XXIII-a sesja Rady Miejskiej w Dobrym Mieście

37

XXIII-a sesja Rady Miejskiej w Dobrym Mieście odbyła się 28 kwietnia 2016 r w sali spotkań Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Dobrym Mieście, przy ul. Górnej 1A.

Przewodniczący Rady Miejskiej Joachim Zawacki

Porządek obrad:

1.Otwarcie i stwierdzenie prawomocności obrad.
2.Przedstawienie porządku obrad oraz wprowadzenie ewentualnych zmian do porządku obrad.
3.Przyjęcie protokołu z ostatniej sesji.
4.Informacja o pracy Burmistrza między sesjami.
5.Interpelacje i zapytania.
6.Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie na 2016 rok.
7.Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr XX/138/2016 Rady Miejskiej w Dobrym Mieście z dnia 25 lutego 2016 r. w sprawie wprowadzenia, określenia dziennych stawek opłaty targowej oraz zasad poboru.
8.Podjęcie uchwały w sprawie przekazania środków finansowych dla Policji.
9.Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na udzielenie bonifikaty od opłaty należnej z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości położonej w Dobrym Mieście przy ulicy Józefa Sułkowskiego, stanowiącej własność Gminy Dobre Miasto i będącej w użytkowaniu wieczystym osoby fizycznej.
10.Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia „Programu wspierania rodziny w Gminie Dobre Miasto na lata 2016 – 2018”.
11.Informacja w sprawie oceny zasobów pomocy społecznej za 2015 rok.
12.Wolne wnioski.
13.Zamknięcie obrad.

37 KOMENTARZE

  • NASZE DZIECI SIEDZA TEZ W TAKICH LAWKACH NIKT IM OBRUSOW NIE PODKLADA A PANI RADNEJ JAK NIE PASJE NIECH KUPI Z WLASNEJ DIETY RADNEJ KTORA JEST Z NASZYC PODATKOW I JUZWIEKSZYC PROBLEMOW W GMINIE NIE MA JAK STARE LAWKI RADNYCH

   • Stare ławki jeśli są stare to wszędzie są problemem i wszędzie trzeba je wymieniać a w szkołach to odpowiada za to dyrekcja, która na na to fundusze. Jeżeli nie są wymienione w szkole to wymiencie dyrektora niedbalucha.

 1. „Urocze” są zabawy mikrofonikiem robione przez Pana Przewodniczącego, ale słuchających coś trafia, bo mają przez to pełno szmerów, trzaskow i innych zakłóceń. Rozumiem, że często stara się uspokoić sytuację, a że jest człowiekiem i tez swoje nerwy ma to musi jakoś nad nimi zapanować i widocznie to mu pomaga, ale bardzo proszę niech zajmie ręce np długopisem czy pobawi się włosami Pani Radnej siedzącej obok (kilka loków więcej zapewne nie zrobi jej różnicy ). Dodatkowo apel do „śpiących ” radnych – pora się obudzić, bo jest pelno problemów w mieście i gminie do rozwiązania.

  • I kurat Ty ze swoim towarzystwem wszystkie problemy potrafisz rozwiązać? Dobra zmiana gwarantowana, kiedy dorwiecie się do władzy?
   Zawacki to facet na poziomie. Honorowy. Robi dobrą robotę. Bać się należy takich KUDŁATYCH lisów, zresztą silnie liniejących, co to uśmieszki ślą, kłaniają się, udają miłego, niezależnego, stroją się w piórka społecznika. A jaka jest prawda? Zakompleksiony mąż swojej żony.

  • Ty chlopie lub babo pewnieteż masz jakieś kudły na głowie i żonalub mąż się nimi bawią. Czyż nie? 🙂 pomerdaj ogonkiem lub pomachaj włosami jak ci się nudzi bo to co tu wymazujesz to tragikomedia. Zawacki ma ręcei niechsobiez nimi robi co chce i jeśli lubi się bawić mikrofonem to niech się bawi. Ma do tego prawo kmiocie.

  • ,,Urocze zabawy” to robi Przewodniczący Osiedla Śródmieście. Dlaczego Łączkowskiemu przeszkadza, że Gmina chce budować garaże na Wojska Polskiego i Fabrycznej?
   Nieładnie. Aspołecznie. I chyba nawet nie po katolicku. Gdzie mieszkańcy mają trzymać swoje samochody? Brakuje garaży. Brakuje parkingów.
   Łączkowski ma parking za swoim blokiem tylko do użytku swojego bloku A to grunt Gminy. Zastanawiające macherstwo. Przywozisz dziecko do przedszkola i nie ma gdzie zaparkować, chociaż na parkingu Przewodniczącego Osiedla Śródmieście są wolne miejsca.
   Tymczasem, każdą inną inicjatywę Gminy w zakresie budowy garaży czy parkingów na Osiedlu Śródmieście się SABOTUJE. A potem wzywa się z szyderczym uśmieszkiem przed kamerami do podjęcia ,,dialogu społecznego”.

   • Klamstwo! Na parkingu przy przedszkolu moga parkowac wszyscy i nikt nikomu nie zabrania tam parkowania oraz nikt nikogo stamtad nie przegania. Wierutne klamstwo wyposujecie i manipulujecie ludzmi. Zenujace i szydercze wpisy to twoja domena psie.

    • Nie przegania?!?!?! To kto dzwoni na policję??? Duch święty???
     Przecież jest znak zakazu. Dziś przed 7 rano był na bank. Mogą parkować tylko z tej ósemki. Z policją nie ma dyskusji i mandaty wlepiają. Każdy się dziwi, że jest taki zakaz. Ale pani z przedszkola powiedziała, że na układy nie ma rady.

     • To Łączkowski ma prywatny parking? Chłop potrafił się ustawić a Wam żal? Taki operatywny przewodniczący to skarb.

     • Czytelnik pyta: To kto dzwoni na policję?
      Radio Erewań odpowiada: Zainteresowany utrzymaniem tego znaku na tym parkingu, ale zainteresowany łże, że nie dzwoni i nie przegania.
      Z tym, że:
      1. Przedszkolaki w to uwierzą.
      2. Przedszkolanki będą udawać, że wierzą.
      3. A rodzice przedszkolaków będą płacić mandaty.

     • Swoją drogą, nie najlepiej to świadczy o naszej policji i o jej znajomości przepisów. Przy pierwszej interwencji, ale i zwykłym patrolowaniu terenu, funkcjonariusz powinien sporządzić notatkę, że znak jest usytuowany niezgodnie z przepisami prawa, to jest na przykład Rozporządzeniem w sprawie znaków i sygnałów drogowych.

     • Nowe parkingi i garaże są potrzebne!!! Jest problem z parkowaniem!!! Tylko jakiś malkontent i zawistnik robi krecią robotę Magistratowi w tej sprawie. Skoro chcą robić, niech robią. A nie słuchają jakiegoś pajaca!!!

     • Niech Gmina usunie ten nielegalny znak. Wtedy, cwaniaczku, zobaczymy twoją minę, jak zaczną tam ludzie parkować. Teraz się boją mandatów i nasyłanej policji.
      Znak jest. Nie każdy ma odwagę dyskutować z policją, która też udaje, że wszystko z tym znakiem w porządku. Podobnie jam Gmina, podobnie jak znajomi radni. A ciemny lud parkuje pod Kobusem albo na parkingu za śmietnikiem, choć parę metrów naprzeciw przedszkola parking na gruncie Gminy jest. Ale widać dla wybrańców. Tu akurat Pani Kopertowska powinna się odważyć i poruszyć kwestię legalności tego znaku. Na koleżankę Przewodniczącego nie ma co liczyć. Jej przeszkadza aktualnie ,,zniknięta” huśtawka ze zjeżdżalnią i akcja głosowania na Podwórko Nivea. Bo tam można ,,kąsać” S.Trzaskowskiego i B.Harań.
      Znak nie przeszkadza. Znajomy by się obraził. Wiadomo jak to z Sedlakiem jest.

    • Przed blokiem Przewodniczącego Osiedla Śródmieście soi znak: ZAKAZ RUCHU W OBU KIERUNKACH. Pod znakiem znajduje się tabliczka z napisem: NIE DOTYCZY MIESZKAŃCÓW BLOKU NR 8.
     Liniejący kocie, nie dokazuj, nie dokazuj… A raczej – nie zarzucaj innym kłamstwa, skoro sam kłamiesz. Wyszło szydło z worka. Obrażasz, choć ludzie dyskutują z reguły kulturalnie. Strach obleciał, że ten znienawidzony Trzaskowski rozkaże znak usunąć?

     • Znak zakazu jest. Tabliczka z napisem jest. Problem w tym, że tego znaku tam nie powinno być. Bo to nie jest droga. Znaki drogowe i przepisy ruchu drogowego dotyczą dróg, nie parkingu.

     • Przepisy to w pewnych kwestiach dotyczą też parkingu, kolego. XD
      Zgadzam się jednak, iż na parkingu taki znak jest bardzo zastanawiający. Ulica należy do Gminy czy do Powiatu? Ten znak pachnie samowolką i tyle.

    • Nie ma bata! Art. 233 kk przybity. Jaka szkoda że to internet. Jeszcze niech mi Obywatel Kot odpowie na takie proste pytanko. Mówicie że można parkować i nikt stamtąd nie przegania to kto zgłasza kierowców na 997??

     • Taa… Abo, abo. Abo Święty duch, abo ten, co udaje świętego… Już Wiceburmistrz Beata Harań wykazała, że ktoś łże i że Urząd jednak odpisuje na pisma.
      Budujcie garaże i parkingi i nie dajcie swojej dobrej roboty sabotować.

   • Hurrra! Wreszcie aktywna Radna ma okazję zająć się nie jakimś tam obrusem czy slumsem. To są ważne sprawy. Tym się zajmować a nie swoją wygodą na sesji. Dlaczego tam nie można parkować? Łączkowski podkopuje dobrą inicjatywę Burmistrza z garażami, bo sam nie musi się martwić o parkowanie.

    • Mam mieszane uczucia. Może zostawić to jednak urzędnikom. Niech sprawdzą. Po remoncie parkingu urzędnicy usunęli znak który zakazywał parkowania na Malczewskiego za wyjątkiem mieszkańców bloków 1-6, to i urzędnicy powinni ,,zauważyć”, że znak B-1 stoi na parkingu niezgodnie z prawem.
     Odnoszę wrażenie, że Radna poszła po rozum do głowy, że swoim nieprzemyślanym zachowaniem ,,ociepla” wizerunek sztandarowego krzykacza i sobie tę łatkę na własne życzenie przykleja. Nie mieszajmy Radnej w głowie jakimś tam znakiem. Dla własnego dobra.

   • Opozycja rozpowiada wszędzie, że układy, że niegospodarność, że nie ma sprawiedliwości. A tu proszę! Znaku nie ma prawa tam być a jest. Prosimy o wyjaśnienie. Tylko, czy wydymająca usta, która pozjadała wszystkie rozumy i wrzaskliwy ostatni sprawiedliwy zajmą się tą sprawą? Czy ktokolwiek się odważy? No to poczekamy do kolejnej sesji.

   • To mnie właśnie w obecnej władzy irytuje. Kto tu, kuźwa, rządzi? Trzaskowski i Haraniowa czy jakaś grupa pod wodzą gościa z syndromem Napoleona? Na marginesie, beznadziejna grupa, która nawet pod sobą dołki kopie. Patrz Sedlak a od wczoraj objawiona ,,Wreszcie Zmiana”. Kto to wie, czy Kowalski nie przegrał właśnie przez te krety u siebie.
    Każdy obiektywny obserwator lokalnej sceny ,,politycznej” zauważy, że tak się napalili do rządzenia, że w 2018 nie będzie 3 do głównego stołka, tylko co najmniej 6.
    Oni już się do 2018 szykują. Chyba czas to zrozumieć, do czego doprowadzi łagodna ręka. Tu trzeba twardą ręką rządzić. Ten rządzi, kto ma władzę. I ten ponosi odpowiedzialność, kto rządzi. Za zaniechania też. I za uleganie naciskom też.

    • A kto tu niby ma jakąś twardą rękę? Zartujesz chyba w tej chwili sobie bo to co mądre w tych czasach się dzieje to wychodzi spod pióra i oka radnych. Oni uchwalają sporo mądrych inicjatyw dla mieszkańców i nie lecą po bandzie na pokaz z serią kamienic i stodół . Polityka rozsądku radnych mnie zadziwia i mi imponuje. Powodzenia i czekamy na następne słuszne decyzje Państwo Radni.

 2. tak Pani radna obrusiki i co jeszcze mnie wkurza jak oglądam tą sesje radny siedzi i zajada ciasteczka popijając kawkę patrząc na to aż ciśnienie się podnosi co jeszcze wymyślą może kanapy do poleżenia bo tak są przepracowani

  • a mieszkanka to nie je w ciagu dnia, ze tak zazdrosci komus tych ciasteczek? ludzie siedza po tyle godzin na jednym miejscu to chociaz ciastkiem sobie moga przegryzc zeby kanapek nie wyjmowac

 3. Ja tam do radnych nic nie mam pracują dobrze, jak nie jeden to drugi stara się coś dla ludzi zrobić, Łańko robi w Smolajnach i dobrze, Kowalski walczy o rondo i dobrą drogę pilnuje też burmistrza, Wawirowicz dba o chodniki w okolicach ramedu, Kowalska stara się coś zrobić z ośrodkiem w Swobodnej, Borek walczy aby coś wreszcie zrobić dla łużyckiej i działkowców, Borowik też robi drogi na swoim okręgu, Bielawski i radny z Międzylesia też biją się o coś dla wsi. Zresztą dzięki im wszystkim obecnym radnym podniesiono zarobki dla wszystkich pracowników Urzędu Miasta, szkół, przedszkoli i całej administracji i to o spore pieniądze. Kiedy i kto wcześniej dał tym ludziom podwyżki. Wiele wiele lat temu. Więc szanujmy ludzi którzy walczą o mieszkańców!!Bo niektórym nic się nie podoba.

  • Chociaż jedna prawda i ktoś z poza układów burmistrzowych to napisał. Gdyby nie Ci radni ludzie pracujący i będącym pod władzą burmistrza do końca życia nie doczekaliby podwyżki i dalej mieli jałmużnę. Ta rada uchwaliła i zadecydowała, że należy się tym ludziom godna placa i 20 % podwyżki. Chwała im za to. Dziwię się, że jeszcze na forum nikt im do tej pory nie podziękował. Przestancie sie bać ludzie wszystkich i wszystkiego.

 4. Kolejny mądry, konstruktywny komentarz. Duża grupa ludzi mieszkańców Dobrego Miasta otrzymała dzięki OBECNYM RADNYM znaczące podwyżki mrożonych od wielu lat płac. Każdy tymczasem siedzi cicho aby to się nie narazić… To już taki nasz polski zwyczaj. Ludzie nie bójmy się, róbmy co nam serce podpowiada. I nie są tu ważne jakieś zakichane stare stodoły, lub czy p. Kowalski dowali Burmistrzowi a ten się odgryzie. Najważniejsi są ludzie i ważne aby radni działali na korzyść mieszkańców aby im żyło się lepiej. I tak ja to odbieram. Z tego co widać niektórzy radni i urzędnicy niestety są niereformowalni i trudno ocenimy ich już w następnych wyborach, ale są i tacy którzy pomagają, starają się, mają chęci i głosują rozsądnie. To zresztą można zobaczyć gołym okiem.

Napisz komentarz. Pamiętaj pisząc komentarz odpowiadasz za jego treść. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Administrator zastrzega sobie możliwość usuwania lub edytowania komentarzy bez podania przyczyny. Prosimy o zachowanie kultury wpisów.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here