Burmistrz twierdzi że w mieście jest dobrze

6

dobre miasto dobremiasto warmia mazury olsztyn wiadomosci  warminsko mazurskie DSC_4136 2010-03-24 otwarcie ulicy Nalepy_ 00009

Po tym jak matki skarżą się na brak polityki socjalnej Burmistrz Dobrego Miasta Stanisław Trzaskowski odpowiada, że w mieście wszytko jest dobrze.  Poniżej wywiad:

źródło Nasz Olsztyniak:
Co udało się panu zrobić w ciągu ostatnich czterech lat na rzecz rodzin w Dobrym Mieście?
— Wszystko, co robimy w Dobrym Mieście — jest z myślą o rodzinach. Najczęściej to rodziny wielodzietne wymagają wsparcia, którego staramy się im udzielać. Wybudowaliśmy nowe mieszkania — 18 socjalnych, łącznie w ostatnich latach rodziny otrzymały 48 lokali. Wiem, że to mało w stosunku do potrzeb, jednak to również duży wysiłek ze strony gminy. Rodziny wielodzietne mogą korzystać z ulg na basenie. Godzinny pobyt dla rodziny — np. rodziców i trójki dzieci kosztuje, np. 36 zł. Chciałbym też zwrócić uwagę, że jako jedno z nielicznych małych miasteczek, mieliśmy jeszcze przed wejściem rządowego programu, przygotowaną Kartę Dużej Rodziny. Teraz musieliśmy ją zdjąć i przygotowujemy się do przyjęcia ogólnopolskiej. U nas obowiązuje z kolei Karta Seniora 60 plus, co też można powiedzieć, że dotyczy rodzin. W jej ramach obowiązuje 50 procentowa zniżka na wywóz nieczystości. Mamy też Akademię Każdego Wieku, by całymi rodzinami można było przychodzić na różne zajęcia.
Mieszkańcy jednak mówią, że nic o tym nie wiedzą. Co więcej żalą się, że zajęcia dla dzieci w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym odbywają się przed południem.
— Tutaj także nie mają racji. Muszę bronić przewodniczących rad osiedla. Ogłoszenia znajdują się na słupach ogłoszeniowych, na tablicach informacyjnych. Mamy system smsowy, do którego może zgłosić się każda osoba, która ma telefon komórkowy. Przewodniczący zarządów osiedli też narzekają, że w czasie zebrań mają bardzo niską frekwencję. Przychodzi 20-30 osób. Też się zastanawiam, dlaczego wszelkiego typu imprezy nie cieszą się zbyt wielką popularnością. Nie wydaje mi się też, by zajęcia w Centrum odbywały się tylko do południa. Z tego co wiem, to znowu planowane są zajęcia nocne, np. czytanie bajek.
Młode matki narzekają też na dziury w chodnikach.
— Jeśli ktoś narzeka na chodniki, to chyba mówimy tutaj o nowych osiedlach, gdzie nie wybudowano jeszcze traktów pieszych. Staramy się co roku oddawać kolejne odcinki. W tej chwili jesteśmy w trakcie przebudowy ulicy Grudziądzkiej, części Kolejowej, Gdańskiej, Poprzecznej. W ubiegłym roku była to Warszawska, Zwycięstwa. W każdym roku budowane są nowe. Oczywiście nie mówimy tutaj o chodnikach, które znajdują się w zarządzie Dyrekcji Dróg Krajowych czy Dróg Wojewódzkich czy brak chodnika przy ulicy Garnizonowej, która jest drogą powiatową. W tym ostatnim przypadku starosta olsztyński zobowiązał się, że w tym roku chodnik będzie wybudowany.
A place zabaw? Brak parków?
— Jeżeli place zabaw są słabo wyposażone, to jestem mocno zdziwiony. Jeśli chodzi na przykład o Park Zwycięstwa, to spójrzmy na to, czyje dzieci się tam gromadzą. Mamy bibliotekę, centrum kultury, basen, boiska przy szkołach, orlika, siłownie zewnętrzne i okazuje się, że piją alkohol? Po drugiej stronie ulicy jest komisariat, wystarczy więc zadzwonić.
Dobre Miasto zupełnie inaczej widzą jego mieszkańcy, z którymi rozmawialiśmy. Skąd czerpie pan wiedzę na temat potrzeb dobromiejskich rodzin?
— Znamy potrzeby mieszkańców. Te są zgłaszane na zebraniach. Są wnioski, w momencie kiedy tworzymy np. budżet, problemy mieszkańcy zgłaszają radnym. Często też ktoś zatrzymuje mnie na ulicy i wtedy mówi mi, co jest złe, a co dobre.
 

Czy zgadzasz się ze zdaniem Burmistrza?  Zapraszamy do wyrażenia swojej opinii.     Tu możesz przeczytać na co skarżą się matki z Dobrego Miasta

wszelkie tematy informacje i uwagi którymi chcesz się podzielić wyślij na adres: kontakt@dobremiasto24.pl
Polub nasz funapage na Facebooku – będziesz na bieżąco z informacjami.

6 KOMENTARZE

  1. Mieszkańcy chcą czego innego i maja inne potrzeby niż burmistrz a on twierdzi, że to co robi to robi dobrze? OBLUDA

      • Wróżbita Maciej „trzepie” niezłą kasę na wciskaniu ludziom kitu :P, a my tu w mieście mamy takie ukryte talenta powiatowe! Trza wykorzystać ten potencjał i zgłosić to do TVN czy Polsatu, a nóż widelec ktoś się powiatowym wróżbitą zainteresuje. Za te wciskanie kitu byłaby kasa na plac zabaw o jakim marzy Izabelka 😉
        Najpierw jednak należy przeprowadzić referendum z pytaniami: ile ślizgawek powinno się znajdować na placu, w którą stronę ma się kręcić karuzela bo to dość istotne czy w prawo czy w lewo i czy np. ławka ma być pomalowana w kwadraty czy kółeczka 🙂

  2. chęć władzy rozum odbiera ! dopuścimy to rządzenia? będzie największy park rozrywki w kraju i to wypasiony ! 😉

Napisz komentarz. Pamiętaj pisząc komentarz odpowiadasz za jego treść. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Administrator zastrzega sobie możliwość usuwania lub edytowania komentarzy bez podania przyczyny. Prosimy o zachowanie kultury wpisów.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here