Budżet obywatelski 2018 Dobre Miasto – Aktywnie na każdym osiedlu Projekt nr 1.

105

Artykuł sponsorowany: treść przygotowana przez inicjatorów budżetu obywatelskiego projekt 1. W ramach naszego projektu proponujemy zagospodarowanie sześciu obszarów na terenie miasta. Każdy znajdzie coś dla siebie, będą to atrakcyjne tereny służące rekreacji mieszkańców.

 

Park ul. Zwycięstwa:
park linowy dla dzieci, urządzenia od ćwiczeń street workout nowoczesny interaktywny plac zabaw, huśtawki typu mama i dziecko, trampoliny zjazd na linie, ławeczka dla mam, zestaw do gry w piłkarzyki, stanowisko do gry w szachy.

Przysiółek Dolny:
nowoczesny plac zabaw z urządzeniami sprawnościowo – zabawowymi dla dzieci w różnym wieku

Przysiółek Górny:
plac zabaw typu labirynt z innowacyjnymi zabawkami – typu układ słoneczny, mapa Polski i Świata, kółko krzyżyk

Orlik ul. Garnizonowa:
urządzenia do ćwiczeń street workout, budowa strefy skatepark, zestaw do gry w piłkarzyki, stanowisko do gry w szachy

ul. Grudziądzka:
zewnątrzna siłownia urządzenia typu wioślarz, motyul, rower, orbiterek, orządzenia do ćwiczeń strseet workout

Śródmieście – nad Łyną:
miasteczko ruchu drogowego – nauka zasad ruchu drogowego połączona z dobrą zabawą.

Zobacz wszystkie wydarzenia

105 KOMENTARZE

 1. Może i 1 klasa ale pytanie sześcio czy siedmiolatki ?

  Aktywność – świetna sprawa ale najpierw trzeba żyć!

  Głosuj na Projekt nr 3!
  Ty też może kiedyś będziesz potrzebował szybkiej pomocy!!!

  • Sam stara się poniżyć Projekt nr 1. Obśmiewa że to pierwsza klasa podstawówki.
   Projekt nr 3 nie jest zły. Inne też ciekawe. Zwłaszcza dwa projekty wiejskie.
   Czy wygra projekt najlepszy? Czas pokaże. Ale w tym roku Wieś ma świetną konkurencję. Właśnie Projekt nr 1. Bo to jest NAJLEPSZY PROJEKT.

   • Uf, jak bardzo trzeba uważać aby kogoś lub czegoś nie poniżyć 🙂
    Przepraszam jeżeli ktoś poprzez mój wpis poczuł się poniżony – NIE CHCIAŁEM TEGO!!!

    Jednak na moją obronę przypomnę, że wystawiając jakiś projekt pod publiczną ocenę, należy brać pod uwagę to, że być może usłyszy się słowa krytyki. Można się spodziewać nawet dużo cięższego kalibru ocen np. „ten projekt jest do kitu!” lub „niszczarce ślinka cieknie po przeczytaniu tego projektu” :).
    Wiem, nie jest łatwe zderzenie się ze słowami krytyki ale jak mawiała Pani wychowawczyni – „Marcyś zazdrości Ci tego że tak pięknie wycinasz, więc śmiej się z jego zaczepek” 🙂

    Wracając na poważne do Projektu nr 1 to wg mnie nie jest on najlepszą propozycją ponieważ:
    1. „Coś fajnego dla każdego” – to wg mnie pomysł, który polega przede wszystkim na zachęcie wszystkich dobromieszczan do oddania na niego głosu. „Starszym damy ławeczkę, młodszym huśtaweczkę a młodzieży z liceum damy lino-leum”.
    Od wielu lat na terenie Gminy podobne instalacje mają miejsce i przypominając sobie przedstawiane przez Burmistrza plany inwestycyjne, kolejne place zabaw i siłownie są w niedalekiej perspektywie.
    2. Złożone są jeszcze dwa podobne projekty z instalacjami w D.M.
    Pytanie moje brzmi – czemu nie można było zjednoczyć sił i przedstawić swojego wspólnego projektu? Mieliśmy znakomite przykłady jak społeczności wiejskie potrafiły jednoczyć się dla wspólnej sprawy. Dziś na każdy z trzech projektów ktoś będzie głosował, czyli głosy wszystkich zainteresowanych podobnymi projektami zostaną rozproszone.
    3. NAJWAŻNIEJSZE. Projekt nr 3 jest projektem, który wybija się jako jedyny innowacyjny projekt dla wszystkich mieszkańców. Nie ważne czy ktoś lubi czytać książki w zaciszu swojej sypialni, czy też uwielbia zmagać się w biegach po błocie, ten projekt może okazać się najwspanialszym, najcudowniejszym i najukochańszym projektuniem dla każdego.

    Biorąc pod uwagę powyższe, ja Sam(jestem pewny, że nie sam), zagłosuję na „Projekt Ratujący Życie”.

    „Samo życie to nie wszystko, ale wszystko bez życia to …”

    • Ech, Sam, Sam. Jakże ja lubię takie wyrzutki na forum. Od razu człowiek ma wrażenie, że znajduje się prawie jak w towarzystwie szachowym.
     Nie chciałeś deprecjonować, powiadasz? A to twoje zdanie: Może i 1 klasa ale pytanie sześcio czy siedmiolatki? Jak to wytłumaczysz?
     Taką retoryką i erystyką podbijesz sobie ego. Przyznam, całkiem nieźle masz opanowane te i inne narzędzia rasowego manipulatora. Jest pewien problem, Sam. Nabierzesz tylko głupszych od siebie. Nie zakładasz, że są jednak ludzie co najmniej równie mądrzy jak ty. To, że tego nie zakładasz, źle o tym twoim ego świadczy. 🙂

     Wracając do projektu numer 1. Wiesz w czym tkwi jego siła? Ten projekt ani jego zwolennicy, nie deprecjonują innych projektów. Projekt numer 1 nie bazuje na udowadnianiu, że inne projekty są złe.
     Zwolennicy projektu numer 1 nie sugerują podprogowo, że inne projekty nadają się do niszczarki.
     A niektórzy, w tym ty, Sam, i FAKTYCZNIE – W TYM AKURAT NIE JESTEŚ SAM – od samego początku krytykują projekt numer 1. Za samo jego istnienie.
     Bo siła projektu numer 1 w tym, że ŁĄCZY wszystkie osiedla i stanowi poważną konkurencję dla naprawdę dobrych pozostałych projektów.

     PS. A już to, co stało na przeszkodzie, aby sam Sam zaangażował się w organizację jednego projektu miejskiego, pozostanie tajemnicą niewątpliwie ROZPROSZONEGO UMYSŁU Sama.

     • Anonim jedyne co potrafisz to wyzywać ? za trudne żeby dołonczyć sie do dyskusji ?

     • Jak się człowiek dobrze postara to i za „dzień dobry” w ryj dostać może.

      Delikatna, choć może i uszczypliwa próba wytłumaczenia, że nie można obrażać się jak dziecko na kogoś, komu nie za bardzo przypada do gustu nasze dzieło, skupiła dodatkowo i tak już mocno skupiony umysł „zwolennika projektu nr 1”. Pytanie tylko – czy skupiło na tym co powinno skupić?

      Nie ważne że mała mucha choć wkurza to krzywdy nie zrobi – ŁUBUDU W NIĄ Z ARMATY!!!
      NIE BĘDZIE NAM TU JAKAŚ NIE DO KOŃCA (co widać) BYSTRA MUCHA Z ROZSROŚNIĘTYM EGO MANIPULOWAĆ PODPROGOWO!!! 🙂

      Jeżeli chciałem „podprogowo” nabrać „głupszych” od siebie moją wrzutką „sześcio czy siedmiolatki” to jaki to by miało sens? Głupszy (choć już trudno to sobie wyobrazić) nie zakapowałby jaką informację chciałem przekazać swoim „zaszyfrowanym wrzutem” 🙂 Na czym miało polegać to „nabranie” i kogo? Mojej niewybrednej „mądrej” głowie, podprogowo to pewnie mogłoby zależeć aby ci mądrzejsi załapali (bo chyba o to chodzi w podprogowości) ale pewnie cóż ja mogę o tym wiedzieć. 🙂

      Pomijając moją słabej jakości ironię, w swoim długim wpisie(przepraszam wrzutce) przedstawiłem jakieś może i nie do końca bystre ale jednak spojrzenie na projekty. Byłem przygotowany na dyskusję czy racja jest bardziej mojsza czy twojsza. Poza drobnymi uszczypliwościami do „obrażalstwa” nie okrasiłem w żaden sposób ani projektu ani Twórców Projektu.
      Okazuje się, że jestem za głupi żeby rozumieć to co chciałem powiedzieć ale „oni” nie są tak głupi, żeby uwierzyć w to że ja jestem aż taki głupi. To się narobiło 🙂

      O tym jakie argumenty przekonują, że „1” jest „NAJLEPSZYM PROJEKTEM” nie dowiedziałem się ani pod ani nad progowo. Jeżeli siłą tego projektu jest to, że nie „atakuje” innych projektów oraz to, że nie bazuje na udowadnianiu że inne projekty są złe, to ja za taką „siłę” dziękuję. Może w boksie to są argumenty poważne ale nie w szachach.
      Dosyć wysoko, nadprogowo dowiedziałem się jednak, że jestem niezbyt bystrym manipulatorem w dodatku z gigantycznych rozmiarów Egonem 🙂

      Szczerze mówiąc to dowiedziałem się akurat czegoś więcej.
      Łatwo jest wytykać radnemu Kowalskiemu to, że puszczają mu nerwy i nie zawsze potrafi zachować umiar w wypowiadanych słowach. Gdybyście, wyście, dostalibyście tyle hejtu na swoje konto co radny, to ciekawe by było jak by było- nadprogowo oczywiście w rzeczy samej 🙂

      Jednak z wyrazami szacunku
      Egon Sama

     • Jestem zarobiony. Czas mam tylko na odniesienie się do ostatniego fragmentu. Do naszego ewergrina Kowalskiego. Jaki hejt? Chyba młody jesteś, bo nie pamiętasz czasów bez internetu i Kowalskiego z tamtych czasów. Niewiele zmieniło się w czyimś puszczaniu nerwów i zachowaniu umiaru w wypowiedziach słownych.
      Powiedz to temu uczniowi Kowalskiego, dzięki któremu o ‚trzymaniu nerwów na wodzy i umiarze’ Kowalskiego usłyszała Polska u Drzyzgi.

     • Podobno za zajęcie 2 miejsce w zawodach piłkarskich, których patronem był radny Jarosław (przynajmniej takie zdjęcie widziałem w gazecie dobromiejskiej) była „krata browara”.
      Gimbaza zajęła 2 miejsce i zajęła się kratą. Takie rzeczy to tylko w D.M.

     • Podobno? Sprawa dla Uwagi. A lokalnie dla Policji, Ratusza a także Komisji, której Przewodniczącą jest tak niby zatroskana losem młodzieży Radna Kanabrocka-Szulęcka.
      Pytanie jednak brzmi: czy to PRAWDA, czy PODOBNO?

     • Nie wierzę w to aby radny wykazał się aż taką bezmyślnością. Rockendrol, rozkendrolem ale po pierwsze nigdy alkohol nie powinien być nagrodą za wynik sportowy a po drugie to na pewno nie dla małolatów. To musi być jakiś niesmaczny żart!
      SKrzynkę piwa to mogą chłopy na dożynkach dostać za przeciąganie liny!

     • Przepraszam ale wycofuję swój wpis o „kracie browara” dla gimbazy. Moje „PODOBNO” może wyglądać na insynuację. Nie powinienem cytować „famy”. Przepraszam radnego Kowalskiego. Na pewno można to bardzo łatwo wyjaśnić.
      Jeszcze raz przepraszam radnego! Powinienem najpierw sprawdzić jak dokładnie było a później mówić. Następnym razem niech mi język uschnie jak klepne jakiś news od famy.

     • Jeśli myślisz, że z musisz Famę do refleksji, to płonne nadzieje. Ale coś mi mówi, że nie takie były intencje. I mądrze.

    • Sam/ Egon Sama
     Przepraszam. Przekonałeś mnie do swoich dobrych intencji. Podprogowo i nadprogowo.
     PRZEPRASZAM.

     • Nie przesadzajmy z tym przepraszaniem. Świętość to ja dzięki Bogu i partii już dawno mam za sobą 🙂

      Czy Franek Dolas mógł mieć pretensję do dziewczyny, że dostał od niej w łeb jak wchodził do stodoły przebrany w mundur niemiecki? 🙂

      Co by nie powiedzieć to jednak nowością zapachniało na forum.

      Dziękuję za nowość, pozdrawiam i życzę wszystkim twórcom projektów aby nie załamywali rąk nawet jak ich dzieło nie wygra.

      p.s.
      Pomimo tego, że może wyglądało to inaczej, ja naprawdę doceniam wkład wszystkich, którzy przyczynili się do sporządzenia złożonych projektów.
      Czytałem ostatnio, że krytykami literackimi zostają przeważnie niespełnieni literaci 🙁 🙂

 2. projekt numer 1, dobry projekt będzie służył całemu miastu! Sześcio i siedmiolatki będą mogły bezpiecznie nauczyć się poruszać rowerem i pieszo w miasteczku ruchu drogowego.

 3. Siłownia zewnętrzna na Przysiółku dolnym jest i co??? Porażka. Czasem widać tam z jedną osobę. Orlik i płac dla dzieci przy basenie …. Hmm 2 dni temu o 19… Boiska puste na placu może z 5 osób…. A przypominam że są wakacje. Więc tych osób powinno być więcej.

 4. Projekt może i fajny ale szkoda na to pieniędzy, w DM jest sporo placów zabaw, itd. i niestety zainteresowanie jest bardzo małe, wystarczy przejść się i popatrzeć że „świecą pustkami” .

  • Zapytaj o to radną nie mnie. Radna zarzuca i zarzuca. Kiedyś z inną niedoszłą radną kolerzaneczką nabijały się z sensu remontu kamieniczek. Rechotały że „krupówki” u nas będą. Remont kamieniczek kosztował miasto około bańki i to było kosmos a teraz pól bańki w piłkarzyki chcą wwalić.
   Tu widać o co chodzi. Wybory się zbliżają i trzeba szybciej nóżkami przebierać. Jeżeli budżet obywatelski ma przechodzić na bzdury to lepiej jak już jego nie będzie. Radny Kowalski dawno mówił o tym, że budżet to nieporozumienie. Wtedy krzyczeli na niego a teraz wychodzi że to on miał racje.

 5. I jeszcze domaga się kilku zjeżdżalni na jednym placu a także przystani kajakowej pod kolegiatą, przed elektrownią.

 6. W mieście jest już i tak dużo placów zabaw. Większosc z nich zrobiono dzięki kasie z UE.
  Ktoś chce więcej niech się zrzuci. Na przysiółksch mieszkają bogaci ludzie po co całe miasto ma dla ich dawac kolejne grube pieniądze? Jaja jakieś. Chcecie placów i piaskownic to se zrópcie za swoje. Koło gimnazjum zrobili ludzie sobie plac ale za swoje. Ogłosili czyn społeczny i zrobili bez ratusza i kasy miasta.
  MOże byście wielcy uczeni zrobili chodnik do baraku koło jutszenki? Tam nie mieszkają tylko pijaki. Dzieci tam mieszkają i wracają po błocie do domu. Co winni są dzieciaki że ich rodzice nie nachapali się i muszą tam żyć?
  Wstyd dla miasta i was wielsy inteligenci.

  • Moja droga na przysiolkach ludzie ciezko pracuja zeby co kolwiek miec nie dostali nic za darmo .Bogaci uwazasz wiekszoc domki a nawt mieszkania pokupowali na kredyt .Takie ich bogactwo przez 30 lat musza zasuwac zeby splacic takie ich bogactwo a w barakach wiekszosci to nieroby siedzace na dupie i czekajacych az panstwo cos da i to z pokolenia na pokolenie uczace dzieci lenistwa i ze wszystko im sie nalezy nikt nikomu nie broni isc do pracy i zamieszjac na przysiolku i byc jak to nazywasz bogatym .Pod domami tez musimy sobie sami klasc chodniki sa nie wszedzie piekne nowe rowne przedz sie po osiedlach po papatrz .Po za mozna napisac projekt do gminy o chodnik kto komu broni Najprosciej usiasc i napisac ze ktos ma lepiej zrobcie i mi

 7. Dość placów zabaw? Chyba jakieś żarty ! Narobili wszystkiego dla bogaczy z domków , którzy poza własnymi maja miejski koło basenu a reszta miasta? Zapomina burmistrz , ze jest tez ta reszta miasta o której nie myśli i nie robi w niej nic dla dzieci. Prosili ludzie o wyposażenie placu przy policji i nie na nic. Prosili o park na Zwycięstwa . Prosili o zrobienie placu koło baszty za Taxi kebab. Prosił przysiolek dolny . Wielkie NIC. Reszta miasta jest niczym. To miasta dla wymarłych ? Tak?

 8. Czyżby kazus braku przystani kajakowej za kolegiatą? 🙂 od 4 lat jest piękny plac zabaw przy podstawówce na W. Polskiego ( 500 m od centrum przysiółka dolnego i 600 m od baszty), od 2 lat nowoczesny plac zabaw przy szkole na ul Gdańskiej (100 m od placu przy policji i 150 od parku na Zwycięstwa). Są też małe place zabaw z wcześniejszych lat właśnie na placu przy policji i koło baszty. A PROJEKT NR 1 JEST NAJLEPSZYM PROJEKTEM BO ZAKŁADA WYBUDOWANIE DODATKOWYCH PLACÓW ZABAW I NA PRZYSIÓŁKU DOLNYM I W PARKU NA ZWYCIĘSTWA I MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO KOŁO BASZTY. BĘDZIE TEŻ SKATEPARK I MIEJSCA DO ĆWICZEŃ DLA MŁODZIEŻY. Ale to zależy od tego czy zagłosujemy na projekt nr 1 czy będziemy wypisywać głupoty i czekać że zrobi się wszystko same.

  • Właśnie dla tego ten projekt nie jest dobry bo place zabaw już są. Ile tych placów ma być? na każdym skrzyzzowaniu plac? Na wioskach dzieciaki nie mają boisk do nogi a Dobre Miasto ma mieć najwięcej placów zabaw w kraju? Może jeszcze stanowiska do gry w pchełki pobudujcie. Ja jestem z tąd ale jeżeli już pójdę agłosować to na pewno nie zagłosuję na ten cyrk. Park linowy dla dzieci? Kto będzie odpowiadał jak dzieciak sam bez rodziców tam pójdzie i sobie połamie noge?

   • Co do boisk to większość wiosek już sobie zrobiło z funduszy sołeckich a ci co śpią to niech się obudza. Na takie realizacje jest kasa solecka.

   • co będzie w sytuacji gdy bez opiekunów, albo co gorsze w towarzystwie opiekunów dziecko grające na wiejskim stadionie nieszczęśliwie zderzy się z nawierzchnia wskutek czego dojdzie do złamania ręki, albo innego uszkodzenia ciała?

 9. Bzdura!! Ceny urządzeń do ćwiczeń są ogromne! Żeby zbudować 6 placow trzeba zainwestować dużo więcej pieniędzy! Średnio po 80 tys na plac, gdzie sama nawierzchnia kosztuje połowę tego!! Śmiech na sali, inwestować w maszyny które są nie funkcjonalne! Zapytajcie dobrego fizjoterapeuty, trenera albo kogoś kto ma o tym pojęcie! Maszyny niszczą naturalne wzorce ruchowe.. Są tworzone dla ludzi ‚srednich’, pod względem wagi, wzrostu i predyspozycji. Z góry narzuca ułożenie kręgosłupa, a także innych stawów i zamiast naprawiać swój szkielet to dalej pogłębiają się nasze schorzenia!! Co z ludźmi którzy są ponad lub poniżej przeciętni? O tłumach zainteresowanych nie chce nawet wspominać bo ciężko takich znaleźć..

  • 500 tysięcy na tyle placów ????? A gdzie przygotowanie terenów? A gdzie dokumentacja? A gdzie inne koszty zanim się kupi cokolwiek? Połowa kosztów pójdzie na przygotowanie. Nie nabierzcie się na takie bajki dla maluchów . Później zrobią na każdym osiedlu po jednym koniki i się cieszcie. Totalna bzdura i wydawanie pieniędzy w błoto.

 10. Skoro uważacie ,że w mieście jest za dużo placów zabaw to zagłosujcie na projekt nr 4 wioski się ucieszą z nowych boisk, i na pewno nie będą te boiska stały puste.

  • Projekt nr 3 jest projektem także dla dobra pobliskich wsi.
   Gdy mamy już w miarę równe chodniki i dzieci mają gdize się pobujać to może właśnie jest czas na
   zadbanie o bezpieczeństwo (zdrowie). Jeżeli można uratować komuś życie to myślę, że nie ma lepszego projektu. Jak nikt nie miał doczynienia z umieraniem to mu się wydaje, że najważniejsza jest zabawa w małpim gaju.

   • Drogi realu my robiąc projekt zadzwonilismy do firmy , która wykonywała boisko przy szkole nr 2 i ta opracowała nam kosztorys oraz zlozyla ofertę na wykonanie tych boisk.

    • Boisko koło dwójki to koszt około 170 000 – 200 000 – sama robocizna.
     Do tego dochodzi projekt i inne koszty. Chyba ciężko będzie wybudować cztery boiska za kwotę 500 000 zl

 11. Tylko projekt nr 3. Realny. Mądry . Przemyślany . Dla wszystkich. Bezpieczeństwo ponad wszystko !!!!!!

  • Jeśli to ,,gówno-prawda” (cytat za pouczającym skądinąd artykułem zalinkowanym na fanpejdżu Burmistrza Trzaskowskiego), że boisko przy Jedynce wymaga dokończenia, byłbym wdzięczny nie tylko pewnie ja za dementi. Trzeba zakładać,
   że nie doczekamy się na profilu Burmistrza, to może Redakcja byłaby łaskawa zrobić wywiad i dowiemy się wtedy, jak to faktycznie z tym boiskiem jest?

   Jedynka jest szczególnie bliska nie tylko memu sercu i nieładnie byłoby, gdyby pozostał cień podejrzeń, że na przykład taka Dwójka Z NIEJASNYCH ZUPEŁNIE POWODÓW JEST FAWORYZOWANA.
   ——-
   https://twitter.com/asystentsoltysa

   • Niech może pani burmistrzowa odpowie.
    Burmistrz pewnie ma w nosie ale pani burmistrzowa to podobno ma chrapkę na przejęcie fotela po burmistrzu. Jeżeli zależy jej na pracy to musi pokazać, że rozmawia z ludźmi. Podobno burmistrzowa ma już swoją zastępczynie jak wygra. Niech ta zastępczyni popracuje społecznie i sprawę zda dla ludzi na toneticu.

  • Tylko dla kogo te boisko? Rzadko można spotkać tam grających, najczęściej przesiaduje młodzież młodsza i strasza z całej okolicy i popija, lub popala dziwne wynalazki. Strach wieczorem przejść obok

   • Jest coś takiego jak wykluczenie społeczne. Takie podejście, czyli szkoda boiska w ten teren, doprowadzić może tylko do tego, że młodzież młodsza i starsza z tego terenu będzie – jeśli wierzyć Twoim słowom – jeszcze bardziej zagrożona wykluczeniem społecznym.

 12. Bardzo proszę redakcję gazety dobremiasto24 o publiczne udzielenie nam informacji, która wyjaśni bardzo poważną dla miasta sprawę.

  Czy szanowna redakcja jest w posiadaniu informacji o zawodach piłkarskich, o których sama informowała w swoim pierwszym numerze? Chodzi o te zawody z których zdjęcie wręczającego puchar radnego Kowalskiego było publikowane na pierwszej stronie.
  Jeżeli redakcja posiada informacje to prosimy o podanie do publicznej wiadomości:

  1. Jakie nagrody zostały wręczone dla drużyn za zajęcie 1,2 i 3 miejsca. Proszę o informację o wszystkich nagrodach. Tych które wręczał pan radny oraz pan Iwaszka (przepraszam jeżeli przekręciłem nazwisko).
  2. Czy prawdą jest, że drugie miejsce zajęła drużyna w której składzie było co najmniej trzech niepełnoletnich uczniów dobromiejskiego publicznego gimnazjum (na pewno odnotowano skład drużyny).
  3. Czy przedstawiciel redakcji może potwierdzić, że radny Kowalski chwalił się, że drugie miejsce to drużyna złożona międzyinnymi z jego uczniów”?

   • W związku z odpowiedzią szanowanej Redakcji na temat tej bulwersującej sprawy, są teraz trzy możliwości.
    Możliwość pierwsza: Informacji udzielą organizatorzy imprezy.
    Możliwość druga: Sprawą zajmą się stosowne władze i niewykluczone, że wtedy jednak tematem zainteresuje się szanowana Redakcja.
    Możliwość trzecia: Wszyscy, którzy powinni sprawdzić, jak było, będą jednak udawać, że o niczym nie słyszeli. A sprawa zostanie zamieciona pod dywan.

  • żałujesz dzieciom boiska ?? tylko dlatego że są ze wsi ?? chociaż jestem mieszkańcem DM jak już wam wybudują to boisko to mogę wpaść kosić ,podlewać i wywioze śmieci do komunalnej ! a niech dzieciaki mają !! i co łyso ci ??

  • Daaaariusz, powieeedz prawdeeeę.
   Ślinianki pracują na samą myśl o soczystej trawce 😉

  • Kochani jeżeli chodzi o boisko wiejskie po pierwsze, chcemy zrobić boiska poliuretanowe – nie wymaga koszenia po drugie – jeżeli chodzi o wywóz śmieci płacimy z pieniędzy soleckich po trzecie mając plac zabaw i trawę i kwiatki kosimy sami ( to się nazywa integracja mieszkańców) podlewamy kwiatki wodą z rowka ( nosimy wiaderkami) . I jeszcze jedno my mieszkańcy wsi nie jesteśmy wiesniakami w gumakach, nasze dzieci jeżdżą na Jelonki, grają w piłkę w DKS osiągają sukcesy w różnych dyscyplinach sportowych i uważacie, że nie mają prawa do boiska?

   • Mądre słowa. Wiejskie dzieci mają prawo do jeszcze większej ilości rzeczy. My, mieszczuchy, mamy się czym cieszyć. Nie ma co narzekać. Prawda taka, że czas na tereny wiejskie, które są niedoinwestowane. Byle w miarę zgodnie. Wygra wieś – wspaniale. Wygra miasto – też wspaniale. To jest demokracja. Byle uczciwie.
    Choć trzy czy cztery projekty bardziej zwróciły moją uwagę, to tak naprawdę, KAŻDY projekt jest bardzo interesujący i wart pochwały, choćby dlatego, że Pomysłodawcom chciało się chcieć.
    Niech wygra najlepszy projekt i najbardziej zintegrowany rejon!
    ——-
    https://twitter.com/asystentsoltysa

    • Dokładnie tak, każdy miał prawo złożyć wniosek złożyło tylko 9 – ciu wnioskodawców i każdy projekt jest super. Kto wygra nie wiadomo ale nie oczerniajmy się nawzajem, wszyscy jesteśmy mieszkańcami jednej gminy. Szanujmy się wzajemnie.

    • Tak się złożyło szczęśliwie dla mnie, że mam syna.
     Mój syn ma kolegów z miasta ale także ze wsi. Wakacyjne spotkania z kolegami z miasta nie dają do myślenia tak jak spotkania z wiejskimi kolegami. Co takiego dają do myślenia? Wystarczy pomyśleć co musi zrobić kolega aby spotkać się z innym kolegą, który mieszka na wsi oddalonej o 15km od D.M.
     Aby spotkać się w tzw realu ktoś do kogoś musi dotrzeć. Ktoś powie – jaki to problem, są busy, samochody a i rowerkiem małolat może się przejechać. Wszystko to prawda ale: rodzice pracują (więc nie dowiozą), busy na tych drogach to nie takie już częste wydarzenie (a do tego kosztuje) i pozostaje kamasz lub rower. Co to takiego 15km dla młodego człowieka rowerem – tyle co nic. Tyle co nic? Proszę się przejechać drogą w kierunku np. Jezioran. Fajna jazda? Rodzic może „spać” spokojnie?
     Bardzo ważne aby dzieciaki, młodzież oraz ludzie dorośli mieli na swoich wsiach coś czym mogliby się zająć (po za opróżnianiem butelek z napojami banderolowanymi, bo to mają na bank). Dlatego cieszmy się nawet jako mieszkańcy miasta, że nasi sąsiedzi mieszkający na wsiach potrafią się dogadywać (pomimo różnic) i coś na swoim terenie tworzyć dla społeczności.
     Nie mówmy, że najważniejsze to zwycięstwo naszego miejskiego projektu. My sporo już u siebie mamy. Fajnie, że i my potrafimy coś zaprojektować ale nie jednoczmy się tylko dla tego aby wsie przegrały. Którykolwiek projekt wygra to jestem pewny, że MY wszyscy wygramy.
     Jeżeli w Barcikowie rośnie mały Messi to oprócz wielkiej chwały dla Barcikowa wiadomo do jakiej Gminy należy ta wieś

     • Ale jest problem ojcu swojego syna. Talenty są nie tylko w Barcikowie czy Urbanowie.
      Są też w Międzylesiu czy Orzechowie.
      Nieładnie!! W oczy kole że ktoś chce dokopać miastu i na siłę promuje tym komentarzem projekt radnego RŁ. Dlaczego mamy nie mówić że najważniejsze to zwycięstwo naszego miejskiego projektu??
      To jest demokracja i wygra ten projekt na który ludzie zagłosują a nie ten na który jakiś cwaniaczek będzie komentarze jak w artykule sponsorowanym pisał że niby to prawda że ma syna i tak mu zależy na wsi a tu raczej komuś zależy żeby miasto nie wygrało.

     • Też niestety odnoszę takie wrażenie, że „Messi, urodzony w Barcikowie, Gmina D.M.”, to bardzo nieuczciwe zagranie kogoś, komu zależy, aby przegrał projekt miejski…

     • Fama z Bocianim Gniazdem mają swój interes w tym, aby zwyciężył czwarty projekt. 🙂

     • Do ŁAZIK: Czy ja dobrze rozumuję? Naprawdę komuś chodzi tylko o to, żeby Projekt nr 1 nie wygrał za wszelką cenę?
      Jeśli to prawda, to cholernie draństwo…

     • Bardzo proszę o nie wymyślanie historii wyssanych z palca . Żeby nie radny Ryszard Łańko kilka projektów złożonych do Budżetu nie wyglądało by tak jak wygląda teraz. Przecież to Radny na sesji gdzie był głosowany Budżet zaproponował( a nawet domagał się) stworzenia konsorcjum kilku wsi czy osiedli. A teraz oczerniacie wioski o przynależność do Fam czy Bocianich Gniazd. Czy tak robią uczciwi ludzie ? Dajcie spokój tym wioskom, czy to, że czujecie zagrożenie ze strony wiosek upoważnia Was do mieszania ich z błotem. Wygra projekt ten, który zbierze największą ilość głosów a który nie wiadomo czy miejski czy wiejski. Każdy ma szansę .

     • Przesadzasz. Albo świadomie, albo nieświadomie…
      1. Wioski nie są o nic oskarżane.
      2. Manipuluje Fama, a zwłaszcza jego koleżka Bocianie Gniazdo.
      3. Nikt nie umniejsza zasług Ryśka.
      4. Rysiek chce z zasady dobrze. A nawet bardzo dobrze.
      5. Pytasz retorycznie, czy tak robią uczciwi ludzie? Tej sprawy nie można w ogóle rozpatrywać w kategoriach uczciwości. Dlaczego? Bo Fama i jego koleżka Bocianie Gniazdo nie wiedzą co to uczciwość.
      6. Nikt nie miesza wiosek z błotem.
      7. Rysiek albo gra w tej drużynie świadomie, albo nieświadomie. Jeśli świadomie (mam taką nadzieję), to Famę i jego koleżkę Bocianie Gniazdo ogra.
      Reasumując… Jeśli uwierzysz, w to co piszesz, to dobrze. Jeśli grasz tylko jak ten Messi urodzony w Barcikowie i grasz tak naprawdę na boisku Famy i jego koleżki Bocianie Gniazdo, czyli faulujesz i do tego jeszcze potem kłamiesz, że to ciebie faulują, może i wygra to Barcikowo, ale nie licz na to, że ludzie oślepną i ogłuchną i nie widzą, co robi Fama i Bocianie Gniazdo.

     • Uwierz mi, że wiem co piszę. I nie interesuje mnie co robi Fama i Bocianie gniazdo, to jest ich gra i ich bajka (nie mieszajcie do nich Ryśka). Projekt mógł złożyć każdy złożyło tylko 9 wnioskodawców i każdy kto składał wniosek uważał, że robi to w słusznej sprawie i dla dobra mieszkańców osiedli czy wsi. Każdy z tych projektów jest ważny dla określonej grupy osób i każdy wnioskujący chciałby wygrać – to jest oczywiste. Ale teraz pojawiają się komentarze po co boisko na wsi, po co place zabaw w mieście, po co to po co tamto a wioski to z Famą i tym Gniazdem się skumały.Nie! A to po to żeby ludziom żyło się lepiej nie ważne gdzie na wsi w mieście po prostu lepiej. A wszyscy , którzy komentujecie, spiskujecie doszukujecie się czegoś czego nie ma – gdzie byliście jak można było składać wnioski ? Macie lepsze pomysły trzeba było złożyć wniosek. I powtarzam po raz kolejny jako mieszkanka wsi nie ważne kto wygra -czy miasto czy wieś – ważne jest to , że komuś się chciało stworzyć dany projekt i tym się zająć. A większość komentarzy jest niestety przeciwko wiosce – smutne to.

     • Nie wiem skąd to Twoje rozgoryczenie. Uwierz mi, że wielu popiera wiejskie projekty. Uwierz mi, wiem co piszę. Nikt tu nie naśmiewa się z Mieszkańców wsi. Podaj choć jeden przykład. Bo ja nic takiego tu nie widzę.
      Skąd więc te wnioski? Gdzie ta niby większość komentarzy przeciwko wiosce?
      Szacunek dla Was i dla wszystkich, którzy złożyli projekty.
      Masz jakieś wyliczenia lub statystyki?
      Bo ja tu widzę, że większość komentarzy jest przeciwko manipulacji i podstępnym gierkom jakie wyczynia Fama i ten jego koleżka Bocianie Gniazdo.

     • Słowa PROSTE JAK KONSTRUKCJA CEPA nie należą do Ryśka. Ale owszem, słowa te są dla niego bardzo charakterystyczne. Podobnie jak dla Famy charakterystyczne są słowa KARYGODNE, KURIOZUM albo KONIEC. KROPKA.
      O ile znam Ryszarda, nie obrazi się, że ludzie polubili słowa PROSTE JAK KONSTRUKCJA CEPA.
      Rysiek to mądry chłop.

     • Mnie się wydaje, że nie chodzi o to czy z Barcikowa jest Messi a z Podleśnej Ronaldo.
      Chodzi pewnie o to, że miasto ma o wiele więcej do zaoferowania dla dzieci i młodzieży niż wioski. Nie ważne jest, czy mam na głowie „bocianie gniazdo” czy też może „fryz Gargamela”. Ważne dla mnie jest to, że Budżet Gminy jest bardziej łaskawy dla D.M. niż wsi należących do Gminy. Jeżeli twierdzicie, że tak nie jest, to proszę, przejedźcie się po wszystkich wioskach naszej Gminy i zróbcie „spis atrakcji”. Nie umieszczajcie w spisie, tych łąk zielonych i pól malowanych zbożem rozmaitem, wpisujcie pływalnie, boiska, lodowiska, ewentualnie wpiszcie też urwiska i wysypiska.
      Budżet Obywatelski daje szansę dla wsi i całe szczęście liderzy tych wsi to widzą (do tej pory wszystkie B.O. wygrały projekty wiejskie).
      Fakt, że lider jednej wsi, który wydawał się być człowiekiem rozsądnym, dziwnym zrządzeniem losu stoi w rozkroku pomiędzy jasną a ciemną stroną księżyca nie oznacza jeszcze, że jedynym celem „uczesanych głów” Dobrego Miasta ma być porachowanie się z „nadzieją dobrej zmiany”.

      Na wsiach żyją ludzie, którzy w większości przypadków nie mieli możliwości podejmowania wyboru gdzie chcą mieszkać. Dla niektórych wieś to ucieczka od zgiełku a dla innych to szara, nudna rzeczywistość. Urocza wieś to radość ale i nadzieja dla miasta. To nadzieja, że koledzy z wiosek nie dadzą się skusić programom „632,50+” lub „Odbudować PGRy dla dobra Rzeczypospolitej”.

     • Tak coś czułem, że to to!! Kudłaty Krzychu to ‚nadzieja dobrej zmiany. ‚ Jak to pisał inni Messi Zdzichu: to że Borowik został wyznaczony przez struktury to jeszcze nic nie znaczy. Hahaha!!

     • Nie noKrzychu ! No poniosło cię, poniosło! Wysoki jak brzoza smoleńska a taki głupi . Co ty pijesz ? Niewykluczone że i aplikujesz . Pływalnia na wsi ? Ty może ustal jedną spójną wersję z kolegą na posiedzeniach pod wiatką .
      Przeca Kowalski dzwoni do telewizji ! Przeca Kowalski oczernia i ośmiesza naszą gminę za byle przejście dla pieszych koło wsi Urbanowo . Krzychu na prawdę mamy uwierzyć w tą pływalnię i lodowisko na wioskach ?
      Przeca Kowalski o basen w mieście robi ciągle te swoje wieczne afery a ty te swoje pisowskie pierdy chcesz uprawdopodobnić brakiem pływalni na wsi ?

     • No proszę… Nasz szanowny KAEŁ obiera inną taktykę… Złóż cv do Gazety Polskiej. Może dadzą ci jaką rubryczkę? Coś w stylu: Widok z Bocianiego Gniazda? Trzeba przyznać, że wyćwiczyłeś się jako troll pisowski. Propagandę i manipulację masz opanowaną. Żeby rzeczywiście to wszystko, o czym piszesz, było dla ciebie ważne i żebyś rzeczywiście tak myślał i pisał szczerze, to wiele dobrego Kowal by zrobił dookoła. Bo Kowal akurat z reguły chce naprawdę dobrze i jest zasadniczo szczery. Tragedią tego człowieka jest taki kompan jak ty.
      Dlatego liczę, że Rysiek wie, co robi i tylko tobie się wydaję, że go zmanipulowałeś. Czy sądzisz, że NAPRAWDĘ nie odróżnia doktora od niedoktora? Doktorem tytułuje, bo się nabija i poznał twoją słabość do tytułów.
      Może i tobie Rysiek WYDAWAŁ się być człowiekiem rozsądnym. Dla wielu ciągle WYDAJE się być człowiekiem rozsądnym. Nie pójdzie ci z nim tak łatwo jak z Kowalem.

 13. Tylko uważaj żeby psychiatra nie miał problemów z własną psychiką, bo to zazwyczaj kończy się dla pacjenta objętego terapia. Chory może chorego zrozumie, ale nie uleczy.

 14. Dodam jeszcze, że jeśli wygramy będziemy się cieszyć, jeżeli nie to też nie będzie tragedii, damy sobie radę i bez tego. Każdy kto złożył projekt miał do tego prawo i robił to w słusznej sprawie. Ale my mieszkańcy wsi dalej będziemy się spotykać całymi rodzinami na naszych placach, będziemy wspólnie grać w piłkę nożną w siatkówkę nie ważne czy na piachu czy na boisku. A czy Wy mieszkańcy lepszego sortu czyli miasta potraficie się tak zintegrować?

  • Tego jako mieszkańcy miasta możemy Wam zazdrościć. Potraficie się zjednoczyć w słusznej sprawie. Jeśli postawicie sobie jakiś cel to do niego wspólnie dążycie. Miasto tak nie potrafi, tu wieczna walka i ciągle żale. Do narzekania wszyscy chętni, a robić nie ma komu. niech wygra najlepszy, nie tylko pod względem pomysłu, ale także umiejętności zintegrowania społeczeństwa.

 15. Czyli wygląda na to, że jeżeli ja inny projekt niż 1 to gra nie czysto? Jest 9 projektów złożnych i tylko jeden jest godny przegłosowania? Bulwersujące jest to gadanie. Co to jest najlepszy projekt? Najładniejsze fotografie? Najfajniej można się pobawić? Najładniejsze kolory ławeczek?
  Ludzie mieszkający na wsiach mają gorsze warunki do rekreacji niż my z miasta. Może być najlepszy projekt Dajcie szansę dla dzieci i młodzieży z wiosek.

  • Bulwersujące jest to, że promujesz projekt numer 4. Dlaczego nie promujesz innego projektu wiejskiego?
   Dlaczego nie promujesz Podleśnej? Bulwersujące jest to, że promujesz projekt numer 4 podstępnie. Masz czelność mieszać w swoje manipulacje projekt numer 1. Tobie nie zależy, żeby wygrała wioska. Ty robisz wszystko, żeby przegrał projekt numer 1. I tyle.

   • Bo tak działa Bocianie Gniazdo a durny Fama go słucha.
    Niech wygra ktokolwiek ale uczciwie oraz bez nie czystych machlojek Bocianiego Gniazda.

   • Anonimie odpowiedz mi dla czego ty nie promujesz projektu nr 2?
    Czemu robisz wszystko aby przegrał projekt nr 2? Wszytkie projekty są dobre a tylko mówisz przychylnie o projekcie1.

    • DaDiusz? DARIUSZ jest tylko jeden. Ha, ha, ha! Kudłaty mało ci przebieranek za kobiety? Famę oszukasz, nas nie oszukasz. Chciałeś za DARIUSZA uchodzić? Te a może już mylą ci się te twoje tożsamości?

 16. Mówi się, że nie wszystko złoto co się świeci.
  W naturze (forumowej), zdarzają się przypadki,w których nie wszystko śmierdzi choć wygląd ma dupny 🙂
  W fizyce jest pewne, że perpetuum mogile nie istnieje ale na forum to już inna sprawa.
  Komuś „karma” wraca 🙂 🙂 🙂 🙂

  • Burmistrz Trzaskowski w Gazecie Warmińskiej ,,jest zdania, że głosowanie przybrało formę niezdrowej rywalizacji”.
   Co więcej, ,,zdaniem burmistrza głosy oddane z naruszeniem tajności powinny być uznane za nieważne”.
   Burmistrz Trzaskowski boi się, ,,że trochę winy leży też” po stronie kierowanego przez niego urzędu.
   Dawno już się z Burmistrzem nie zgadzałem tak jak zgadzam się w tej sprawie. Zwłaszcza z tymi ostatnimi słowami odnośnie winy. Zamieniłbym ,,trochę” na ,,sporo”.
   Ale ważniejsze pytanie, co i czy w ogóle cokolwiek Burmistrz Trzaskowski ma zamiar zrobić z tym uznaniem głosów oddanych z naruszeniem zasady tajności, skoro oficjalnie o tym mówi na łamach gazety?
   ——-
   https://twitter.com/asystentsoltysa

 17. Radni odpocząć będą mogli, teraz należy się zastanowić nad tym czy to jest etyczne? Ja zostałem zaczepiony i mówiono mi, że mam zagłosować na 4 bo to jest dla DZIECI. Nie ważne, że są inne projekty, ważne, że 4 to na DZIECI? Ja się pytam czyje? Czy etyczna łapanka i niedoinformowanie ludzi, że oddają głos nie na DZIECI z Dobrego Miasta tylko na konsorcjum wsi jest dobrą metodą do wydania bagatela 500 tys złotych? Czemu ma to służyć?

  • Zostało mało czasu na zaglosowanie, w piątek mamy ostatni dzień. Wszystkich którzy jeszcze nie oddali głosu i nie są zdecydowani na co oddać głos zdecydowanie zachęcamy do zaglosowanie na projekt numer 1. Niech zwycięży Dobre Miasto!

 18. No i się narobiło.

  Nie czuję satysfakcji z tego, że „Najlepszy Projekt” nie został złotym medalistom, choć byłem przekonany co do tego, że nie o taki Budżet Obywatelski walczył Lechu skacząc przez płot 🙂

  Projekt, który uważałem za najrozsądniejszy dla D.M. także przegrał, co niestety też przeczuwałem 🙁
  Przeglądając wszystkie zakwalifikowane projekty, przewidywałem, że jedynym projektem, który zbliży się go łydek projektu „zjednoczonych wsi” jest projekt, który nazwałem sobie dla własnego użytku „Kiełbasy, browary i inne towary, narodzie kochany my damy wam”.
  Z czego tu mieć satysfakcję? Nie wiem. Jednak jak mówią uczeni, specjalizujący się w przemienianiu mózgu w wodę, zwani kołczerami – w każdej sytuacji szukaj czegoś co może być na „+”.
  Może powinniśmy czuć satysfakcję z tego powodu, że okazało się IŻ społeczeństwo Dobrego Miasta, choć czasami lubi pokazać swoją ułańską fantazję, to jednak ma niezły rozum i nie kieruje się zawiścią. Mieszkańcy mojego miasta nie będą przegłosowywać jakiegoś projektu tylko dlatego, żeby nie dać satysfakcji mieszkańcom wsi. DOBRE MIASTO NIE KUPUJE PALIWA LOTNICZEGO tylko dlatego, że na to paliwo jest super promocja. BRAWO MY!

  Doceniając pracę twórców projektu oraz Wielkich tego projektu Promotorów, życzę aby przyszłoroczny łączny wynik wyborczy Państwa Komitetu Wyborczego nie zatrzymał się na liczbie 333.

  P.s.
  Lepsze 333 niż 666, przynajmniej ksiądz nie podpadnie 🙂

  • Melduję uprzejmie, że dokonaliśmy rzeczy niemożliwej.
   Mając promo zaca przekonaliśmy cirkaebaut 4% uprawnionych do głosowania mieszkańców D.M. do tego, że lepsze trampoliny w lesie niż sprzęt co ratunek życia niesie!!!
   Za rok przedstawimy projekt budowy miejskiej sieci automatów z wodą gazowaną – „GAZOWANA WODA DLA STARSZEGO I DLA SMRODA”. Projekt będzie przewidywał ustawienie saturatorów z darmową wodą gazowaną na każdym rogu wszystkich ulic D.M.
   Wiemy gdzie popełniliśmy błędy w tegorocznym projekcie i za rok mamy sukces murowany.
   Oby tylko. Oby tylko ta woda zanim nie stanie w baniakach na ulicach, wcześniej nam za mocno nie uderzyła.

   p.s Jeżeli już, to dla was panie Jerzy, ale niestety w tej konkurencji także drugie miejsce 🙂

 19. Uderz w stół. ………. ! Genialny pomysł, da się zarobić na tej wodzie? Może jakiś biznesplan wspólny. Do mojej emerytury każdy grosz się przyda.

 20. Już widzi ogródek i broszkę przypina,
  lecz z krzaków wyrasta w gumniakach chłopina.
  Ki czort cie Rycho do miasta sprowadza?
  Ty łap się za widły, nie tobie ta władza!
  Ja choć chłop prosty, lecz nie bez zacięcia,
  ja merem zostanę, ty dalej rób zdjęcia.

Napisz komentarz. Pamiętaj pisząc komentarz odpowiadasz za jego treść. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Administrator zastrzega sobie możliwość usuwania lub edytowania komentarzy bez podania przyczyny. Prosimy o zachowanie kultury wpisów.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here