XLV-a sesja Rady Miejskiej w Dobrym Mieście 07-09-2017. Główny temat: „Czy budować przedszkole?”

85

Informujemy, że XLV-a sesja Rady Miejskiej w Dobrym Mieście odbyła się  7 września 2017 r., tj. czwartek o godz. 9.00 w sali spotkań Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Dobrym Mieście, przy ul. Górnej 1A.

 

Porządek obrad Rady Miejskiej:

1.Otwarcie i stwierdzenie prawomocności obrad.
2.Przedstawienie porządku obrad oraz wprowadzenie ewentualnych zmian do porządku obrad.
3.Przyjęcie protokołów z ostatnich sesji.
4.Informacja o pracy Burmistrza między sesjami.
5.Interpelacje i zapytania.
6.Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie na 2017 rok.
7.Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Dobre Miasto na lata 2017-2023. 
8.Informacja o przebiegu wykonania budżetu Gminy Dobre Miasto oraz o kształtowaniu się WPF za I półrocze 2017 roku. 
9.Podjęcie uchwały w sprawie przekazania środków finansowych dla Policji. 
10.Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na udzielenie bonifikaty od opłaty należnej z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości położonej w Kabikiejmach Dolnych, stanowiącej własność Gminy Dobre Miasto i będącej w użytkowaniu wieczystym. 
11.Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na udzielenie bonifikaty od opłaty należnej z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości położonej w Dobrym Mieście przy ulicy Grunwaldzkiej 27. 
12.Wolne wnioski.
13.Zamknięcie obrad.

Główny temat, który zajął dużą część czasu na sesji była dyskusja czy budować przedszkole za około 7 milionów złotych, czy też pieniądze przeznaczyć na bieżące potrzeby Gminy.

Padały pomysły, zmiany lokalizacji przedszkola.  

Przypominamy, że na przyszłe przedszkole przy ulicy Warszawskiej wydano już ponad 170 tysięcy na dokumentację i działkę. Zgodnie z wcześniejszą decyzją Rady Miasta.

Podobna sytuacja jest ze świetlicą w Praslitach, która jest już w trakcie budowy. Tu również niektórzy Radni chcą cofnąć przeznaczone na tą inwestycję pieniądze.

Pierwsze wrażenia po sesji:

Burmistrz Dobrego Miasta Stanisław Trzaskowski:”Co się nagle stało, że miejsce budowy nowego przedszkola, zatwierdzone przez Radę Miejską w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, jest raptem złe?
Co się nagle stało, że przedszkole, którego konieczność budowy zatwierdzana od 3 lat stosownymi uchwałami Rady, według niektórych radnych jest niepotrzebne?
Co się nagle stało, że inne przygotowane do realizacji inwestycje, również wcześniej zatwierdzane stosownymi uchwałami rady, według niektórych radnych stały się niepotrzebne?
Tak, warto obejrzeć wczorajszą sesję Rady Miejskie w Dobrym Mieście chociażby po to by zobaczyć kto jak głosował w sprawie budowy przedszkola.”

Z-ca Burmistrza Dobrego Miasta Beata Harań: „Będzie nowe przedszkole w naszym mieście! Pomimo wniosku jednego z radnych, popartego przez kilku innych radnych ( warto obejrzeć sesję), o zaniechaniu budowy- radni większością głosów przyjęli uchwałę pozwalającą na rozpoczęcie budowy nowoczesnego, przestronnego, z dużym placem zabaw przedszkola z oddziałem dla najmłodszych ( czyli żłobkowym) w centrum miasta. Po zakończeniu tej inwestycji możliwe będzie wybudowanie nowego przedszkola na ul. Grudziądzkiej ( w miejscu obecnie funkcjonującego przedszkola).”

Czy budować nowe przedszkole w Dobrym Mieście?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

85 KOMENTARZE

 1. NIEDORZECZNIE. Tak ,,będzie się działo” jeśli wygra kowalska ekipa. Najpierw zgodzili się na miejsce nowego przedszkola w MPZP, uchwalili budżet, zgodzili się na świetlicę w Praslitach, wydali pieniądze na dokumentację, inwestycje w toku a oni raptem zmieniają zdanie.

 2. Mądry Sołtys Józef Mucha w prostych, żołnierskich słowach ukazał bezgraniczną ignorancję radnego Kowalskiego.
  Wyciągnę naukę z JAK ZWYKLE pouczających słów Przewodniczącego Joachima Zawackiego i spokojnie postaram się przekonać (rzecz jasna tylko PRZYTOMNYCH ludzi), że Fama nie wie, o czym mówi. Fama twierdzi, że kaplicę w Praslitach da się przerobić i dobudować do niej świetlicę. I nie chodzi już o to, że miałoby na to wystarczyć 320 tysięcy. Po prostu przepisy na to nie pozwolą.
  Oto pierwszy lepszy fragment z Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. 2002 nr 75 poz. 690).
  § 238
  Pomieszczenie powinno mieć co najmniej dwa wyjścia ewakuacyjne oddalone od siebie o co najmniej 5 m w przypadkach, gdy:
  1)jest przeznaczone do jednoczesnego przebywania w nim ponad 50 osób, a w strefie pożarowej ZL II – ponad 30 osób, /…/.

  No cóż, Kowalski ma pojęcie o przestrzeganiu prawa takie jak typowy pisowiec. A o budowie takie, że most na Kwieli chciał budować z włókien węglowo-stalikowych – włókien, które po prostu NIE ISTNIEJĄ.
  ——-
  https://twitter.com/asystentsoltysa

 3. przy ul. Garnizonowej w budynku gimnazjum to sobie ludki z pod lasu świetlice tam zorganizujcie i w jesienne szare wieczory na drutach róbcie.

  • A ja wolala bym w gimnazjum a nie na grudziadzkiej place podatki a wy na grudzadzkiej zrobcie sobie swietlice jak tak bardzo chcesz i to nie pan Kowalski tylko Borek podsunol pomysl zrobienia przedszkola w bylym gimnazjum po co budowac wydawac 7 mil na nowe jak mozna zaadaptowac kawalek szkoly

 4. Do Jjj
  Nie tylko ty płacisz podatki. Ale ty na pewno powinnaś być zwolniona z ich płacenia. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze powinnaś przeznaczyć na szkołę. Najlepiej tak od poziomu czwartej klasy szkoły podstawowen. Bo ani z pisaniem, ani z liczeniem u ciebie nie jest dobrze. O logicznym myśleniu szkoda gadać. Ale w sumie, czego oczekiwać od zwolennika Kowalskiego?

  Koncepcja adaptacji gimnazjum jest generalnie Kowala. To on jak opętany peroruje o tym od wielu sesji. Borek tylko zaczął oficjalnie pełnić rolę jak Szydło. Mówi, co ma mówić, żeby Kaczyńskiemu pasowało.
  Mamy w Dobrym Mieście taki kaczy nierząd.

  Zaadaptować kawałek szkoły można. Ale tak ze 3 razy obejrzyj ten fragment prezentacji dotyczący wielkości nowego przedszkola i może w tej swojej ograniczonej łepetynie pojmiesz, że po tej waszej adaptacji to może 1/4 planowanych dzieci się tam pomieści.
  Nie mówiąc o tym, że ty, Kowal i Borek żłobek zrobicie chyba u siebie na chacie.

   • Daruś, za dużo to u ciebie alkoholu. Już jeden taki oszukuje że nie pije. Ale chyba sam siebie oszukuje bo ludzi nie oszuka. Myśli że jak zamiast do kosza przy domu te butelki po imprezach pod wiatką wywiezie samochodem to ludzie nie będą widzieć. A może wstydzi się co pomyślą chłopaki od Szulca?

   • Ech, DARIUSZ, nasz znaFca się znowu odezwał i jak zwykle sili się na mądrego a wychodzi jak zawsze, czyli na forumowego głupka. Science fiction, znaFco od siedmiu boleści to wizje Kowalskiego. Science fiction to jest zalew za Kolegiatą. Science fiction to kolejny mostek Kowalskiego. Science fiction to parking na terenie za rzeką, który JEST TERENEM ZALEWOWYM. No ale tu RZUCI SIĘ PLANDEKĘ. Tak przecież mówił Kowalski. Ale dla DARIUSZA najgorszym butmis

    • … burmistrzem jest Trzaskowski.
     Za to przy Kowalskim to nie będzie Kowalski dzwonił do telewizji tylko telewizja sama do nas będzie przyjeżdżać. Będą nas oglądać jak w zoo.

  • Szkoła podstawowa teraz liczy 8 oddziałów. Oddziałów w gimnazjum to coś koło 48 czyli za dwa lata 3-4 będzie stało puste. Można wydać 7 000 000 zł na budowę przedszkola, ale można inaczej. Taki np. Olsztyn na stronie Olsztyniak 24 jest informacja o adaptacji szkoły na przedszkole za 200 000 zl. Mogli wybudować nowe pewnie za grube miliony ale zrobili inaczej. Może tam liczą kasę i nie budują pomników. Myślę że Pan Borek i Kowalski mają rację. Za 7 000 000 można by wybudować blok na 60 rodzin. Albo co innego. A tak Gimnazjum będzie w 3-4 puste A my się będziemy cieszyć z nowego przedszkola – BARDZO potrzebnego żeby nie było że nie widzę potrzeby młodych ludzi. Ktoś napisał że Rada 3 lata temu podjęła decyzję o budowie przedszkola Tak tylko, że trzy lata temu nie było dobrej zmiany i reform oświaty. Czasami trzeba zrobić krok w tył by następnie ruszyć do przodu. To się podpisałem.

   • A te dzieci które miałyby pójść do gimnazjum to wyparują? 1 i 2 gimnazjum to będą 7 i 8 SP3. Szkoła w Jesionowie zwija się, w Barcikowie podobnie, gdzie dzieci z tych szkół pójdą? Do przepełnionych SP1 i SP2? IRMa nie zabieraj głosu jak nawet nie wiesz o czym jest mowa. Czasem trzeba zadać sobie trudu i najpierw pomyśleć by potem coś rozsądnego napisać.

    • Dodam tylko do przedmówcy, że jest tam również szkoła muzyczna. Ów szkoła również zajmuje część pomieszczeń po wygasającym gimnazjum.

   • Oczywiście, po co budować za 7baniek przedszkole jak można wybudować dla 60 rodzin mieszkania. Przedszkole można połączyć z podstawówką i gimnazjum. Jestem przekonany, że można w tym samym kompleksie przygotować mały oddział dla trudnej młodzieży. Wszystko za friko oczywiście. Z 7 melonów zostanie nam co najmniej 6,5 za które wykopiemy część zalewu.
    Czy aby tylko, dużą część z tych 7mln to nie mieliśmy dostać w ramach dopłaty do projektu?
    Pewnie nie, a jak nawet tak, to przecież można pieniądze wziąć i wydać mądrzej.

    • A ja się nie zgadzam na budowę budynku socjalnego. Ktoś zapyta dlaczego? A no dlatego, że mocno prawdopodobnym jest, że mieszkania socjalne zostaną przydzielone dobromiejskim nierobom, tym która żyje z 500+, zasponsorowanych między innymi z podatków moich i moich najbliższych. Skręca mnie jak widzę na mieście dziunię w wieku ok. 30 lat z gromadą piątki dzieci szlajającą się z głową podniesioną do góry bo dostała „pińcet” na dzieciaki. Pogonić jedną z drugą do pracy, a nie żyje na koszt podatników. Za dożo przywilejów dla tych nierobów. I żeby było jasne: nie obwiniam za tę sytuację burmistrza. Rozpusta patoli wynika z cudownego projektu pisiorów.

     • No to miłe, że nie obwiniasz za tę sytuację burmistrza. 😉 Kowalski jakoś zapomina, ze rządzi jego ukochany Kaczyński. Jako szef Gazety Polskiej w Dobrym Mieście Kowalski jeździł bronić Kaczyńskiego pod jego dom.
      Kowalski ma swoją cwaną ,,logikę” demagoga. Co tubteraz mówić jak Kaczyński rządzi?
      No to Kowalski cwanie w kwestii śmieci rzuca cień znowu na urzędników choć tak naprawdę odpowiedzialny tu jest Szyszko i pisowski rząd. No i Kowalskiego ukochany Kaczyński. 🙂
      Ale jak tu ludziom powiedzieć?

     • Popieram ja jak chciałam mieć gdzie mieszkać wybudowałam dom wzięłam kredyt i muszę go spłaca

    • Brawo, ładnie ujęte. Trzeba jeszcze do tego dorzucić ze dwa oddziały żłobkowe. A korzyści oczywiste bo trudna młodzież będzie resocjalizowana bawiąc dzieci żłobkowe 🙂 Jest tylko mały problem bo za 7 baniek wybudować mozna max 30 mieszkań i to raczej kawalerek.

  • Posluchaj jak ty to piszesz tempaku mi nie chodzilo o to zeby nie budowac nowego tylko zeby nie robic na Grudziadzkiej bo dlaczego rodzice z przysiółkow maja prowadzac na Grudziadzka ?Pomyslales o tych co nie maja samochodow modralo .Bardzo dobrze ze bedzie na Warszawskiej to taki jakby srodek miasta (chociaz nie dokonca wszyscy beda mieli taka sama odleglosc )Po za tym w bylym juz gimnazjum bylo dostosowane czesc szkoly na ” maluchy”wchodzilo sie od strony basenu mozna by tam otworzyc przedszkole chociaz na czas budowy tym bardziej ze ciezko jest o miejsce w przedszkolu . Chociaz dla wiekszych dzieci nie mowie o zlobku bo to logiczne ale dla 3 -5 lat . Ale najprosciej napisac zwolennik tempy kowala nie umie liczyc .

   • Zamieszać w zdaniach i nikt się nie skapuje, kto kudłatym łbem knuje.
    Niby z logiką za pan brat ale tak namiesza w zdaniach aby tylko nikt nie pomyślał sobie, że to przyjaciel Kubusia Puchatka 🙂

    • Jakiś czas temu czytałam na fejsbuku jak jedna dziunia żaliła się, że pani burmistrzowa nie chce pomagać tym niby „biednym”. Ze p. Jarek to taki cudowny jest, że mu los mieszkańców leży na sercu, a p. Beata taka nieczuła…
     Matko i córko! Gdzie wy ludzie macie rozum? Zostawiliście go w kolejce składając wnioski na 500+? W czym wam pomógł JK? Zorganizował coś dla waszych dzieci? Wspomógł was w czymś? Tak sam z siebie, a nie z publicznych pieniędzy? Pytań mam wiele, ale odpowiedź jest tylko jedna: NIE! Nie wspomógł w niczym. I nie wspomoże. Bo jak nie daj Boże dostanie się do wymarzone stołka to przez najbliższe dwa lata będzie niszczył wszystko to co stworzył burmistrz. Zniszczy wszystko tak dla zasady, nie ważne czy to była trafiona inwestycja czy nie koniecznie. Będzie chciał pokazać kto tu teraz rządzi.

     • Jeżeli przez 20 lat w głowie nie zrodził się żaden rozsądny pomysł to czego się spodziewać po zwycięstwie?
      Prosta sprawa, nie musimy się wiele napracować umysłem -kalkujemy działanie „dobrej zmiany” i
      przeprowadzamy jeden wielki AUDYT.
      1. Sprawdzamy co zginęło z urzędu(ołówki, kredki i cyrkle).
      2. Szukamy powiązań urzędników z wykonawcami zleceń gminnych. Analizujemy, czemu podwykonawcami spółek gminnych byli przedsiębiorcy z naszej gminy. Być może uda się udowodnić, że jakiś prezes znał chociażby z widzenia przedstawiciela firmy wykonującej dla gminy jakieś roboty.
      3. Znajdujemy dowody spisku, który doprowadził do zwiększonego zużycia papieru toaletowego oraz wkładów do koszy na śmieci.
      4. Znajdujemy grupę naukowców wyklętych, którzy potwierdzą, że zalew to jedyny rozsądny pomysł na gminę.

      To wszystko spokojnie wystarczy na 3 lata sprawowania władzy. Ostatni rok będzie rokiem wyborczym, w którym będziemy powolutku upubliczniać wyniki naszego audytu.

      Spokojnie, kto ma czyste sumienie (tzn. nigdy nie był w kontrze do naszych pomysłów) nie musi się niczego bać.

   • do Pani Jii Ależ to Kowalski chce przedszkole na Grudziądzkiej. To do niego idź i spróbuj go przekonać, że to beznadziejny pomysł. Myślę, że po jednej rozmowie straci w tobie zwolennika. Zobaczysz jaki to partner do dyskusji. 😉

    • Ty jakis popaprany jestes czy zakochany w Kowalu bo kazda twoja wypowiedz zwolenniczko .Musze cie rozczarowac ale nie jestem zwolenniczka Kowala i nie widze go na stanowisku burmistrza Ale czybtaki ktos jak ty to rozumie ….

     • do Pani Jii Już rozumiem. Zatem przepraszam za pospieszne uznanie cię za zwolenniczkę Kowala. Dopiero dziś włączyłem się do dyskusji. Chyba mnie mylisz z innym komentatorem.
      Muszę cię rozczarować, ale nie jestem zakochany w Kowalu. Wolę kobiety. Byle było z nimi o czym rozmawiać po. 😉 Z tobą już jest temat.
      Słuchałaś, co mówił Stefan Charkiewicz o potrzebie budowy nowego przedszkola?

  • Borek NAJWIĘKSZE ROZCZAROWANIE tej rady. Dlaczego największe? Do Xińskiej to chyba nikt nie miał już jakichkolwiek złudzeń od długiego czasu. Co do Borka były spore nadzieje. Bo ma OGROMNY potencjał i jest to człowiek na swój sposób bystry.
   Rozumiem, że chce działać na rzecz swojego okręgu wyborczego.
   Rozumiem, że wydaje mu się, że nie należy budować przedszkola. Rozumiem, że nie zgadza się z Trzaskowskim i ma swoje poglądy.
   Ale dlaczego zaczął robić to w takiej formie jak na ostatniej i przedostatniej sesji? Dlaczego naśladuje Kowalskiego? Dlaczego śladem Xińskiej chce za wszelką cenę pokazać, że inni nic nie robią a jeśli robią, to robią to źle?
   Panowie Radny Wawirowicz i Przewodniczący Zawacki – BRAWO! Wierzę, że Borek obejrzy sesję parę razy w newralgicznych dla siebie momentach i zastanowi się, czy wyjdzie lepiej na tym, że będzie sobą, czyli niegłupim i logicznie myślącym Borkiem, czy chce jak Xińska dać się wykorzystać w grze Kowalskiemu i wyjdzie na podobnego oszołoma i plebejusza?

   • Siedział cicho, wyglądał dostojnie i poważnie. Czasami rypnął pytankiem „gdzie docelowe miejsce będzie miała scena mobilna” ale generalnie Marian cacy, Marian nie będzie robił przedszkola.
    Co podkusiło naszego emerytowanego „super psa” do uchylenia rąbka tajemnicy?

   • Wawirowicz? Zawacki? Ktos tu sobie zartuje? Kpi? Wydaje mi sie, ze manipulowanie, ze to oni cokolwiek robia jest dalece idace ku porazce gdyz kazdy dokladnie wie co Ci dwaj panowie robia. Mowic dlugo i namietnie to nie sztuka ale miec konkretne pomysly to juz nie lada wyzwanie. Dziadkowie juz sie wypalili i jedyne co im dobrez idzie to obecnosc na sesjach.

    • Do Kpina
     Wypisz wymaluj pasuje do Kowalskiego. Zwłaszcza z tym mówieniem długo i namiętnie oraz nicnierobieniem i jałowymi pomysłami.
     Pewnie dlatego pewien dziadek od jakiegoś czasu namiętnie pedałuje w pogoni na pewno nie za rozumem (bo w tym przypadku taki cel z gruntu nie istnieje), ale w poszukiwaniu utraconej bezpowrotnie młodości i jurności.

 5. Borek sobie wyobraża, że ja będę ciągnęła rano dziecko do przedszkola pod las i wracała do pracy do centrum? Panie Borek, Pan wie co znaczy nie mieć auta?

 6. A ja uważam że Borek nie jest niczyją marionetką, da się zaobserwować, że na Grudziądzkiej dzieje się najmniej podczas gdy burmistrz robi wszystko koło siebie na przysiółku. Przynajmniej Borek wie po co go ludzie wybrali. Co zrobila P. Sienkiewicz w okręgu w którym jest teraz Borek? Nic. Poza tym myślę że jest na tyle bystry, że wie, kiedy się odezwać, a kiedy siedzieć cicho. Na tej sesji się już po prostu wku….ł 🙂 „super psem” na pewno był i jest, bo w wielu oczach ma szacunek, więc nie siejcie popeliny. Ja tą sesje uznaje jako jego faux pas. Mamy nadzieję że faux pas pierwsze i ostatnie Panie Borek

   • Burmistrz kolo swojego podworeczka zafundowal juz mieszkancom wszystko co bylo mozliwe do zaoferowania. Wlacznie z kosciolkiem:) Basenik, place zabaw, pump trucki, boiska, szkoly.
    Nie chce do gimnazjum wsadzac przedszkola bo zrobi konkurencje Szulcowej:) Proste! Co do przewodniczacej osiedla to za nasza kase z pomoca burmistrza kazdy zrobi mini parczek. Mysli dziewczyna, ze sobie wyborcow tym kupi ale niestety nie jest lubiana. Zycie Pani Asiu. Trzeba sie z tym pogodzic.

    • Burmistrz wykonuje wolę Rady. Kasa na park była to wzięli, co miało przepaść? Zazdrościcie przewodniczącej? A pewnie, dużo potrafi załatwić, i do teatru ludzie z osiedla jeżdżą, na kajaki. Pozazdrościć.

     • Cała prawda. Niektórzy zazdroszczą i tylko knują.
      Inne osiedla daleko w tyle. Ale najgorzej w Centrum. Zero kreatywności i daru społecznikowskiego. Zero integracji. Ale co się dziwić…
      Do stołka przewodniczącego nie każdy się nadaje. Ambicje to nie wszystko. A nawet stanowczo za mało. Jeśli przewodniczący nie dorasta do zadania a do tego tylko politykuje i spisków szuka, efekty są opłakane i stąd ta zawiść i teorie spiskowe.

    • czytam ten komentarz i śmieje się jakim trzeba być tępym człowiekiem żeby takie bzdury opowiadać burmistrz wybudował kościołek, kościołek budowali mieszkańcy razem z księdzem i kuria a nie burmistrz

     • Ci chorzy na głowy wymyślą za chwilę że P. Burmistrz posadził nam las i dlatego my mamy na osiedlu las. A gdzie indziej nie mają lasu.
      To są chorzy na głowy ludzie. Wymyślą wszystko zamiast działać jak u nas na osiedlu.
      Najciekawsze to kiedy Izabelka mówi szeptem prawdę w czasie wystąpienia Zadrogi. To było w tym momencie kiedy Za droga mówi że tylko on działa a inni nie. I wtedy nasz bystra Izabella choć raz mówi prawdę kiedy mówi do Kowalskiego że ich przewodniczący nic nie robi.
      To było chyba na sesji z czerwca albo maja.

    • Drogi Borysie ty chyba nie masz pojecia co piszesz i piszesz by pisac burmistrz to sobie moze co najwyzej sam stracha na wroble postawic .Kosciol kolo gomnazjum postawila kuria nie burmistrz a na kosciol skladali sie mieszkancy najpierw chodzily babuszki zbieraly po domach kase na budowe a potem raz w miesiacu taca ze mszy byla przeznaczana byla na budowe co do tego ma burmistez ???? Skoro ksciól postawiny jest dla mieszkancow osiedla to mieszkancy Grudzadzkiej. I innych ulic nie powinni uczestniczyc w mszach. Takie twoje rozumowanie .Gimnazjum bylo postawione lata wstecz jalis 95 r jak sie nie myle a ze od poczatku byl basen w projekcie to postawili mieli stawiac. Specjalnie gdzies idziej bo tobie sie tak podoba po za tym teren woku gimnazjum byl pusty ja pamietam jeszcze jak nie bylo tam zadnego domku pod lasem . Zawody np . strazackie odbywaly sie na tak zwanej „sacharze ” to pewnie tez wina burmistrza .To ze park powstal na osiedlu za Gimnazjum to nie burmistrz tylko mieszkancy sami kilka weekendow w czynie spolecznym pracowalo .Nik nie siedzi nie biadoli ze trzeba zrobic bo nam sie nalezy tylko sami mozna lubic przewodniczaca albo nie ale kobiecina cos robi dla spolecznosci nie burmistrz .Zaomniales Borysku dodac ze jest przedszkole na Ulanskiej w bylym Ogolniaku ale to tez konkurecja dla p.Szulcowej ale jak sie zazdrosci ze ktos inny robi i cos ma …prosciej biadolic i pisac glupoty bo inni maja lepiej …

     • Zostawmy te przebrzydłe osiedle burmistrza.
      Na osiedlu „śródmieście” to się dzieje. Ruch jak na Marszałkowskiej, nowe słupki przy rondzie, jeden budynek z odnowioną elewację, piekarnia, taksówki, kwiaty, kościół ,Łyna – wszystko odpierniczone na glanc! To się nazywa przewodniczący osiedla! Zamiast biadolić zasuwa jak Krystyna z kopytkami!
      Brawo Przewodniczący! Niech żyje, niech żyje!!!

      Nie wiedzieć czemu bociek już nie przylatuje na basztę ale to na pewno dla tego, że brak lewactwa, tfu. robactwa.

     • HAHA!! Patrzta ludzie!! Tak się działa na osiedlu śródmieście!! Nic dziwnego!!Tam prawdziwa dobra zmiana PIS. Nie wiedzieć czemu nasza niedoceniona radna Kanabrocka- Szulęcka nie docenia wysiłków kolegi. Nasza radna Izabelka ma inne zdanie. Głosi dookoła i to nawet oficjalnie na sesji iż
      ŁĄCZKOWSKI NIE ROBI N-I-C.
      No p. radna Izabelko!! Jak pani tak może o koledze mówić?? I jeszcze pani tak p. Kowalskiego pogardliwie pyta: A ŁĄCZKOWSKI CO ROBI? No p.Izabelko!! Jak pani tak może, p.Izabelko!!
      http://dobremiasto24.pl/43383,2017,06,23,xlii-a-sesja-rady-miejskiej-dobrym-miescie-2017-06-22

     • MINA BEZCENNA od około 6 godziny 17 minuty 27 sekundy WEŻ CHŁOPIE SE WALNIJ Z BARANKA W CIANE MOŻE ZMĄDRZEJESZ

     • Przestań Asiu wypisywać banialuki. Oj przestań dziewczynko wybielać wszystkich i siebie samą. Żadne czcze gadki szmatki nie pomogą ci wygrać z radnym Borowikiem, którego tak sprytnie próbujesz co jakiś czas tutaj swoim jadem tykać. Wstydż się.

     • Do wstyd
      Wstyd to być taką podłą kreaturą jak ty że piszesz o kimś z imienia i nazwiska a temu komuś do pięt nie dorastasz.

     • Babuszki zbieraly na kosciol? to jakas komedia tam u was na przysiolku inteligienckim jest. Buehehhe

     • Jakieś kompleksy??Zazdrość bo sam pewnie w mieszkanku służbowy, co??
      Kościół zbudował Trzaskowski??!! Pokaz dowody. Zdecyduj się wreszcie oszołomie!!Czerwony a kościół buduje??

     • skutecznie to nie jeden potrafi kopać dołki pod uczciwym Borowikiem- WSTYD !!!!!!!

     • Pod uczciwym Borowickiem to nie dołki kopią tylko robią nową drogę, utwardzoną, aby nasz przyszły wykapany minister mógł czystą oponą pod swój dom podjeżdżać.

  • Burmistrz robi kolo siebie … Robia ludzie mieszkajacy na przysiółku razem z przewodniczoca osiedla a nie burmistrz . Na facebooku sa zdjecia wiec pretesje powinny byc do was samych . Zamiast biadolic zakasac rekawy i do pracy anie czekac az. ktos cos zrobi za was .

   • czytam ten komentarz i śmieje się jakim trzeba być tępym człowiekiem żeby takie bzdury opowiadać burmistrz wybudował kościołek, kościołek budowali mieszkańcy razem z księdzem i kuria a nie burmistrz

  • ,,Wyluzujcie”, piszesz to, co w zasadzie pisali odnoszący się do zaobserwowanego zachowania Radnego Borka. Idzie to w złym kierunku. Rozczarowuje ludzi, którzy widzą w nim jakiś potencjał. I tyle albo tylko tyle.

   Niepotrzebnie uważasz komentarze innych w tej sprawie za jakiś atak. A już użycia określenia ,,siać popelinę” zupełnie nie można uzasadnić w kontekście, kiedy za chwilę określasz zachowanie Radnego Borka – i słusznie – jako faux pas.
   Jeśli ktoś już sieje popelinę, to nie na forum tylko na sesji.

   Mam duży szacunek do Radnego Borka i liczę, że nadal będzie niezależny, bystry, pracowity i czujny. Wierzę, że nie da się zadżumić teoriami spiskowymi Famy a przede wszystkim nie stanie się marionetką w jego marnej trupie cyrkowej.
   Na koniec, nie zapominaj, że Grudziądzka to specyficzny teren – teren Spółdzielni administrowanej przez Pana Wolaka. Na nie swoim terenie Gmina nie może robić żadnych inwestycji.
   ——-
   https://twitter.com/asystentsoltysa

 7. Znalazło dwóch chłopów na strychu w remizie,
  dwie deski z sznurówką co w buta nie wlizie.
  Podzielić się trzeba, ta dla mnie, ta tobie.
  Lecz żaden nie wiedział, że trzeba mieć obie,
  by śmigać jak Tomba po śniegu nocnika,
  gdy nagle przemówił z-ca Naczelnika:
  „Salomon, król mądry, nie znacie go chłopy,
  wymyślił, że dwie narty trza mieć do roboty”.
  Dwie narty? No tak, nie głupia ta sowa,
  musi być druga jak coś zapasowa.

 8. To co zrobil radny Lańko to mistrzostwo świata. Odważył się i odkrył wszystkie brudy złego gospodarowania przez burmistrza gospodarką śmieciową przez co zresztą gmina poniosła ogromne straty finansowe. Przez tyle lat nie dopilnować ile powinny kosztować śmieci? Matko Boska przecież każdy z okolicy się z nas teraz śmieje. Czekamy co na to odpowie pani mecenas, której zadał pytanie Pan radny Łańko. Znamiona przestępstwa? CBA? Prokuratura?

  • Niech Fama powoła komisję śledczą. Na czele komisji oczywiście Bocianie Gniazdo. Znajdzie się miejsce i dla Prezesika.
   Patronat niech obejmie Macierewicz. To wasze klimaty. Może się zgodzi?

  • Znamiona przestępstwa? CBA? Prokuratura?
   Jeśli z tą aferą śmieciową to prawda, to mistrzostwo świata, że Kowalski ma czelność jeszcze się odzywać. Bo Borowik przynajmniej milczy i się chytrze uśmiecha jak nie przymierzając Mona Lisa. Jego doradca przyszły vice niby cwanie go prowadzi, ale gdzie zaprowadzi, czas pokaże.
   Skoro taka to afera, skoro takie brudu złego gospodarowania, to naprawdę, Matko Boska.
   Skoro ,,w okolicy każdy się z nas teraz śmieje”, gdzie przez te wszystkie lata byli Radny Borowik i Radny Kowalski?
   Fakt, że odważył się dopiero Łańko najlepiej świadczy, że obaj, czyli Borowik i Łańko, nie są godni bydła pasać na polu Łańki. Nie wspominając o byciu godnym zostania burmistrzem, ale nawet radnym.

   • Łańko stawia przed sądem prawie 1000 wójtów , burmistrzów i prezydentów bo mnie więcej w tylu gminach legalnie dopłaca się do śmieci. Nasz bohater z Urbanowa! 🙂

    • No i taka właśnie będzie linia obrony, Ryszardzie. 🙂
     CHWAŁA BOHATEROM, skoro masz takie precyzyjne wieści, ilu wójtów, burmistrzów i prezydentów Łańko stawia przed sądem, mam małe pytanie. Wierzę, że nie sprawi Ci kłopotu odpowiedź. Mianowicie, czy w tamtych gminach rada wiedziała o tym, że dopłaca się do śmieci?
     Nasi urzędnicy na pewno dopełnili wszelkich obowiązków.
     Nasi bohaterscy urzędnicy z Warszawskiej. 😊

     • Odpowiedź na pytanie „oklaski na stojąco urzędnikom” nie powinna sprawić kłopotu nikomu bo wystarczy zajrzeć do internetu. Po wpisaniu odpowiedniego hasła można np znaleźć informacji że w 37 proc. gmin opłaty za odbiór śmieci nie pokrywają kosztów gospodarki odpadami: https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/srodowisko/nik-o-odpadach-komunalnych.html Dopłata do śmieci nie jest możliwa bez odpowiednich zapisów w budżecie lub zmian tego budżetu. A rada gminy (organ stanowiący) posiada wyłączną kompetencję do uchwalania budżetu gminy oraz do dokonywania w nim zmian w trakcie roku budżetowego (co także odbywa się poprzez podjęcie uchwały przez radę gminy) https://pl.wikipedia.org/wiki/Bud%C5%BCet_gminy. I tak wygląda ta tajemna wiedza.

     • Nic tylko trzeba zacytować naszego Zbawosława bezradnego…
      Czyli: NIE O TO CHODZI. 😊
      Co najciekawsze, wydaje się oczywistym, że CHWAŁA BOHATEROM świetnie wie, że nie o to chodzi.
      Zacytowany przez OBSERWATORA poniżej wyrok WSA dotyczył sprawy, w której PZD pozwał radę miasta Siedlce.
      Pomijam kwestię, że tamten wyrok dotyczył kwestii ogrodów działkowych, działek rekreacyjnych i ogólnie działek wykorzystywanych na cele turystyczno-rekreacyjne, tj. gruntów niezamieszkałych na pobyt stały.
      PZD pozwał radę miasta Siedlce za ustalenie za wysokich stawek za odbiór odpadów stałych. Uchwała została zakwestionowania przez WSA i sąd przyznał rację PZD. Stawki były źle ustalone.
      W naszym przypadku chodzi o to, że to rada miałaby pozwać burmistrza. To jest diametralnie inny przypadek.
      Ale wracając do pytania, na które CHWAŁA BOHATEROM udzielił/ła odpowiedzi w stylu:
      – Czy lubi Pani czaczę?
      – Do tanga trzeba dwojga.
      Coś niby o tańcu jest, ale gdzie Rzym, gdzie Krym? 😊
      Przypominam więc. Pytanie brzmiało:
      Czy w tamtych gminach rada wiedziała o tym, że dopłaca się do śmieci.
      Ponawiam pytanie. Odpowiedź na to pytanie nie powinna sprawić trudności komuś, kto jest zainteresowany rzetelnym wyjaśnieniem sprawy a nie jej zagmatwaniem i daniem Famie pożywki do bicia piany.

     • Przyznaję że moja wiedza internetowa jest niewystarczająca by nawiązać równorzędną dyskusję z „oklaski na stojąco urzędnikom”. Wydawało mi się że w wyroku sądu istotne jest stwierdzenie że rada gminy jest zobowiązana do sprawdzenia poprawności kalkulacji stawki za śmieci i nie zależy to od tego kto zaskarżył uchwałę. A więc rada jest odpowiedzialna za uchwaloną przez siebie stawkę. Pozwanie w tej sytuacji burmistrza przez radę jest swoistym kuriozum ale w dzisiejszych czasach nic mnie nie dziwi. Cytując elementarne zapisy o uprawnieniach rady miałem nadzieję że oczywistym jest brak najmniejszej nawet możliwości dopłaty do śmieci bez wiedzy a więc i zgody rady jakiejkolwiek gminy. Pytanie retoryczne: czy możliwa jest np dopłata 2 milionów złotych rocznie do śmieci bez wiedzy rady? http://walbrzych.dlawas.info/nieruchomosci/walbrzych-koniec-tolerancji-dla-oszustow-smieciowych/cid,12210 Wg mojej wiedzy nie jest to możliwe i to w przypadku zarówno 2 milionów złotych jak i np tysiąca złotych. Słowo DOPŁATA oznacza wg mnie zwiększenie jakiegoś wydatku ponad kwotę zapisaną w budżecie. Ale przyznaję, swoją wiedzę opieram na informacjach internetowych więc poddaję się wobec żelaznej logiki i ogromu wiedzy dyskutanta od oklasków na stojąco.

     • Ależ wiedza internetowa jest szybka i łatwa do zdobycia. Nie kto inny tylko CHWAŁA BOHATEROM pisał/a, że odpowiedź na moje pytanie, ergo każde podobne, ,,nie powinna sprawić nikomu kłopotu bo wystarczy zajrzeć do internetu”. Rozumiem, że kiedy często obcuje się z adwersarzami, z którymi trudno ,,nawiązać równorzędną dyskusję” może w człowieku powstać wewnętrzne przekonanie, że każdy jest od nas głupszy, ale obiecuję, że w przeciwieństwie do Xińskiej będę czytać ze zrozumieniem. A do tego z dobrymi intencjami.
      Tu nie chodzi o to, co się komu wydaje. Mnie też się wydaje, że to kuriozum, że rada pozwie burmistrza za coś, co sama przegłosowała. Ale jak mawia Zbawosław bezradny: NIE O TO CHODZI.
      Chodzi nie o to, co się komu wydaje, a co jest i co może nastąpić.
      CHWAŁA BOHATEROM być może wie (coś mi mówi, że wie), że sądy administracyjne sądzą niekoniecznie w zgodzie z ugruntowaną linią orzeczniczą i nie muszą, niestety, podzielać odmiennego stanowiska innego WSA. Wiemy, że w tym samym sądzie zdarzają się sprzeczne rozstrzygnięcia, choć stanowi to naruszenie przepisu art. 8 k.p.a. Są na to wyroki NSA (jak choćby II OSK 2539/10 czy I OSK 1378/15).
      Na marginesie, wierzę, że oboje podzielamy pogląd, że mniej byłoby KURIOZALNYCH spraw w sądach administracyjnych, gdyby urzędnicy przestrzegali prawa. Przynajmniej tego oczywistego.
      Ale to zostawmy. Nie czas żałować róż, gdy płoną lasy, że tak zacytuję mądrzejszych dla równowagi. Zbawosław i tak jest wystarczająco memiczny i komiczny.
      Tak czy siak, ważniejsze jest nie co nam się wydaje, lecz to, dlaczego KOLEJNY raz urzędnicy dopuścili do takiej sytuacji, że można im zarzucić to,co zarzuca im Łańko?
      Gdyby zarzucał im to Fama nie chciałoby mi się tępić pióra i zajmować forumowiczom czasu, gdy tam grzyby czekają.
      Choć nie ukrywam, aż ciśnienie zwyżkuje, kiedy się natrafia na takiego dyskutanta jak CHWAŁA BOHATEROM. Nie dość, że logika nie tylko żelazna, ale wręcz irydowa lub osmowa, to jeszcze wiedza niezmierzona.
      To już ustalone i niepodważalne. Rada jest odpowiedzialna za uchwaloną przez siebie stawkę. I tego Łańko chyba nie neguje.
      Czy mylę się kiedy stwierdzę, że Łańko dowodzi, że nasza rada została wprowadzona (nie przesądzam czy świadomie, czy nie) w błąd i nie miała pełnej i rzetelenej wiedzy, by wyliczyć stawki?
      Proszę mnie wyprowadzić z błędu, jeśli się mylę.

     • Jeszcze taka uwaga sobie a muzom…
      Liczę, że może Radny Łańko to jakimś cudem przeczyta. Liczę, że ŻADEN myślący człowiek, któremu zależy na dobru Gminy nie chce iść do sądu, żeby tylko (znowu cytat) Fama i jego marna trupa cyrkowa mieli satysfakcję, że w końcu na Warszawską wejdzie CBA czy/i Prokurator (znowu cytat, tym razem z takiego powyżej, co się cieszy, że rękoma i bezdyskusyjnym honorem Łańki rozprawią się z burmistrzem).
      Liczę, że się Rada z Urzędem porozumie i nie da Famie i jego marnej trupie cyrkowej satysfakcji, że znowu ryczeć ze śmiechu z nas będzie cała Polska.
      Wierzę, że Radny Łańko wie, dzięki komu o Urbanowie i przejściu dla krów Polska usłyszała. Kto ośmieszył wieś, która jest wzorem gospodarności. Kto de facto ośmieszył inicjatora powstania tej drogi.
      Ale żeby to się stało, to nie tylko Radny Łańko musiałby przeczytać moje kwilenie, ale i NADE WSZYSTKO urzędnicy musieliby choć raz (pierwszy raz) uderzyć się we własną klatę, znowu cytat.

  • Z tego strzału Łańki w swoją stopę faktycznie śmieją się nie tylko w okolicy ale i w powiecie i jeszcze dalej, tak daleko jak sięga internet. Otóż cytuję wg orzecznictwa sądowego: „rada gminy podejmując uchwałę w przedmiocie stawek opłaty za gospodarowanie odpadami jest zobowiązana do dokonania rzetelnej i wnikliwej kalkulacji wysokości stawki, tak aby pobierane opłaty pokrywały rzeczywiste koszty związane z funkcjonowaniem systemu zagospodarowania odpadami na terenie gminy”. Pytanie: jak głosował pan Łańko przy uchwalaniu stawek za śmieci? I na marginesie, faktycznie z przebiegu dobromiejskich sesji, z pseudodyskusji, z obnażania się części radnych ze swojej niekompetencji nie śmieją się a ryczą ze śmiechu tysiące internautów.

   • Imć obserwatorze, to, że się urzędnicy będą wypierać, to wiadomo. Daleko. Tak daleko, jak sięga internet.
    Co musi radny, to ja wiem. Xińskiej się tylko wydaje, że rozumie, co czyta, Grzyb woli udawać, bo ma ważniejszy cel niż jakieś stawki, a Fama oszalały, to nie zauważa tego, co zauważa Łańko. A reszta? Reszta rady jest ogólnie mądra, ale może po prostu pozostali nie znają się na rzeczy w kwestii wyliczeń stawek albo mogło to tej reszcie umknąć.
    Pytanie nie jak głosował Pan Łańko, ale kto robił te rzetelne i wnikliwe kalkulacje, które radnym przedstawiono pod głosowanie.
    Z Twoich, obserwatorze, słów wynika, że radny ma z zasady nie wierzyć urzędnikom i sprawdzać, co mu dają pod glosowanie.
    Pan Łańko pewnie poleganie w tej nierównej walce z tutejszym urzędem.
    Ale tak naprawdę już wygrał. Bo może i wg Ciebie tysiące internautów ryczą ze śmiechu, ale Łańko kolejny raz pokazuje, że jest człowiekiem honoru, a nie bawidamkiem w białych rękawiczkach, który w głowie ma ciągle maj…

 9. Radny Łańko się odważył i coś obnażył – zuch na piątkę!!!

  Nasz gminny Ekonom-Wynalazca, co się ostatnimi czasy wsławił znajomością kilku pojęć ekonomicznych, był tak zaabsorbowany wbijaniem sobie w głowę nowych słówek, które mu podesłała wiadomo kto, że jego SA-MO-WI-TY umysł nie dogonił cen odpadów. Zresztą, taki umysł nie może zajmować się śmieciami, nie przesadzajmy. Inni radni, także zaskoczeni, że śmieci mogą kosztować (w Biedronce nigdy nie widzieli ich na półkach), nie wpadli na pomysł, żeby coś tam wyliczać. Pomijam fakt, że kalkulatory części radnych nie posiadają ikonki „śmieci”. Jest „+” i „*” i w sumie do ich obliczeń one wystarczą (dieta+dieta= 2diety, dieta x 48miesięcy = uśmiech familii).
  Całe szczęście, że mamy Pana Ryszarda, bo inaczej to byśmmyy popłyynęęlliii!!!

  No właśnie cóż takiego by się stało?
  1. Urzędnik się pomylił i ustalił za wysoki koszt odpadów, przez co mieszkańcy wpłacili do kasy Gminy więcej pieniędzy, niż się teoretycznie należało. Nie wygląda to dobrze, ale:
  – firma wywożąca śmieci otrzymała tylko taką zapłatę jaka została ustalona w drodze przetargu;
  – gmina, dzięki temu, że więcej wzięła niż dała, mogła zrealizować coś „ekstra” dla mieszkańców (tych samych, którzy zapłacili więcej niż musieli)
  Niby źle się stało, ale większe problemy na świecie można zaobserwować.
  2. Urzędnik się pomylił i ustalił za niski koszt odpadów, przez co mieszkańcy wpłacili do kasy
  Gminy mniej pieniędzy, niż się teoretycznie należało. Nie wygląda to dobrze, ale:
  – pieniądze na wywóz śmieci się „znalazły” bo musiały i brudem nie zarośliśmy;
  – w związku z deficytem budżetowym (śmieciowym), nie wyremontowaliśmy kolejnego chodnika, za co pośrednio zapłacić mieli mieszkańcy ale „dzięki” pomyłce nie zapłacili;
  – mniej od ludu dla Gminy=więcej dla rodziny. Tatko wymalował pokój z kuchnią i starczyło jeszcze na nowe opony do składaka.
  Szkoda tego nieodremontowanego chodnika ale cóż, urzędnik też człowiek i ma prawo do pomyłki.

  Nieco przydługim i pewnie nie do końca mądrym wywodem, nie chcę dać przyzwolenia na bezmyślność urzędników i radnych, ale czasami zanim walniemy kogoś, uderzmy się wcześniej w swoją klatę. W wyborze urzędników, to my nie uczestniczyliśmy ale radnych to wybraliśmy przecież bez pomyłki – my, nawet gdy się mylimy, to nie popełniamy błędu 🙂

  Rysiek Łańko pokazał, że można ale pomnika na rondzie to bym mu jeszcze nie stawiał.

  • Na starość mam taką zdolność. Chyba rekompensata za utratę młodości. Mianowicie, coraz szybciej wyczuwam człowieka. A zwłaszcza jego intencje. Nawet przez monitor.
   Od razu widać, żeś człowiek nie tylko mądry i uczciwy, ale i idealista.
   Wszystko to, co piszesz, to prawda.
   Mam okazję znać osobiście Ryśka. Kojarzę też Panią Kierownik. I powtórzę za Ryśkiem: JEST TO KOBIETA INTELIGENTNA I PROFESJONALNA JAK MAŁO KTO.
   Czy nie wydaje Ci się, że klu – jak mawia nasz nieoceniony Wieczny Kandydat – jest w tym, że Rysiek nie chce z nikim iść do sądu?
   Tu chodzi o to, że dworzanie powinni uderzyć się w pierś, na czele z Królem?
   Tymczasem, próbują robić z honorowego i mądrego chłopa wariata.
   Z Famą im się ta sztuczka od lat udaje. Nie powiem. W przypadku Ryśka mogą się naprawdę przeliczyć.
   Może przegra, jak już tu czytam. Ale większym przegranym będzie kto inny.
   Może nie wszyscy pamiętają, bo młodzi jesteście. Ale bardzo to wszystko podobne do zapewnień Clintona, że nie zdradzał żony…
   A jak wyszło, to wiadomo.
   ——-
   https://twitter.com/asystentsoltysa

   • Clinton nigdy nie zapewnial, ze nie zdrdzal zony, Clinton zapewnial, ze nie mial seksu z Ms Lewinsky.

    • DO: ,,Pamiętam Clintona przed kamerami…”
     Przyznam, że do głowy by mi nie przyszło, że ktoś skupi się aż tak, co konkretnie powiedział Clinton, a nie na idei mojego komentarza. A ta idea była generalnie taka, że niektórzy kłamią w żywe oczy nawet przed kamerami.
     No, ale skoro jakaś AFERA ROZPORKOWA jest bardziej interesująca niż AFERA ŚMIECIOWA, pociągnę ten wózek…
     Między Bogiem a prawdą, nie zakładałem, że ktoś tu na forum aż tak dobrze pamięta Clintona przed kamerami.
     Stąd ten mój skrót myślowy. No cóż… Zrobiłem rekonesans i ponownie przyjrzałem się historii niewierności Clintona. Faktycznie, Clinton nigdy nie zapewniał, że nie zdradzał żony.
     Ale jest pewien problem. Wnuk nieźle zna języki obce i twierdzi, że NIEPRAWDĄ jest, że ,,Clinton zapewniał, że nie miał seksu z Ms Lewinsky”.
     Ja tylko ,,paruski’, czyli tu muszę wierzyć Wnukowi na słowo. Wnuk twierdzi, że Clinton zapewniał, że nie miał kontaktów/ stosunków seksualnych z tą kobietą. Potem dopiero dodał konkretne nazwisko i coś tam jeszcze o jakimś zmuszaniu kogoś do kłamstw.

     Wierzę, że ,,Pamiętam Clintona przed kamerami…” nie poczuje się zbytnio urażony tym udowadnianiem, że nie tylko ja poszedłem na skróty…
     Autorytet ani mój, ani ,,Pamiętam Clintona przed kamerami…” nie ucierpiał. Niech się Clinton wstydzi, że się świat dowiedział, że zdradzał żonę.

     A puenta z tej historii o Clintonie taka… Zdradzać ma prawo każdy. To nie nasze życie ani nasze sumienie.
     Jednak w przypadku osoby publicznej można oczekiwać, że osoba publiczna będzie miała na tyle klasy i instynktu samozachowawczego, że nie wybierze sobie do zdrad takiej panny, która będzie wielce niedyskretna albo – CO CHYBA GORSZE – która będzie chełpić się romansem na lewo i prawo, gdy zdradzającemu tak zależy na dyskrecji i gdy zdradzający ma tak wiele do stracenia.
     Przykład Clintona pokazuje, że mężczyzna, który wydaje się mądry, niekoniecznie mądry jest w rzeczywistości.
     ——-
     https://twitter.com/asystentsoltysa

 10. „Eh, ci radni i urzędnicy to prawie wszyscy są do bani” – powiedziała pani Miecia rozgoryczona tym wszystkim, co usłyszała w necie.

  Pierwsi się pomylili, drudzy nie sprawdzili i podpisali a teraz winnych niet.
  Drudzy, którzy nie sprawdzili krzyczą – NA POCHYBEL Z CAREM I JEGO ŚWITĄ!!!
  Pierwsi, ci co się pomylili, wtórują, że oni by się wcale nie pomylili, gdyby nie zmyłka tamtych co nie sprawdzili a podpisem potwierdzili, że „wsio o rajt”. Oni oczywiście niczego nie podpisywali i nie widzą dna swojego oka.
  Gdyby nie Szef Rady Europejskiej, to nie wiedzielibyśmy czyje są wina.

  Pies pogrzebany jest jednak chyba w tym, że to nie pies powinien być pogrzebany, bo pogrzebany powinien być gad.

  Gad wpycha się wszędzie tam gdzie znajdzie choć małą szparkę, przez którą może wpełznąć. Gadzina nie zastanawia się czy przystoi oślizgłej faunie wdzierać się na spotkanie Klubu Miłośników Afro. Nie ma nóg ale dla kowala podstawia się do podkucia. Gad jest wszędzie i wszędzie słychać jak gada. Przecież gad ma swoje miejsce w ekosystemie, więc po co się pcha tam, gdzie nie będzie pożyteczny? Ja nie znaju!

  Oczywistością okropną powinniśmy jednak nazwać to, że to my wszyscy karmimy gada. Walmy się więc w swoje piersi i krzyczmy MEA CULPA, cokolwiek to mogłoby znaczyć.
  Czemu wciąż wybieramy do wszelakich rad, tych co chcą aby ich wybrać a nie tych , których powinniśmy wybrać? To jest najciemniejsza strona demokracji.
  Wiem, że nic nie wiem, więc nie pcham się do tego aby dawać rady tym co wiedzą, bo muszą wiedzieć, jest motorem napędowym „działania” wszelakiej braci gadów, którzy doskonale wiedzą, że wszystko wiedzą i nie będzie im tu jeden z drugim ciemnoty wciskał, że czarne jest czarne a białe białe.

  Łup, łup, łup!!!

 11. co za dekle tu siedza ,zadnych konkretów tylko obrabianie czyjee idiocie brakuje pomysłu na nick cytaty z książek daje buahaha debilie .

 12. TONETIC ZASNĄŁEŚ??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Napisz komentarz. Pamiętaj pisząc komentarz odpowiadasz za jego treść. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Administrator zastrzega sobie możliwość usuwania lub edytowania komentarzy bez podania przyczyny. Prosimy o zachowanie kultury wpisów.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here