Dyrektorka odwołana

reklama

Na stronie ro.com.pl znaleźliśmy informację: „Dyrektorka szpitala w Dobrym Mieście została odwołana ze stanowiska po tym, jak pracownicy zgłosili do samorządu powiatu, że w placówce dochodzi do nadużyć i złego traktowania podwładnych.

IMG_1062

Zarząd podjął decyzję o zwolnieniu Marii Mielniczek po zapoznaniu się z opinią rady społecznej szpitala i raportem po kontroli, która trwała ponad miesiąc. Zarząd wystosował tylko krótkie oświadczenie, że powodem odwołania dyrektorki jest utrata zaufania co do możliwości kierowania przez nią zespołem ludzkim.

Nikt z zarządu powiatu nie chciał komentować sprawy i wyjaśnić, czy merytoryczne zarzuty dotyczące nieprawidłowości w kierowaniu i funkcjonowaniu szpitala podczas kontroli zostały potwierdzone.

Maria Mielniczek nie zamierza się odwoływać od decyzji Zarządu, ale rozważa wystąpienie do sądu przeciwko pracownikom, którzy – jak uważa dyrektorka – pomówili ją, że miała m. in. stosować mobbing. Dyrektorka objęta jest 3-miesięcznym okresem wypowiedzenia. Szpitalem w Dobrym Mieście kierowała przez 9 lat. (skra/łw)”

źródło ro.com.pl

Zobacz wszystkie wydarzenia