Zapraszamy do Świątek. Mistrzostwa w noszeniu żon i koncert disco polo Soleo.

28

III MISTRZOSTWA W NOSZENIU ŻON ŚWIĄTKI 2016

Gminna Biblioteka Publiczna w Świątkach woj. warmińsko-mazurskie.

TERMIN I MIEJSCE KONKURSU:

III MISTRZOSTWA W NOSZENIU ŻON odbędą się na „Jarmarku Rozmaitości” w Parku Wiejskim w Świątkach 23 lipca 2016 r. godz. 17:00.

CELE I ZAŁOŻENIA KONKURSU:

1. Zapewnienie warunków do aktywnego spędzania wolnego czasu;

2. Zapewnienie wspólnej zabawy;

3. Rozwijanie umiejętności współpracy w zespole;

4. Wyrabianie umiejętności „zdrowej rywalizacji”;

5. Podnoszenie sprawności fizycznej poprzez zabawę.

ZASADY UCZESTNICTWA:

1. Bieg odbędzie się na dystansie 253,5 m.

2. Trasę biegu należy pokonać w jak najkrótszym czasie, nie wypuszczając żony z rąk.

3. Na trasie biegu ustawione będą przeszkody: dwie „suche” – drążki umieszczone na wysokości ok. 0,5 m oraz jedna „mokra” – basen z wodą.

4. Kobieta biorąca udział w biegu, nie musi być żoną partnera w zawodach. Może on sobie „wypożyczyć” żonę na czas mistrzostw.

5. Uczestniczka biegu musi być pełnoletnia i musi ważyć min. 49 kg. Jeżeli będzie ważyć mniej, zostanie obciążona plecakiem.

6. Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane na formularzach zgłoszeniowych w nie przekraczalnym terminie do dnia 22 lipca 2016r. (przesłane Pocztą Polską na adres: Gminna Biblioteka Publiczna, Świątki 93, 11-008 Świątki lub dostarczone osobiście do

7. Wzięcie udziału w konkursie jest równoznaczne z wyrażeniem przez uczestników zgody na przetwarzanie danych osobowych związanych z konkursem oraz nieodpłatnego prawa do wielokrotnego wykorzystania zdjęć z wizerunkiem bez konieczności każdorazowego ich zatwierdzania. Zgoda obejmuje wykorzystanie, utrwalanie, obróbkę i powielanie wykonanych zdjęć za pośrednictwem dowolnych mediów w celach związanych z konkursem oraz w celach statutowych i promocyjnych Organizatora.

8. Formularz zgłoszeniowy do pobrania na stronie internetowej www.bibliotekaswiatki.pl www.swiatki.pl, www.powiat-olsztynski.pl oraz w siedzibie Biblioteki.

jarmark swiatki noszenie zon

28 KOMENTARZE

 1. Zabawa fajna. Ale właśnie na wsiach i ewentualnie miejscowościach bez praw miejskich.
  No, ale powiedz to paru baranom i ich połowicom…

  • W dupie byłeś i gówno widziałeś!!!!!!!
   Widać, że Twoje myślenie i pojęcie kultury jest bardzo ograniczone!
   Prawda jest taka, że impreza ta, bije na łopatki nie jedną imprezę organizowaną w mieście!!!
   Program jest tak urozmaicony, że każdy znajdzie coś dla siebie. I te osoby z miasta i te że wsi. Bo osoby niczym się nie różnią.

   • Impreza świetna. Sam byłem i nie żałuję. Wielkie gratulacje dla Organizatorów i całej Gminy Świątki! A zwłaszcza Pani Haliny Kirjew.
    Ale podtrzymuję swoje stanowisko – imprezy takie nadają się na wieś i ewentualnje miejscowości bez praw miejskich.
    Każdy bystrzejszy człowiek to rozumie. Na baranów i ich połowice nie liczę…

    • Podaj sensowne argumenty dlaczego taka impreza by się nie przyjęła w Dobrym Mieście?
     Skoro bawią się na niej ludzie z Dobrego Miasta, Olsztyna, Barczewa, Biskupca itd….

   • Do ‚Do wyżej’ Po poziomie agresji i słownictwie od razu widać, że ty to jesteś światowcem i wiele widziałeś/-aś. Jedno jest pewne. Byłeś/-aś w Świątkach i o tym się powinieneś/-aś wypowiadać.

  • Skoro tak twierdzisz to odpowiedź mi na kilka pytań! 🙂
   1. Czy uważasz że w Mistrzostwach w Noszeniu żon brały udział tylko osoby ze wsi? Skoro twierdzisz że to by się nie przyjęło w Dobrym Mieście?
   A więc wyprowadzę Cię z błędu. Bawili się ludzie z miast. I to większych niż Dobre Miasto.
   2. Czy uważasz że pokaż mody koronkowej jest tylko dla ludzi z że wsi? Myślisz że osoby z miasta nie oglądały?
   Pokaz zrobił furorę szczególnie wśród mężczyzn i uwierz mi, że ludzie z Dobrego Miasta chętnie by też podziwiali i to robili (pomijając fakt że po co powielać, ale nie o tym mowa)
   Po 3. Uważasz że ludzie z Dobrego Miasta nie bawią się przy zespołach coverowych? Że na wsi muzyka jest gorsza? Że bawią się tylko czy muzyce Lilili (czy jakoś tak) i przy chórze Concordia???
   Po 4. Lot balonem.
   Hmmmm.. Atrakcją, która przyjmuje się wszędzie..! 🙂 no ale mieszkańcy Dobrego Miasta by musieli mieć balon że złota….
   Po 5. Koncert zespołu disco polo. Bawią się ludzie wszędzie, przecież w Ostródzie, Kobylnicy nie bawią się same wsie. A Dobre Miasto nie jest wielka metropolia co by mieszkańcy mieli mieć wyższe mniemanie o sobie i o kulturze niż ludzie ze wsi. I też się chętnie bawią przy takiej muzyce.
   Po 6. To, że ktoś pochodzi ze wsi nie znaczy że nie zna się na kulturze i, że nie ma nic do powiedzenia. 🙂
   Ludzie ze wsi korzystają z różnych zasobów kultury.

   Skoro nie było takiej imprezy w Dobrym Mieście to nikt, dosłownie nikt nie ma prawa stwierdzić że ona by się nie przyjęła! Dopóki się nie przekonamy nie ma co gdybać.,.
   Dziękuję za uwagę

   • Zapomniałam dodać.
    TWOIM tokiem rozumowania to co? Mieszkańcy Dobrego Miasta nie podziwiają rękodzieła typu ceramika, rzeźba, malarstwo? Bo to też było w programie.
    Mieszkańcy nie jedzą lodów, swojskiego jadła. No tak zapomniałam 🙂
    Ostrygi, krewetki itd

    • Ale styl. Nie ma co. Jedno jest pewne… Polonista płakał kiedy czytał twoje wypociny. Postaram się dostosować do TWOJEGO toku myślenia i pisać tak, żeby dotarło. Z twojego toku rozumowania to wychodzi to, że albo jesteś baranem, albo jego połowicą. Ponieważ nie zrozumiałaś sedna argumentacji i na siłę chcesz wykazać wyższość świąt Wielkiej Nocy nad świętami Bożego Narodzenia.
     Jednym słowem, wracaj do obierania zimnioków, kobieto. Czy do czego tam innego… Bo najprawdopodobniej polonista był zbyt łaskawy i ,,awans” społeczny pozwala ci uważać, że jesteś inteligentna i możesz tą inteligencją obdarzać otoczenie.

     • Jak się nie ma argumentów to czepia się literówek 🙂
      Ostry… Sukces
      Spotkajmy się w twarzą w twarz i zobaczymy co masz do powiedzenia!

     • Skoro uważasz, że źle zrozumiałam to proszę podaj sensowne argumenty które świadczą o tym, że ten charakter imprezy by się nie przyjął.

     • Jak ktoś chce psa uderzyć, to i kij się znajdzie! Tyle w temacie!
      Nie masz sensownych argumentów to czepiasz się literówek! Kulturą przez duże K….!

     • Teraz nie mam czasu. Zaraz wchodzę na scenę. Możemy oko w oko spotkać się w… Jaraczu. ???

     • Możemy się spotkać nawet w Operze Bałtyckiej. 🙂
      Może wtedy miałbyś ciekawe rzeczy do powiedzenia! Bo narazie to wytykasz błędy. Na tyle Cie stać.

     • Kochanienka… skoro argumenty są tak miałke, nie pozostaje nic innego, tylko się ponaigrawać z efektów ,,awansu” społecznego autorki gniotu.
      Z jakiegokolwiek spotkania nici. Albowiem, na razie to ja zbieram myśli. Tak mnie oszołomiło. 😉

 2. Liczymy na fotorelację. A najlepiej, na videorelację. Redakcja ToneticTV na pewno nie zawiedzie.

 3. Ludzie dajcie na luz bo robi się to już nudne. Świątki bawią się po swojemu i ich sprawa. W Dobrym Mieście będzie Weekend, w sierpniu w ramach Sun Dies: Decapitated, Materia, Trauma i Hope. A dla fanów spokojniejszej muzy wystąpi Mela Koteluk. Podobno CKB szykuje też coś na zakończenie wakacji. No i we wrześniu Święto Chleba – Dożynki.
  Myślę, że mamy też w czym wybierać.

 4. Prawdziwa z Ciebie wieśniara. Myślisz, że jak ktoś się bawi na Jarmarku to nie korzysta z innych zasobów kultury?
  Nie mierz ludzi swoją krótka miarą.

  • Powtórzę za kimś – czytasz bez zrozumienia. Wychwalaliście wszystkich, żeby tylko pokazać, że w Gminie Dobre Miasto nic się nie dzieje. Do Świątek nic nie mam. To wy je na tapetę wrzuciliście. A po co? Żeby tylko swoje politycznie ugrać. A ja i nie tylko ja uważam, że w Gminie źle nie jest. Wiadomo, może być lepiej. Ale wam nie chodzi o zmianę na lepsze. chcecie tylko zadymy z zwolnienia dyrektora CKB. Taka prawda.

   • Ja do Pana Fabiasiaka nic nie mam! Uważam że jest odpowiedni na to stanowisko! A skoro ludzie chcieli koncert to go mają. Może czegoś w ofercie im brakowało.
    Chodzi mi o wyciąganie Świątek. I twierdzenie że by się taka impreza nie przyjęła? Czekałam na argumenty, ale nie dostałam nic.

    • Przyjęłaby się na bank. O 21 na wychwalanym przez ciebie jarmarku większość ludzi nie kojarzyła gdzie jest.

    • Nie masz nic do Pana Fabisiaka?Czyżby? Najpierw zrobiliście nagonkę, podłe petycje posaliście, przeczołgaliście człowieka i całe CKB, skłóciliście Mieszkańców w necie, naszczuliście jednych na drugich i wciągnęliście nawet biedne Świątki, Teatr Jaracza i cały Powiat w to bagno, a teraz piszesz NIE MAM NIC DO PANA FABISIAKA? To jest dopiero tupet.

     • Wasze myślenie jest ograniczone. Uważacie, że ludzie którzy są zwolennikami „Jarmarku Rozmaitości w Świątkach” są przeciwko Panu Fabisiakowi i przeciwko działalności CKB. Uważacie, że to właśnie te osoby są autorami tego pisma!
      Ale owszem. w Internecie jesteście wszyscy mocni w gatce.
      Nie możecie pojąć, że ludzie chętnie posłuchają muzyki poważnej, a z drugiej strony chętnie posłuchają też DISCO POLO czy POP! Chętnie wezmą udział w spotkaniu ze sztuką, teatrem ale z drugiej strony czasami chętnie pobawili by się w plenerze przy kiełbasce….

      Wszyscy, którzy mają odmienne zdanie niż wy, to są wyzywani. Każdy ma prawo do własnego zdania. Ale nikt nie ma prawa poniżać!
      Co do wieśniary z miasta dlaczego wyciągnęłaś tylko jedną dziesiątą z programu? Nie widzisz całej otoczki tej imprezy tylko wyciągasz rzut gumakiem i piwo….!!!! A w mieście tylu pijaków, że hoho! Chodzę po imprezach CKB i nie jedno widziałam….
      Ale każdy robi to co uważa. CKB jest dla ludzi i skoro coś komuś nie pasuje to warto porozmawiać. Dlaczego wcześniej nikt nie słuchał młodzieży?

     • Akurat z Tobą się zgadzam. Masz rację i prawo do swojej opinii.
      Ale niestety przeczytałeś/aś tylko część komentarzy i uważasz, że ja czy inni mamy coś przeciwko biednym Świątkom i ich Jarmarkowi czy disco polo.

      Zmiany są potrzebne. Młodzieży trzeba słuchać. Rozumiem, że chcecie czegoś innego i nowego.Rozumiem, że disco polo jest może na początek. Nie mam nic przeciwko. Ani imprezowaniu, ani piwu. Sam piję. Nawet przy disco polo.
      Ta dyskusja tu była z tymi cwaniakami, którzy wykorzystywali do swoich politycznych akcji Parady na Euro oraz Wasze SŁUSZNE chęci zmian w kulturze w mieście.
      Cieszę się, że chociaż część osób zrozumie, że warto zmieniać, ale nie ulegać manipulacjom cwaniaków. Nigdy nie obrażam ludzi, którzy na to nie zasługują. Młodzież ma u mnie ogromny szacunek i doceniam to, że chcecie zmian i je wprowadzacie w życie. Ale właśnie rozmową, negocjacjami, a nie podłymi petycjami czy obelgami. A takie pod adresem Dyrektora Fabisiak i CKB były. Nie możesz nie przyznać przecież.
      Wiem, że to nie młodzież pisała tę petycję. Ale pisanie, że wyzywamy kogoś jest też niesprawiedliwe i bezpodstawne. Słowne utarczki dotyczyły tylko tych, którzy kłamali albo oczerniali CKB. Nie obrażano młodzieży ani ich planów i chęci zmian. A nawet jeśli ktoś krytykował pomysł discopolo, to nie mam na wszystko wpływu, niestety. Ja odpowiadam za siebie.

 5. No i to jest najlepszy dowód na to, że jednak nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Pamięć też masz nie najlepszą. Nie przypominam sobie, aby ktoś pisał, że się taka impreza nie przyjmie. Dyskusja była o tym, czy powinna być taka impreza organizowana.
  Chcesz powiedzieć, że warto, aby w Dobrym Mieście był taki jarmark jak ten w Świątkach? Z rzucaniem kaloszami i wymianą żon za piwo? 😉

Napisz komentarz. Pamiętaj pisząc komentarz odpowiadasz za jego treść. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Administrator zastrzega sobie możliwość usuwania lub edytowania komentarzy bez podania przyczyny. Prosimy o zachowanie kultury wpisów.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here