Koncert Dżem, Harlem, Night Trippers, Śledzier w Dobrym Mieście

4

Legendy Polskiego Rocka – Dżem, Harlem, Śledzier, Night Trippers 22 lipca 2017 wystąpili na koncercie w Dobrym Mieście. Na koncert przybyły tysiące fanów z całego województwa. 

Dżem

Dżem to legenda polskiego bluesa i rocka, zespół założyli w roku 1973 bracia Adam i Beno Otrębowie oraz Paweł Berger. Wkrótce dołączył do nich wokalista Ryszard Riedel, który stał się kultowym frontmanem w historii polskiej muzyki. Na stronie zespołu czytamy: W roku 2010 nastąpiła fonograficzna hurra-ofensywa Dżemu, który wreszcie nagrał i wydał długo oczekiwaną, dopiero drugą studyjną płytę z Balcarem (i pierwszą z Borzuckim) – „Muzę”. I właśnie tu po raz pierwszy tak naprawdę powiódł się zapowiadany bodaj od „Pod wiatr” powrót do dawnych klimatów, do brzmień południowych (amerykańskich i… śląskich) – weźmy „Do przodu” i od paru lat ćwiczone na koncertach „Nie patrz tak na mnie”.
Ale „Muza” to również dłuższa i złożona forma w postaci utworu tytułowego, triumfalny debiut kompozytorski Szczerbińskiego w postaci  „Partyzanta”, kolejnego przeboju grupy, no i „Strach” – dowód, iż mimo trzeciego krzyżyka na karku Dżem ciągle stać na nowe Wielkie Utwory. W roku 2016 Dżem wrócił – po 23 latach nieobecności – na Rawę Blues. Po kilkuletniej pauzie muzycy zaczęli też przymierzać się do nowych utworów… Bo mimo, że przeszłość to dla weteranów rzecz bardzo ważna, nasi weterani ciągle jeszcze mają
 
Skład zespołu: Maciej Balcar – wokal, Adam Otręba – gitara, Benedykt Beno Otręba – gitara basowa, Jerzy Styczyński – gitara, Janusz Borzucki – instrumenty klawiszowe,  Zbigniew  Szczerbiński – perkusja W tym roku Dżem został uhonorowany nagrodą Złotego Fryderyka.

Harlem

Polska grupa rockowa, założona w 1993 roku przez gitarzystę Krzysztofa Jaworskiego, wokalistę Ryszarda Wolbacha, perkusistę Jarosława Zdankiewicza oraz basistę Wiesława Sałatę. Dorobek zespołu stanowi pięć wydanych płyt oraz setki koncertów na największych polskich scenach.

Night Trippers

Emil Walinowicz razem z bratem Pako w 2015 roku postanowili założyć zespół, gdzie w sposób autorski wprowadzają w życie zlepkę ich różnych osobowości
w postaci muzyki! W tym roku dołączył do nich Bartek „Albert” Alberski – bas i Marta Gryc – flet. Z tego wszystkiego zrodziły się numery o zabarwieniu rockowym z elementami popu oraz  folku. Czemu Night Trippers? Bo najczęściej podróżujemy do świata muzyki poprzez otchłań nocy, która w snach zsyła nam wszystkie pomysły, które staramy się przelać na nuty każdego dnia, gdy budzi nas słońce!

Śledzier

Dynamiczny oktet z Dobrego Miasta, w skład którego wchodzą pasjonaci starych dobrych gatunków muzycznych obracających się wokół klimatów blues/soul. Ich największymi inspiracjami są tacy wykonawcy jak: Eric Clapton, John Mayer, Stevie Ray Vaughan, Doobie Brothers czy Tadeusz Nalepa. Zespół został założony w roku 2010 i od tego czasu mniej lub bardziej regularnie występuje w lokalnych koncertach
Skład zespołu: Dominika „Dośka” Wołk – wokal,     Emilia „Emila” Fiedorowicz – wokal,  Michał „Kowal” Kowalski – gitara elektryczna, Michał „Filip” Filipkowski – gitara elektryczna,     Patryk „Pati” Kuśmierczyk – perkusja,     Marcin „Pączuś” Pudłowski – instrumenty klawiszowe, Eryk „Eryś” Gębicki – wokal, Kacper „Kiper” Wołk – gitara basowa.

 
Zobacz wszystkie wydarzenia

4 KOMENTARZE

  1. o tych tysiącach fanów Admin to bym nie przesadzał. Ale fakt impreza świetna jakiej dawno Dobre Miasto nie miało. Oby tak dalej.

  2. Do redakcji – warto się dowiedzieć kto w danym czasie gra w zespole. Przynajmniej ten zespół z D.M. łatwy był do namierzenia. Główny gitarzysta pominięty – wstyd!

    Do JAROSŁAWA- wg ciebie to o ilu fanach powinno się pisać? O dziesiątkach? Trzeba było przyjść na Dżem i rzucić swym okiem. Kilka tysięcy osób było na pewno.

    DO ORGANIZATORA: świetny koncert!!! Brawo i dziękuję!!!

  3. Zarzut do Redakcji niesłuszny- napisali to, co przed koncertem podały redakcji zespoły. Jeśli cos się zmieniło- zespół powinien zadbac o aktualna informację. A koncert super!

Napisz komentarz. Pamiętaj pisząc komentarz odpowiadasz za jego treść. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Administrator zastrzega sobie możliwość usuwania lub edytowania komentarzy bez podania przyczyny. Prosimy o zachowanie kultury wpisów.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here