XXXII-a sesja Rady Miejskiej w Dobrym Mieście 23.11.2016

90

Porządek obrad Rady Miejskiej

1.Otwarcie i stwierdzenie prawomocności obrad.

2.Przedstawienie porządku obrad oraz wprowadzenie ewentualnych zmian do porządku obrad.
3.Przyjęcie protokołu.
4.Informacja o pracy Burmistrza między sesjami.
5.Interpelacje i zapytania.
6.Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie na 2016 rok.
7.Podjęcie uchwały w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości.
8.Podjęcie uchwały w sprawie obniżenia ceny skupu żyta przyjmowanej jako podstawa obliczenia podatku rolnego na terenie gminy Dobre Miasto.
9.Podjęcie uchwały w sprawie wprowadzenia opłaty prolongacyjnej.
10.Podjęcie uchwały w sprawie przedłużenia czasu obowiązywania dotychczasowej taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków.
11.Podjęcie uchwały zmieniającej Uchwałę Nr IX/48/03 Rady Miejskiej w Dobrym Mieście z dni 28 kwietnia 2003 r. w sprawie ustalenia zasad

otrzymywania, wypłacania oraz wysokości diet i zwrotu kosztów podróży służbowej radnym Rady Miejskiej w Dobrym Mieście.

12.Podjęcie uchwały w sprawie oceny aktualności studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Dobre Miasto oraz miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego na terenie miasta i gminy Dobre Miasto.
13.Podjęcie uchwały w sprawie likwidacji Zespołu Obsługi Ekonomiczno – Administracyjnej w Dobrym Mieście i utworzenia Centrum Usług Wspólnych w Dobrym Mieście i nadania statutu.
14.Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Programu Współpracy Gminy Dobre Miasto z Organizacjami Pozarządowymi na rok 2017.
15.Wolne wnioski.
16.Zamknięcie obrad.

 

90 KOMENTARZE

 1. Gdyby głupota umiała fruwać, to radna K……..a nigdy by nie dotykała ziemi. Obywatele którzy ją wybrali, muszą być cholernie dumni. Pani radna dalej trzymaj fason i prostuj drzewa, szczególnie choinki.

  • Właśnie wyczytałem na fejsbukowym profilu radnej, że się świetnie bawiła do rana na zabawie andrzejkowej. Jestem przekonany na milion% że głupota uniosła ją pod sam sufit i przez całą noc wywijała nadziemne podsufitowe ewolucje ani razu nie dotykając podłogi 🙂 😉 🙂
   Radna masakra – ratowała jelonka, kotki, lipę, teraz chce ratować ludzi z baraków z Fabrycznej. Kobieto poratuj samą siebie bo kompromitujesz się nie tylko w gminie DM, ale na całe województwo!

 2. Wystąpienia (bez)radnej IKS powodują u mnie torsje. Jest tak beznadziejna i płytka w swoich wypowiedziach, że aż mnie skręca.
  Po pierwsze: skoro pani serce jest tak pojemne jak pani twierdzi to proponuję aby dowozem do pracy mieszkanki Barcikowa zajęła się pani osobiście. Pani z Barcikowa oczywiście współczuję i mam nadzieję na szybkie załatwienie tematu nieświecącej lampy.
  Po drugie: skoro Izabelko twierdzisz, że goście przyjeżdżający do hotelu nie mają gdzie zaparkować to jesteś bardzo obłudna w swojej wypowiedzi i celowo wprowadzasz opinie publiczną w błąd!!! Goście hotelowi mają do dyspozycji piękny i cudowny parking przed hotelem )zazwyczaj na wpół pusty) i nie ma takiej potrzeby, aby przyjezdni nietutejsi musieli zjeżdżać pół miasta w poszukiwaniu miejsca parkingowego. Swoją drogą doskonale muszą znać nasze miasto skoro wiedzą, że przy kamieniczkach w których kiedyś mieszkał, ale już nie mieszka jeden z radnych powiatowych można znaleźć miejsce do zaparkowania swojej fury. Kręcisz, mącisz, ale ktokolwiek z odrobiną rozumu nie uwierzy w te bajeczki z parkowaniem.
  Po trzecie: obawiam się, że wycięcie przyśmietnikowego drzewa może spowodować jeszcze większe krokodyle łzy niż wycięta zajemiołowana lipa. No, chyba że się mylę i to drzewo nie jest twoim wspomnieniem z dzieciństwa i masz z tym drzewem raczej złe skojarzenia i już dziś wyrażasz zgodę na jego ścięcie 🙂
  Po czwarte: proponuję, aby Gmina odkupiła nie tylko kawałek drogi od mieszkańców baraków z Fabrycznej, ale całe baraki. A co! Wyremontujmy z kasy gminy wszystkie drogi powiatowe, wspólnotowe, wszystkie domy prywatne i nie tylko. Widzę tu brak podstawowej wiedzy nt. funkcjonowania urzędu i zarządzania PUBLICZNYMI pieniędzmi.
  I po piąte: jestem pełen szacunku i podziwu dla Pana Zawackiego, Pani Burmistrz, Pana Burmistrza i innych radnych za to, że mogą bez możliwości rzygnięcia wysłuchiwać tych bzdur, kłamstw i obłudnych wywodów zdesperowanej blondyny. Jeszcze raz wielki szacun, ja bym nie wytrzymał 🙁

 3. Radna od „pionizacji” choinki przechodzi sama siebie w totalnej głupocie. Jest oburzona wycinką drzew gdy dwie minuty wcześniej wnioskuje o wycinkę drzewa by zrobić tam „wyrwę” pod parking! Biorąc pod uwagę całość popisów radnej K. proponuję ogłosić ją NACZELNĄ GOŁĘBICĄ DOBREGO MIASTA 🙂 Jestem gotów ufundować odpowiednią statuetkę. Chociaż muszę przyznać że walka pomiędzy radną K. a złotoustym Jarosławem jest zacięta. Polecam scenkę totalnego zbłaźnienia się radnego w temacie 324 tys zł. Zrozumiał że nic nie rozumie. Ubaw po pachy 🙂

 4. Szykuje nam się chyba nowa Pani Burmistrz, skoro Dziadek rządził to i ja będę. Czasem zastanawiam się czy to żarty czy na poważnie? Droga Pani Izo, na Jana Pawła nie ma gości hotelowych, drzewa wyprostować się nie da, ani tym bardziej gmina nie przejmie drogi z pod baraków bo ja się pytam kto za to będzie płacił? Pani sposób wypowiedzi w stosunku do Pani Burmistrz jest karygodny. Zajmować się sprawami Barcikowa to już szczyt. Zejdzie Pani na ziemię, spojrzy Pani na transmisję, obejrzy Pani ją i wyciągnie wnioski.

  • Zdecydowanie na poważnie. Pani IKS przemierza miasto wzdłuż i wszerz mówiąc o sobie, że jest przyszłą panią burmistrz. Serio.

   • Wiadomo teraz dlaczego chce wioski odwiedzać, wszystkie! Pojedziemy do każdej, zobaczycie pojedziemy! Tylko Pani Izabello wioski na Panią nie czekają, niech Pani dalej po mieście jeździ!

   • Startuje czy chce być twarzą w gabinecie aptekarza? Może dostaną kiedyś wspólną kajute na Wojska Polskiego w Olsztynie. Może tam sobie porządzą, dojdą do władzy będą szczęśliwi i społeczeństwu szkodzić nie będą

    • Mam takie jedno malutkie marzenie: doczekać takiej chwili, w której oboje najbardziej aktywnych opozycyjnych radnych zostanie wyprowadzonych z obrad sesji w białych gustownych kaftanikach 🙂 Jedno z nich, opętane nienawiścią do Pani Burmistrz, jest o krok bliżej od swojego kolegi.
     Wypowiedzi IKS są żenujące, prostackie, chamskie. Wstyd dziewucho, wstyd.

 5. Brawo panie radny Ryszardzie! Dlaczego burmistrz nie poparł radnego??? Przecież poniesienie podatku o złotówkę to w przypadku apteki jarosława krzykliwego ok. 15 zł MIESIĘCZNIE WIĘCEJ DO ZAPŁATY. I pytanie zasadnicze czy radny prowadzący działalność gospodarczą /apteka/ ma prawo decydowac o wysokości podatku, który go dotyczy? Cytat: „Zakaz głosowania w przypadku pojawienia się przesłanki „interesu prawnego” radnego stanowi pewną gwarancję prawidłowego wykonywania mandatu, uniemożliwiając mu wykorzystanie swej funkcji publicznej dla własnych korzyści, chroniąc go jednocześnie przed ewentualnymi naciskami ze strony innych podmiotów”. Co na to pan przewodniczący rady??? Więcej na ten temat tu: http://www.samorzad.lex.pl/czytaj/-/artykul/interes-prawny-radnego-wyklucza-go-z-glosowania

  • Panie przewodniczący Zawadzki ma pan problem. Głosowanie nieważne! Czy będzie Pan czekał aż uchwałę uchyli wojewoda?

   • „Decyzję o wyłączeniu radnego z uwagi na zakazy określone w art. 25a u.s.g., art. 27 ust. 1 u.s.p., art. 24 ust. 2 u.s.w. ustawodawca pozostawił w gestii radnego, który jest najlepiej zorientowany, czy zachodzą przesłanki powstrzymania się od aktu głosowania.”
    – to ze wskazanego artykułu. Pozdrawiam

  • 15 zł więcej miesięcznie za aptekę w której tak drenuje się kieszenie biednych rencistów i emerytów, zabiera się z głodowych rent i emerytur? Może czas najwyższy podzielić się tymi złodziejskimi zyskami?

 6. Zgadzam się na podniesienie o złotówkę podatku tylko wyasfaltujcie w końcu parking przed Neonetem dawniej Stokrotka.

 7. Pani Izabelo w sprawach naszej wsi a mianowicie Smolajn zgłaszamy się bezpośrednio do Pana Ryszarda Łańki bądź też do Pana lub Pani Burmistrz. Więc proszę się nie mieszać w sprawy naszej wsi bo Pani nie ma pojęcia o tym czego mieszkańcy wsi chcą a czego nie. I tak jak Pan Łańko podkreślił jest z nami w stałym kontakcie. A to, że Pani coś usłyszy ( jak zwykle zresztą) nie upoważnia Panią do wypowiadania się w naszym imieniu. A to , że Pani niczego nie osiągnęła w swoim rejonie wyborczym to jest jedynie Pani zasługa a teraz ogłasza się Pani radną miasta i wsi. My mamy swojego radnego i może Pani jedynie przyjechać i popatrzeć jakie zasługi ma u nas Pan Radny Łańko.

 8. jestem sołtysem w innej wsi ale moi mieszkańcy też mają swojego Radnego i my nie potrzebujemy aby Pani u nas prostowała drzewa. Niech sie do licha zajmie Pani czymkolwiek, jak to Pani pisze na fb, że wypiłaby Pani cokolwiek. Niech się Pani zajmie czymkolwiek na czym się Pani zna, niestety nie zna się Pani na potrzebach wsi na pewno

 9. Radna IKS =”Legalna blondynka”…dobrze, że farbowana, bo naturalnym reputację psuje,
  a swoją drogą jej inicjały „X” znaczą wielką niewiadomą więc nie wiadomo czym jeszcze zaskoczy w kolejnych odcinkach 😉

 10. Mozesz sie zglaszac nawet do Pana Boga ale ludzie na prztkreciki patrza i beda wiedzieli jak glisowac za 2 latka. Koniec ukladow i kolesiostwa. Dobrze ze tonetic to nam nagrywa bo bysmy zyli w świadomości ze Lanko chce dobrze a on chce sobie wyborcow za nasze pirniadze zdobyc.

  • Wydaje mi się, że żeby się wypowiadać o Panu Łańko to najpierw trzeba wiedzieć czy to co on robi to robi dla pieniędzy czy po prostu dlatego , że ma do tego powołanie. On nie musi już zdobywać swoich wyborców, on już ich ma. A dla Pani wiadomości, część swojej diety radnego przekazuje na cele charytatywne tak zadeklarował przed wyborami i to spełnia.

 11. #Dla mnie historia męża Pani radnej była najlepsza 😀
  Pretensje ,ze policja nie przyjechała …..to może jasnowidza urząd powinien zatrudnić b przewidywał kiedy u radnej pod oknem po mordach się leją skoro nie ma ochoty szanowny małżonek na policje zadzwonić -o co pretensje ????
  # A to że sąsiad Pani radnej pod swoim oknem parkuje to też raczej normalne …prawda ??? czekam na kolejne posty na „fejsbukowej stronie co boli co nie boli panią radną ” bo mnie boli głupota tej pani……
  # APELUJE do rodziny tej Pani czy Wy tego nie widzicie ?????? czy Wy się nie wstydzicie wyjść z domu ???? WSTYD !!!!!! Bezczelna ,pusta i nie wychowana dziewucha .
  # Dziewie się ,że reszta osób uczestniczących w sesji nie zwraca uwagi na to w jaki sposób odzywa się ona do Pani Burmistrz ….szacunek się należy każdemu .

  • Z tym mężem dobre było. …. ona chyba nie zastanawia się nad tym co mówi, mąż stoi 20 minut nagrywa człowieka mało nie zabiją i co zero reakcji ? A gdyby tak doszło do nieszczęścia? To Izabela byłaby nadal dumna, że mąż nie zareagował. Gdzie postawa obywatelska i zwykła ludzka reakcja. BRAWO DLA PANI I PANI MĘŻA. A przecież dobro mieszkańców tak Pani leży na sercu, właśnie widać.

   • Art. 162 Kodeksu Karnego
    § 1. Kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu,
    podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

    W związku z tym, że przestępstwo nieudzielenia pomocy ścigane jest z urzędu, a wywody Radnej Kanabrockiej – Szulęckiej o tym KARYGODNYM zachowaniu małżonka słyszeli nie tylko obywatele, ale bezpośrednio urzędnicy oraz radni, w tym czynni policjanci w osobie Pana Radnego Borka oraz Pani Komendant, czekajmy spokojnie na rozwój wydarzeń.

    BĘDZIE TO NAJLEPSZY SPRAWDZIAN WPROWADZANIA W ŻYCIE TEORII. NIE TYLKO MÓWIENIA O PRAWIE PRZED KAMERAMI. PORÓWNAMY TO MÓWIENIE Z PRAKTYKĄ STOSOWANIA POWSZECHNIE OBOWIĄZUJĄCEGO PRZECIEŻ PRAWA WOBEC LOKALNYCH ELIT CZY TEŻ CZŁONKÓW ICH RODZIN.
    ——-
    https://twitter.com/asystentsoltysa

   • Mąż jest w porzo i dba o żonę. Nie będzie jej przecież budził wykonywaniem telefonu na policję, ze się bija, a jednego to chyba zaraz zabiją … On nie z takich 🙂

 12. Może w tym wszystkim warto powiedzieć o uczestnictwie Pani radnej w imprezie morsów na trasie zdrowia
  Byłem z dziećmi i żoną – chciały zobaczyć wyścigi piesków i pokibicować …bo to przecież zabawa
  Pani radna nie umie się bawić …….wbiegła na metę jako pierwsza ale to chyba dlatego ze zauważyła z trasy biegu ,ze na mecie stoi kamera tvp ….oszukała uczestników ,nie zrozumiała ze to zabawa ale wywiadu udzieliła …..dosyć wyczerpującego ,jak to ona kocha zwierzęta ,były nawet sztuczne wymuszone łzy .
  Szkoda tylko ,ze naszą celebrytke wycieli z relacji tvp 😀 to musiał być cios …a tak ładnie powitana została na mecie , wszyscy słyszeli ze to Pani radna pierwsza na mecie …baravo ,bravo ,bravo !!!!!!!!
  Dobrze ,ze reszta uczestników umiała się bawić
  https://www.facebook.com/Pozytywni-Dobre-Miasto-1518415401747391/?ref=ts&fref=ts

 13. Odsłuchuję wybiórczo, bo oczywiście w całości się nie da. Jedyna refleksja jaka się nasuwa, to ŻAL i WSTYD. Żal, że nikt nie ma wpływu na tępotę i ośmieszenie Radnej IKS…Gdzie jest rodzina i przyjaciele tej Pani??? Czy nikt nie może Jej powiedzieć, że kompromituje się z dnia na dzień coraz bardziej? Szkoda…Zabiera głos w sprawach, o których nie ma zielonego pojęcia. Kreuje się na kogoś kto uzdrowi świat, a tak naprawdę, robi z siebie pośmiewisko. Na jej miejscu, chyba bym nie wychodził z domu…a Ona i tak kroczy dumnie w tej swojej głupocie, z głową wyżej niż nasza baszta. Mam tylko nadzieję, że kiedyś ta Pani się opamięta, bo to co wygaduje, niestety rzutuje na Jej najbliższych…WSTYD!

  • tam t.j na sesji 95% ludzi nie wie o czym się mówi, dlatego nie odzywają się, jakby tak zapytać każdego co sądzi na dany temat, dopiero byłoby pośmiewisko,

  • Co widzi oko kamery? Oko kamery widzi wystarczająco. TONETIC jak czyjś mąż, patrzy co się dzieje i to nagrał. I nie tylko oko kamery, ale i wszyscy Mieszkańcy widzą gołym okiem tę słynną inteligentność.

 14. A ja napisze do pana Kowalskiego jest pan prostakiem nie wiem jak taki czlowiek zostal pedagogiem …..Brak kultury uwaza sie pan za kogos lepszego mowiac do burmistrza niech pan nie patrzy w moja strone wiem pan tak mowia dzieci w podstawowce a nie dojzale dorosle osoby . Tak samo zachowal sie pan wobec Pana Charkiewicza nie wiem czy pan zdaje sobie sprawe ale tez kiedys bedzie stary tak batdzo pana smieszy gdy mowi sie o toalecie na pana nie kozysc a nasze szczescie kamera byla prosto na pana twarz jak pan szyderczo sie smieje .A przeciez ten pan z waszej parti .O pani KS nawet nie chce pisac ….szkoda czasu

 15. Oglądanie sesji z panią IK-S zaczyna być bolesne. Było denerwująco, śmiesznie a teraz jest już boleśnie. Mówi się, że ktoś jest chory na władzę i to właśnie mamy możliwość obserwować. Dziwię się tylko, że nikt z jej bliskich nie reaguje. Koleżanki to wiadomo, mają ubaw ale rodzina? Może ktoś zna jakiegoś członka rodziny pani Izy i podpowie mu, że wszystkie jej wygłupy można obejrzeć w necie. To nie są te czasy, kiedy wygłupy radnych praktycznie nikt nie oglądał. Kilka lat temu śmiano się z naszego „posła” Borowika. Dzisiaj „poseł” to mąż stanu przy naszej super radnej.

 16. Jeżeli jeszcze kilka lat temu można było powiedzieć, że poziom niektórych radnych sięgał dna, do dzisiaj ten poziom byłby całkiem do przyjęcia. Czy pani Izabela jest masochistką?

 17. Pani IKS, jest takie pewne powiedzenie: ,,…lepiej siedziec cicho i udawać glupka, niż się odezwać i to potwierdzić,, jeśli wprowadzi to Pani w życie to przynajmniej mi jako (wstyd się przyznać :-() wyborcy będzie łatwiej, bez wyrzutów sumienia żyć. W imieniu swoim i mojej rodziny przepraszamy Pana i Panią burmistrz za zachowanie radnej.

 18. podśmiechujki i głupie wymówki, bezsensowne łapanie za słówka lub …na piśmie odpowiem… a to dlaczego? – z chęcią posłuchamy panie burmistrzu! Żenujący pokaz sarkazmu ze strony Urzędu Miasta

  • Żenujący obraz to przedstawia dwóch radnych – nie muszę chyba wymieniać ich chociażby z inicjałów.
   Popis prostoty i głupoty jaki daje radna Ci odpowiada?

   • Gówno mnie obchodzi jakaś pani radna i jakiś chamski nauczyciel. Bardziej interesuje mnie co robi stołeczek miasta lub jak partaczy robotę, przykładem są słynne gminne mostki

    • Izabelka to Ty?
     Gówno cię obchodzą chore wymysły radnej, gówno cię obchodzi chamskie zachowanie radnej, gówno cię obchodzi prostackie postępowanie naczelnego pieniacza miasta, a na sercu leży ci jakiś tam mostek????
     Nie błaźń się dziewczyno bo jesteś żałosna tak bardzo jak żałosne postępowanie gołębicy.

  • Co innego łapanie za słówka, a co innego nieprawdziwy, a poważny zarzut o nie wykonanie uchwały. Jak ktoś SIĘ PCHA (od wielu lat nieskutecznie zresztą) na urzędniczy stołek, to powinien odróżniać zasadnicze, ważne sprawy.
   Tak naprawdę, to najlepiej Panu K. wychodzi obrzucanie kogoś błotem.

 19. O radnej nie ma co gadac ale Kowal merytorycznie ogarnia temat w wiekszosci spraw dzialajac w dobrej wierze. Fakt ze przewaga burmistrza to jego spokuj ale tresci i tezy stawiane przez Kowala sa trafne.

  • Masz sporo racji. Problem w tym, że ów Kowal jest zawodnikiem IV ligi, który przypadkiem znalazł się na boisku i gra z zawodnikiem I ligi.
   Żeby wygrać ów Kowal musi po pierwsze mieć tego świadomość.
   Po drugie, musi grać mądrze. Zdobywać małe odcinki. Małe wygrane.
   Tymczasem, ów Kowal nie dość, że nie trafia do pustej bramki. Jak w przypadku pomostów nad Limajnem czy karygodnego remontu drogi na Pionierów. To jeszcze notorycznie strzela samobóje.
   Aha. I zachowuje się ów Kowal często jakby grał w hokeja, a nie w piłkę niżną. 😉 Taki jest problem z owym Kowalem. Dlatego ów Kowal przegrywa z zawodnikiem I ligi. A wygrać ów Kowal czasami naprawdę ma nie tylko szansę. Bo są poważne dowody.
   ——-
   https://twitter.com/AsystentSoltysa/status/803268677432971264

   • Ta roznica w ligach to frustracja Kowala i spokoj burmistrza i jeszcze jego cwaniactwo kto wnikliwie wszystko sledzi wie o czym mowa. Merytoryka na zblizonym poziomie.

    • Twierdzisz, że ,,Merytoryka na zbliżonym poziomie”. 😉 Ktoś może odnosić takie błędne wrażenie tylko dlatego, że obaj zawodnicy grają na boisku do piłki nożnej. Ewidentnie też widać, że zawodnik czwartoligowy często wydaje się grać w hokeja, nie w piłkę nożną.
     Kto tego nie zauważa, może i śledzi, ale na pewno nie wnikliwie. 😉

     Smutna prawda jest taka, że ów Kowal otacza się niewłaściwymi doradcami. Jest wokół niego paru mądrych ludzi. Ale ów Kowal ich rzadko słucha. Częściej słucha podszeptów cwanego szarlatana, który doprowadzi do tego, że ten oddział, co to ów Kowal chciałby otworzyć dla Burmistrza, może mieć całkiem innego pensjonariusza po ogłoszeniu wyników wyborów w 2018. Do tego może wcale nie będzie trzeba czekać tak długo.

     Ów Kowal strzela samobóje. Sam ów Kowal i jego ludzie w Radzie ośmieszają opozycję. Cieszę się, że Werka coraz częściej pokazuje swój rozsądek i poziom. Bo to nie jest głupia kobita. Niestety, generalnie opozycja pokazuje swoją bezradność i małość. Członkowie opozycji nie są w stanie nawet wykorzystać takiej okazji, jak z pomostami nad Limajnem czy właśnie z drogą na Pionierów.
     To już nie tylko kwestia frustracji w starciu z czyimś spokojem popartym czyimś cwaniactwem. To już kwestia zwykłej głupoty.
     ——-
     https://twitter.com/AsystentSoltysa/status/803268677432971264

     • Uczyć się powinni ZWŁASZCZA od Ryśka Łańki i od Joachima Zawackiego. Bo to są mądrzy i bystrzy ludzie. Z siłą przebicia. Z pojęciem jak się gra, żeby wygrać. Chociaż częściowo wygrać.
      Od razu dodam, że Rysiek Łańko i Joachim Zawacki to nie są jedyni mądrzy w tej Radzie. Większość Rady to mądrzy ludzie. I kiedy już mówią, jak na ostatniej sesji Radna Anna Kopertowska, to mówią mądrze. Nie odzywają się bez potrzeby. Nie ośmieszają nieznajomością stanu rzeczy.
      Ale może tak w naszej lokalnej polityce musi być. Jest jedna gołębica. Wystarczy.
      ——-
      https://twitter.com/AsystentSoltysa/status/803268677432971264

   • Każdy tu tylko komentuje kowala czy jakąś radną nie wysłuchając całej sesji, a nie widzi że burmistrzostwo zamiast poważnie myśleć o potrzebach mieszkańców „Całego” miasta i gminy odbija tylko piłeczkę od swych przeciwników, ciągle kontruje zamiast krótko i zwięzle odpowiadać na proste pytania. Może i ten kowal jest chamski, niewiem. Mam tylko wrażenie że każdy tu komentujący jakichś bezradnych nie wychodzi z domu, nie jezdzi samochodem, nie chodzi na basen czy nie wraca pózną nocą do domu, tylko siedzi całymi dniami na necie. Widocznie wszystko jest ok.

    • Pani Izabelo. Czy Burmistrz dba o Gminę i jej mieszkańców, to widać po wynikach wyborów. Co do „odbijania piłeczki” to sama pani tę brudną piłeczkę rzuca i później się dziwi, że nikt jej łapać nie chce. Pani „wielkie serce” do pracy społecznej, o którym zapewniała pani przed wyborami, okazało się pustymi słowami. Od początku pani pracy w Radzie, nic innego pani nie robi(przynajmniej tak to wygląda), tylko szuka dowodów na nieudolność ratusza. Zamiast panicznego szukania niedoróbek Burmistrza, niech pani całe swoje siły włoży w jakiś swój projekt, dzięki któremu będzie pani poddana krytyce. Niech prosty lud ma przyjemność popatrzeć jaka jest pani kompetentna. Na dzień dzisiejszy, to niestety widać, że ani serca, ani pomysłów, nie mówiąc już o zdrowym rozsądku pani nie posiada.

    • Co do pani wrażenia, że prosty lud nie wychodzi z domu tylko „siedzi całymi dniami na necie”(szczerze mówiąc nie wiem jak można „siedzieć na necie” 🙂 ) to ja odnoszę wrażenie, że pani nigdy nie ogląda swoich boskich wystąpień na sesjach. Wiem pani Izo – „WSZYSCY ORZĄ JAK MORZĄ” 🙂

 20. Burmistrz 1:0 Kowalski

  Jak zwykle Pan Burmistrz pokazał swoją wyższość nad Panem Kowalskim w bardzo prosty sposób.

  Pozdrawiam

 21. Pan burmistrz zamiast głupoty rozmawiać powinien podnieść pensje w Jutrzence bo Ukrainki więcej zarabiajo i w DFMie też.

  • Robotna rozumu nie masz za grosz. Myślisz, że burmistrz ma taką władzę, że może podnosić zarobki w Jutrzence? To firma PRYWATNA i warunki płacowe dyktuje właściciel firmy. On i tylko on może podnieść lub obniżyć stawkę godzinową czy miesięczną (nie wiem jaki w Jutrzence obowiązuje system płacowy).
   Sądząc po stylu wypowiedzi powinnaś nadać sobie nick SZLACHTA NIE PRACUJE.

   • Głupoty piszesz a nie znasz się. Burmistrz jest włodarzem miasta i Jutrzenka mu podlega – Tak czy nie? Burmistrz jak chce może dowalić dla Jutrzenki. Dobry burmiszcz bez problemu zrobi porządek. Trzeba było wybrać Abaka to byś zobaczyła czy można czy nie można. On chce dla nas dobrze a nie jak ten co chce źle dla nas.

    • Robotna, co Ty pleciesz? ŻADNA PRYWATNA FIRMA w całym kraju nie podlega burmistrzowi, wójtowi, prezydentowi. Nie róbmy sobie żartów. Burmistrz ma tyle do jutrzenki co i Abako Andrzej! Nic! Nie róbmy z Andrzeja pośmiewiska, to poważny chłop! Gwarantuję Ci.

 22. Ukrainki powinny pracować za darmo i posypywać głowy popiołem w ramach pokuty za stawianie pomników bandycie Banderze i jego bandyckim towarzyszom.

 23. Asystecie soltysa moze radny moze pan Lanko madry ale za grosz mu kultury bawi sie telefonem szepcze z innymi gdy ktos z rady mowi tak powinnien zachowywac sie radny ?

  • Zero kultury ma również pani burmistrz która także non-stop bawi się telefonem i udaje że czyta smsy, a gdy jeden z wariatów coś mówi, strzela w jego stronę głupie minki

 24. Sekretarz, to samo cały czas z nosem w telefonie, może czas zakazać zabawy telefonami na sesji, wstyd Panie Sekretarzu!

  • JESTEM ZA – ZAKAZAĆ! Niech się lepiej za robotę wezmą nieroby urzędnicze, a nie tylko wytykać sobie nawzajem błędy!

   • Zwłaszcza w kontekście KARYGODNEGO ,,remontu” Pionierów.

    W tłumaczenie, że inwestycja nie jest skończona, uwierzy tylko ten, który tego nie widział. Do dokończenia zostało niecałe 20m kwadratowych przy śmietniku.
    Żartobliwie zacytuję Radnego Kowalskiego… To, co jest zrobione na Pionierów, to KPINA. KONIEC. KROPKA.

    Powoływanie się na fakt, że inwestycja nie jest skończona, to tylko zręczna wymówka, która bardzo kompromituje rządzących w oczach tych Mieszkańców, dla których do tej pory istniał tylko wybór: albo przewidywalny Trzaskowski, albo nieprzewidywalny Kowalski.
    Buta i pycha, drodzy Włodarze. Zgubi was buta i pycha… ?

    ——-
    https://twitter.com/AsystentSoltysa

    • Czasami trzeba umieć się przyznać do tego, że się dało d… Przyznanie się i uderzenie w pierś pokazało by „ludzką” twarz ratusza. Tak, przyznajemy się, popełniliśmy błąd. Na usprawiedliwienie można było dodać, że Rada wskazywała na tanie rozwiązanie problemu. Niestety tłumaczenie (inwestycja jeszcze się nie zakończyła) jest gorsze niż remont.

 25. Jeśli tylko na lokalnym podwórku potwierdzi się fakt o trzecim kandydacie na stanowisko burmistrza w wyborach 2018, a jaskółki coraz głośniej krzycza że takowy może się pojawić dotychczasowi kandydaci mogą zacząć się bać. Kowal pomimo swoich wad ma na mieście zwolenników którzy od lat mu wiernie towarzyszą, a Haraniowa jest dla wielu głosujących tym mniejszym złem w całej tej walce, nie ma tak wielkich Rzeszy wyznawców jak Kowal. W tym przypadku trzecia kandydatura prezesa spółdzielni który jest przez spółdzielcow szanowny i doceniany za swoje zaangażowanie okaże się zwycięzcą w pierwszej turze. Czas pokaże, ale jedno jest pewne że czas szybko ucieka, jeszcze kilka wpadek i co niektórzy mogą się zegnać z ratuszem.

  • Nasuwa się jednak pytanie – czy swój spokojny etat w spółdzielni oraz dodatek do pensji w postaci „radny+”, będzie chciał Pan Wolak zamienić na wojenkę z Kowalem+ ? Kowal jeżeli przegra z Wolakiem to straci do niego sympatię. Wolak ma nogi przy ziemi więc pewnie nie będzie brał na poważne jeziora+ oraz innych pomysłów typu „prostowanie świątecznych choinek”. Jestem przekonany, że szybko dowiemy się o resortowości Wolaka, a jego przynależność do PSL będzie kolejnym powodem na „winę Tuska”.

   • A mnie boli to, ze przez takich pieniaczy w Radzie, nikt z mądrych, operatywnych, kompetentnych ludzi, nie chce nawet kandydować. Bo nie chca wchodzić w to szambo. Bo się szanują. Bo nie chca być obrazani publicznie za nic, albo za to, jak głosują. Bo chce żyć spokojnie. I taki jest efekt, ze Rada z kadencji na kadencję reprezentuje coraz niższy poziom. Głupota triumfuje, a jak jest w Radzie jeszcze ktoś, kto ma trochę rozsadku i oleju, to się boi odezwać. I takie CÓŚ decyduje o naszych losach i naszego miasta.

 26. Zaraz szlag mnie trafi! Toć to tym bardziej trzeba dawać odpór! Skoro to takie szambo. A widać, że z sesji na sesję jest gorzej. Życiem prywatnym się zajmują. Wpisy ,,Basi” i nie do wiary to już powinna być ta ostatnia kropla!!! Widać do czego ci ludzie są zdolni! Oni są opętani rządzą przejęcia władzy w Gminie. Mamy być bierni i pozwalać, że takie CÓŚ będzie miało większość???
  W obecnej Radzie większość to poważni ludzie. Trzeba stawiać prostakom wyraźne weto!!! Brak reakcji ich ośmiela. Nie widzicie tego??? Ludzie??? Co z tego, że się na sesji pośmiejecie z jakiejś Gołębicy. A potem macie takie wpisy Basi i nie do wiary. Ludzie!!!

Napisz komentarz. Pamiętaj pisząc komentarz odpowiadasz za jego treść. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Administrator zastrzega sobie możliwość usuwania lub edytowania komentarzy bez podania przyczyny. Prosimy o zachowanie kultury wpisów.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here