Marcin Kurp – nasz rajdowiec

reklama

Marcin Kurp

W minionym roku 2013 postać Marcina Kurpa nominowana była do tytułu 10 Najpopularniejszych Sportowców Województwa. Marcin zajął w głosowaniu internetowym zaszczytne 3 miejsce w kategorii Sportowiec Roku. Kurp śmiało można powiedzieć, że jako nieliczny kierowca z Warmii i Mazur (czołówka to załogi z Południa Polski) regularnie startował w Rajdowym Pucharze Polski w sezonie 2013, a teraz w planach ma 2014 rok. Wiąże się to zapewne z finansami!

Marcin Kurp – chłopak niezwykle skromny, a zarazem posiadający niebywały talent jakim jest bycie kierowcą rajdowym, mimo uszczuplonego budżetu i braku sponsora z prawdziwego zdarzenia, choć bardzo zaczyna cieszyć go fakt, że powoli zaczynają go zauważać potencjalni sponsorzy, w tym także Dobre Miasto, ON robi swoje – jeździ. Należy dodać, że jedna eliminacja w Rajdowym Pucharze Polskim to kwota rzędu co najmniej 5 tysięcy.

W kwestii promocji to Załoga gościnnie wystąpiła na Rajdzie Barbórka 2013 w barwach Huawei, do czego przyczynił się rajdowyklimat.pl. Dziękujemy! W sezonie 2014 zaś promuje Dobre Miasto w ramach dotacji projektu Urzędu Miasta: „Dobre rajdy z Dobrym Miastem”. Również Dziękujemy!

Załoga Kurp / Pasztaleniec w Hondzie Civic VTI VI generacji potwierdziła chociażby na Rajdzie Arłamów 2014, że można walczyć o czołowe pozycje również starszym autem zajmując 8 miejsce w generalce, gdzie zabrakło 0.2 sek do 7 miejsca.

Niestety i najlepszym zdarzają się błędy jak chociażby 12-minutowa wizyta Marcina w rowie na 42 Rajdzie Świdnickim Krause, fakt najważniejsze, że załoga dojechała do mety, ale nie powtórzyła zwycięstwa z przed roku, kiedy to debiutowała pięknym wynikiem: IX miejsce w klasyfikacji Generalnej, I w klasie 9 i II w grupie N.

Należy napisać artykuł o chłopaku, który dzięki wiarze w marzenia cieszy się coraz większą popularnością. Nawet był zaplanowany cykl spotkań z dziećmi ze wsi m. in. w Nikielkowie, czy Brąswałdzie, gdzie osoba Marcina ogromnie ucieszyła maluchów.

Warto dodać, że Marcin jako kierowca rajdowy również działa w wielu inicjatywach charytatywnych, jak na WOŚP, czy na ogólnopolskiej akcji zbiórki krwi z ramienia Leszka Malgrema lub wspiera Bank Żywności.

8 grudnia w Centrum Olimpijskim PKOL w Warszawie odbyła się Gala Sportu Samochodowego 2013, która uroczyście zakończyła sezon 2013 w sporcie samochodowym.
W Rajdowym Pucharze Polski 2013 w Klasyfikacji końcowej w klasie 9 RPP załoga Marcin Kurp wraz z Piotrem Pasztaleńcem wywalczyła 2 miejsce.
Na uroczystej Gali nie zabrakło takich gwiazd jak: Krzysztof Hołowczyc – Mistrz Świata w Cross Country, Adam Małysz, Kajetan Kajetanowicz – Mistrz Polski w Klasyfikacji Generalnej po raz 4-ty, a nawet w gronie zaproszonych był Robert Kubica. To ogromny zaszczyt być wśród takich nazwisk.

Co do Kubicy to warto wiedzieć, że Marcin Kurp asystował, „był” przy Panie Pawle Prokopowiczu, etatowym blacharzu Hołka podczas odbudowy auta Kubicy ze sztabem Citroena po feralnym dachowaniu Roberta na testach przed 50-tym jubileuszowym Rajdem Polski. To niesamowite życiowe doświadczenie, które nie sposób opisać widzieć jak w jedną noc odbudowywane jest auto!

W Olsztynie zaś uroczyste podsumowanie sezonu rajdowego nastapiło 18.01.2014. Wtedy też Marcin i jego Pilot odebrali z rąk Pani Poseł Beaty Bublewicz – córki 14-krotnego Wielkiego Mistrza Polski w Rajdach samochodowych Mariana Bublewicza (autortetu Marcina) Puchary podsumowywujące Szuter Cup 2013. Zdobyli 1 miejsce w klasyfikacji Generalnej i I miejsce w klasie 2 oraz zasłużony puchar za 2 miejsce w klasie 9 w Rajdowym Pucharze Polski w klasyfikacji generalnej.

Artykuł sponsorowany
treść artykułu oraz zdjęcia dostarczone na zasadzie artykułu sponsorowanego

wszelkie tematy informacje i uwagi którymi chcesz się podzielić wyślij na adres: kontakt@dobremiasto24.pl

Polub nasz funapage na Facebooku – będziesz na bieżąco z informacjami.

Invalid Displayed Gallery

 

Zobacz wszystkie wydarzenia