszą. Innym zarzucają niemerytoryczność, brak konkretów i czegoś ciekawego do powiedzenia.
   No i oczywiście na koniec rzucają slogan w stylu: A żeby tak sam coś dobrego zrobił…
   A ty co dziś sam zrobiłeś dobrego?

  • Stwierdzam, że musisz mieć nieźle zryty beret. Piszesz tak, że nikt nie wie, do kogo piszesz i jeszcze innym każesz czytać ze zrozumieniem.

   • Proponuję dostosować się do ogólnych norm moralnych lub zapoznać się z Kodeksem karnym Art. 216. § 1. a także § 2.

    • A ja proponuję puknąć się mocno w zryty beret. Najlepiej obuchem.
     Posłuchaj uważnie, gościu, który jesteś wystarczającym dowodem na to, że człowiek jednak pochodzi od małpy…
     Otóż, żeby doszło do wyczerpania znamion przestępstwa skodyfikowanego w art. 216 k.k. § 1. i § 2. musi istnieć konkretna osoba, która została znieważona.
     Twoja egzaltowana i nieadekwatna reakcja świadczy o dwóch niezbitych faktach. Po pierwsze, bezsprzecznie jesteś ignorantem. Po drugie, wielce prawdopodobne, że faktycznie masz zryty beret.

     • zapomnieliście jeszcze że dobrze jak by oskarżony nie miał żółtych papierów bo w przeciwnym wypadku szkoda zachodu 😀 hahaha

 3. Fachowiec, zobacz jak podrzucę do pieca hehehe. Uuuu widzę Pan Borowik w doborowej śmietance, wśród VIP-ów. Pogratulować, same sukcesy. Ja w ogóle lubię PiS, z resztą PiS wygra w najbliższych wyborach.
  Dobra, możecie się rzucać i pluć jadem 😀

 4. Bardzo dobra ta śmietanka, oby tłusta tylko była! Jak wiemy, wtedy masło dobre. A na takim tłuszczu ślizg murowany! Gorzej jak zjełczeje, wtedy nawet krzyż w klapie nie pomoże! Chroń nas boże w najbliższych wyborach, niech rozsądek głupotę pokona. Oby takiego Opola w Dobrym Mieście nie było.

 5. Powtórzę za poprzednikiem – WSTYD DLA GMINY!!!

  O dokonaniach tego pana słyszał cały świat!!!
  Dzięki wrodzonej służalczości i bezwstydnemu oportunizmowi z małego solidaruszka ubranego w fartuch konserwatora, który gdy trzeba było nie bronił swoich współpracowników w ZZOZ, przepoczwarzył się w partyjniaka pełną gębą. Dla bezrefleksyjnego partyjniaka znalazła się posada w Urzędzie Wojewódzkim. Program „Chłop z obory idzie w derektory” objął naszego „grzybka”. Jeżeli PiS marzy o tym aby osiągnąć poziom PZPR, to trzeba przyznać, że marzenie może się spełnić. Oczywiście nikomu nie można się z tego śmiać!

  Melisa łagodzi podrażnienia nastroju, to prawda. Niestety wiara w to, że melisą można zaleczyć schizofrenię polityczną to niech „doktory” sobie wybiją z poczochranych. Nawet codzienne wiadro meliski wam nie pomoże (szczególnie stosowane jako składnik drinków). Jedynie co może wam pomóc to odcięcie się od polityki i znalezienie zdrowego hobby. Jazda na rowerze po lesie to dobry kierunek ale bezwzględne „precz z polityką” to podstawa.

  Jeżeli Kowalski, dziś nie „bije w tarabany” gdy na jego oczach z obory wychodzą derektory, to bardzo źle o nim świadczy. Dużo ludzi, którzy wcześniej głosowali na niego, wierzyli w to, że on ma jakieś zasady, może chore ale zasady. Okazuje się, że nie ważne „kwas czy zasada” ważne że w „dobrym pojemniku”.

   • Dlaczego to? Bo pisze prawdę? Popieram ten komentarz. Tak wygląda to lokalne bagienko polityczne. Dlatego Trzaskowi pasował taki konkurent jak Kowalski. Dlatego Trzask nadal dogaduje się z radnym podłej zmiany.
    Dlatego Trzaskowi nie pasuje Łańko.
    Bo Łańko to człowiek honorowy i nie da się go tak łatwo oszukać jak Kowala.

  • Te gratulacje to dla Włodarza Stanisława Trzaskowskiego?? Haha!!
   Nie wie porażka, że liczy się lans, foty i odhaczona impreza?? Czy porażka sądzi, że ktoś tu się o boisko martwi??
   Jak się zacznie lud burzyć, to może się zburzy bloki na Warszawskiej i tam się zrobi stadion. Kto jak kto, ale Dyrekcja Dwójki powinna być chociaż zadowolona.

 6. Mnie tam impreza się podobała, a że boisko oberwało… 😛 po to jest chyba. Żeby używać tak? Tylko widzę że niektórzy są nie w sosie. Chyba im smalczyku z ogórkiem nie wystykło i stąd taka frustracja 😀

  • Smalczyku starczyło. Nalewek też starczyło.
   No właśnie, nalewek starczyło do północy a poniedziałek też chce skosztować.

 7. Ciekawy tekst znaleziony na Fb!

  „Strzeżcie się Psychologów !!!
  Coachów czy Trenerów Osobistych.

  Piszę to jako Trener Osobisty i ktoś kto Coachingiem
  się zajmował – zanim taki termin wymyślono.
  Problem polega na tym, że jeszcze kilkanaście czy tym
  bardziej kilkadziesiąt lat temu, psychologia była
  ratunkiem przed wojskiem.
  Nigdzie nie powędrowało tylu głąbów
  i nie-edukowalnych kretynów
  – jak właśnie na psychologię.
  Poza tym pamiętam, że fama głosiła, że na psychologii
  bywają piękne dziewczyny.
  Na ogół – głupie jak but z lewej nogi – ale zjawiskowe
  rzeczywiście.
  W tym sensie psychologia była bardziej ponętna
  niż fizyka – zdominowana przez zakompleksionych
  okularników płci męskiej 🙂
  A poza tym istnieje pewien zwodniczy mechanizm
  poznawczo- operacyjny w którym wielu zaburzonych
  czy chorych psychicznie widziało dla siebie
  cień nadziei.
  Wszyscy ci, którzy bali się pójść do psychiatry
  a czuli, że dzieje się źle z nimi – powędrowali
  na psychologię aby zrozumieć swój problem
  uwolnić się od niego – względnie ów problem
  rozwiązać.

  Niestety cztery puste lata – jak purchawka czasu
  zdobywania encyklopedycznej wiedzy
  – nikogo z niczego nie uzdrowi.

  I tak do pomagania innym – aspirują ludzie
  którzy dawno już utonęli w odmętach własnych
  zaburzeń, fobii i paranoi … „

 8. „Cztery puste lata – jak purchawka czasu – nikogo i niczego nie uzdrowi”

  Co tam 4 lata. Historia pewnego absolwenta pokazuje, że 6 czy też 8 lat także nie usunie szumu z głowy 🙂

 9. Żywa muza ANKER !!! To mnie z Rosjeballllo !! Dzięki za fajny koncert, mam w,, choju,, te polityczne sprawy, przyszedłem napić się piwa i posłuchać muzy – i to było to!! A cała reszta to,, choj,, Dzięki organizacja!! Polityka w EL-DOPIE 😀

Napisz komentarz. Pamiętaj pisząc komentarz odpowiadasz za jego treść. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Administrator zastrzega sobie możliwość usuwania lub edytowania komentarzy bez podania przyczyny. Prosimy o zachowanie kultury wpisów.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here