Krzysztof Głębocki – najsilniejszy człowiek Trójboju Siłowego Dobrego Miasta.

0
Krzysztof Głębocki - najsilniejszy człowiek Trójboju Siłowego Dobrego Miasta.

W lipcu odbyły się zawody w Trójboju Siłowym w ramach I Dobromiejskiego Weekendu Sportowego. Na starcie stanęło 7 zawodników walczących w kategorii Open zgodnie z kalkulatorem Wilksa. Pierwszą konkurencją był przysiad ze sztanga. Największy ciężar uzyskał zawodnik z Dobrego Miasta, były kadrowicz w Pchnięciu Kulą Paweł Regin, był to ciężar 220kg.

Jednak nie starczyło to do uzyskania prowadzenia, gdyż zawodnik z Olsztyna Krzysztof Głębocki ,który przysiadł z ciężarem 205 kg i jako ,że ważył mniej od Pawła objął prowadzenie.Walka o 3 miejsce była bardzo wyrównana, reszta zawodników podnosiła bardzo zbliżone ciężary.

Następną kategorią było wyciskanie sztangi na ławce płaskiej. Tutaj bezapelacyjnie wygrał Paweł Regin wyciskając 165kg o 45kg więcej od prowadzącego po pierwszej serii Krzysztofa Głębockiego.

Wszystko miało rozstrzygnąć się w ostatniej kategorii Martwym Ciągu, gdzie ciężary były naprawdę ekstremalne. Największy ciężar i jeden ze swoich najlepszych wyników życiowych uzyskał Paweł Regin, podnosząc 250kg.

Krzysztof Głębocki uzyskał wynik 240kg choć podchodził do 255kg jednak spalił podejście. Warto wspomnieć o Arkadiuszu Bartosiewicz który wygrał 3 miejsce podnosząc niebagatelne 200kg. Wyniki końcowe zostały wyliczone podliczając 3 kategorie wg. Skali Wilksa.


1miejsce Krzysztof Głębocki 388.51pkt
2miejsce Paweł Regin 378.94 pkt
3miejsce Arek Bartosiewicz 319.12pkt
4miejsce Chyża Paweł 300.48pkt
5miejsce Piotr Adamowicz 299.89 pkt
6miejsce Bębenek Adam 297.39 pkt
7miejsce Kosiński Artur 289.54 pkt
Odbyła się również rywalizacja w 1km na czas w ergometrze wioślarskim, gdzie wygrał Paweł Chyża z wynikiem 3min 24 s. Gratulacje!
Jak widać rywalizacja była pasjonująca, a każdy uczestnik dał z siebie maksimum możliwości za co należy im się duży szacunek.

Organizatorzy I Dobromiejskiego Weekendu Sportu. Od lewej Łukasz Iwaszko i Dawid Okuszko.

„Chciałbym podziękować również współorganizatorowi Łukaszowi Iwaszko oraz sponsorom firmie Auto Profit Daniel Kucharski, Pizzeria Presto, Vinci Projekt, Zakład Mięsny Podlasie, Reha Point Małgorzata Fiertek, Jtm studio Jan Teofilak, Piotr Piec, Pan Jarosław Kowalski.
Mam nadzieję, że uda się zorganizować kolejną edycję zawodów wkrótce.” Ze sportowymi pozdrowieniami Dawid Okuszko.

Źródło: Foto i tekst materiały organizatora.

Napisz komentarz. Pamiętaj pisząc komentarz odpowiadasz za jego treść. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Administrator zastrzega sobie możliwość usuwania lub edytowania komentarzy bez podania przyczyny. Prosimy o zachowanie kultury wpisów.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here