Zabytkowy parowóz przyjechał do Dobrego Miasta.

1

W sobotę rano do Dobrego Miasta przyjechał skład wagonów z 70-tych lat prowadzony zabytkowym parowozem. Już dawno nasz dworzec nie widział tylu pasażerów. Licznie przybyli mieszkańcy z dużym zainteresowaniem oglądali pociąg. Grupa Historyczna Guttstad przywitała skład pociągu salwą honorową. Były śpiewy i zdjęcia. Po krótkim postoju pociąg ruszył w dalszą podróż.

W dniach 21 – 24 lipca na szlakach kolejowych północnej i północno-wschodniej Polski spotkać można nietypowy już dziś skład pociągu pasażerskiego. Skład ten przeniesiony w czasie – z lat 70-tych XX wieku – prowadzony zabytkowym parowozem polskiej serii pospiesznej Pt47 zestawiony jest z wagonów pasażerskich 1 i 2 klasy, a także kultowego wagonu barowego WARS! W ramach czterodniowej wyprawy zabytkowy pociąg odwiedzi między innymi Olsztyn, Dobre Miasto, Malbork, Elbląg, Trójmiasto, Giżycko, Ruciane Nida, a także Toruń i Ciechocinek.

Zobacz wszystkie wydarzenia

1 KOMENTARZ

Napisz komentarz. Pamiętaj pisząc komentarz odpowiadasz za jego treść. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Administrator zastrzega sobie możliwość usuwania lub edytowania komentarzy bez podania przyczyny. Prosimy o zachowanie kultury wpisów.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here